ΠΑΡΜΑ - ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΚΑΛΤΣΙΟ στην Novibet | +21
ΠΑΡΜΑ - ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΚΑΛΤΣΙΟ
στην Novibet

* Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας. Παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι αν οι αντίπαλοι δεν λύσουν τις διαφορές τους στα 90 λεπτά.
* Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας στους «16» τη Λάτσιο.
* Κεκλεισμένων των θυρών.
* Δεν υπάρχει μεταξύ τους παράδοση.
* Διαιτητής ο Τζάκομο Καμπλόνε από την Πεσκάρα, με τον οποίο η Κοζέντσα έχει απολογισμό 3-0-1.

ΠΑΡΜΑ

ΠΑΡΜΑ

Πολύ κακή η εμφάνισή της στο «Ολίμπικο», απολύτως δίκαιη η ήττα της με 3-0 από τη Ρόμα. Μάλιστα το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί από το 40’ και με τρία γκολ που δέχτηκε σε διάστημα 12 λεπτών. Ηταν εντελώς ακίνδυνη επιθετικά.

Βρίσκεται πολύ χαμηλά στη βαθμολογία και συγκεκριμένα μόλις στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας πανηγυρίσει μόλις μία νίκη στο πρωτάθλημα, το εντός έδρας 1-0 επί της Βερόνα. Ακολουθεί το εκτός έδρας με την Τζένοα τη Δευτέρα.

Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου νίκησε 3-1 εντός έδρας την Πεσκάρα.

Τραυματίες οι μπακ Πετζέλα (7/0), Λορινί (3/0), ο χαφ Ερνάνι (7/2) και οι επιθετικοί Μιχάιλα, Βαλέντι. Ο Φάμπιο Λιβεράνι παρατάσσει ως επί το πλείστον παίκτες που δεν έχουν πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής μέχρι τώρα αφήνοντας στον πάγκο πάρα πολλούς βασικούς.

(4-3-1-2): Σέπε – Μπουζί, Ιακοπόνι, Γκαλιόλο, Ρίτσι – Καβίλια, Σκοτσαρέλα, Κούρτιτς – Μπρουνέτα – Καραμό, Κορνέλιους

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΚΑΛΤΣΙΟ

Για πρώτη φορά τη φετινή ποδοσφαιρική χρονιά, θύμισε το εκπληκτικό σύνολο που στο τελευταίο δίμηνο της περσινής σεζόν έκανε πορεία πρωταθλητισμού, καταφέρνοντας κόντρα στα προγνωστικά να παραμείνει στην κατηγορία. Πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Serie B μετά από οκτώ αγώνες (1-5-2).

Πέρα για πέρα δίκαιη, επικράτησε της Φροζινόνε 2-0 εκτός έδρας, ενώ θα μπορούσε να πετύχει μεγαλύτερο σκορ. Αριστη τακτικά από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, στοιχείο για το οποίο διακρίνεται. Εξουδετέρωσε πλήρως τα ατού των γηπεδούχων αφού δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση. Ανέβηκε στη δωδέκατη θέση με 8 βαθμούς (τέρματα 6-7), στο +2 από τις θέσεις που οδηγούν σε μπαράζ για την παραμονή στην κατηγορία.

Υστερεί σε ποιότητα, ωστόσο ούσα απόλυτα πειθαρχημένη στο τακτικό κομμάτι και παίζοντας με περίσσιο πάθος εξισορροπεί τα μειονεκτήματά της. Στον προηγούμενο γύρο ξεπέρασε το εμπόδιο της Μονόπολι (Γ), επικρατώντας 2-1 στην Καλαβρία.

Εκτός από τους Σαράκο (δεύτερος τερματοφύλακας, 1 συμμετοχή) και Ινγκρόσο (στόπερ, 5/0) που παραμένουν τραυματίες, ο προπονητής Οκιούτσι έχει στη διάθεσή του όλους τους παίκτες. Με 3-4-3 και τον Μπαλουλί στην κορυφή της επίθεσης. Ο Ρουμάνος Πέτρε θα είναι ένας εκ των δύο που θα τον πλαισιώσει, προκειμένου να ξεκουραστεί ο Καρέτα ή ο Μπάεζ, με τον άλλο να αγωνίζεται κανονικά.

* 2-3 γκολ τα πέντε τελευταία ματς.
* N/G οι τρεις τελευταίες εξορμήσεις της.

Kingbet

• ΠΑΡΜΑ
  • ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΚΑΛΤΣΙΟ

(Διπλή Ευκαιρία) Χ2

Απόδοση: 2.75

Ούτε με κολλύρια δεν βλέπεται η Πάρμα. Πολυτέλεια το Κύπελλο, καθώς προτεραιότητα αποτελεί να βελτιώσει τη βαθμολογική θέση της στο πρωτάθλημα. Με μία εμφάνιση όπως αυτή κόντρα στη Φροζινόνε, η Κοζέντσα έχει σημαντικές ελπίδες για να κάνει την έκπληξη. Αξίζει το ρίσκο στο 2.75 του Χ2 στη Novibet.