ΣΤΟΚΠΟΡΤ - ΓΟΥΕΙΜΑΟΥΘ
στην Betshop.gr

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Μπορεί η Στόκπορτ να ήταν ανώτερη στο γήπεδό της απέναντι στη Σόλιχαλ Μουρς, ωστόσο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της και κόλλησε τελικά στο ισόπαλο 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκε αποφασισμένη για να βρει το γκολ που θα της έδινε και το προβάδισμα.

Ηταν πολύ καλύτερη, αλλά δεν αποδείχθηκε αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια. Στο πρώτο ημίχρονο είχε σημαντικές ευκαιρίες και οι προσπάθειές της σταμάτησαν δύο φορές στο αντίπαλο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλός της ισορρόπησε περισσότερο το παιχνίδι και δεν είχε τόσο πολύ τον έλεγχο. Δεν μπόρεσε να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για το γκολ και έτσι έμεινε στο ισόπαλο 0-0.

Μετά την ήττα της πρεμιέρας η Στόκπορτ έχει δείξει εξαιρετικό πρόσωπο και απέναντι στη Σόλιχαλ θα μπορούσε σίγουρα να φτάσει ακόμα και στο τρίποντο. Διατηρείται σε επαφή με την κορυφή της βαθμολογίας και απέναντι στη Γουέιμαουθ δεν έχει άλλο στόχο εκτός από αυτό της νίκης.

Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του βασικού μέσου Μάνιαρντ (5/1). Από εκεί και πέρα εκτός είναι ο βασικός αμυντικός Κίτσινγκ (5/2).

Τέσσερα over στα πέντε τελευταία του πρωταθλήματος

ΓΟΥΕΙΜΑΟΥΘ

ΓΟΥΕΙΜΑΟΥΘ

Για ένα ακόμα παιχνίδι η Γουέιμαουθ πλήρωσε τα κενά στην άμυνά της με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να φύγει με κάτι θετικό από την έδρα της Μπρόμλεϊ όπου γνώρισε την ήττα με 3-2. Μπήκε πολύ καλά στο ματς και στο 23’ αιφνιδίασε την αντίπαλό της ανοίγοντας το σκορ. Η συνέχεια όμως, δεν ήταν ανάλογη και ήρθε η εις βάρος της ανατροπή.

Στο 35’ παραχώρησε πέναλτι και έτσι η Μπρόμλεϊ έφερε το ματς στα ίσια. Στο 47’ του αγώνα οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα και στη συνέχεια είχαν περισσότερους κενούς χώρους τους οποίους και εκμεταλλευτήκαν. Στο 67’ του αγώνα η Μπρόμλεϊ έκανε το 3-1 και καθάρισε το ματς. Το μόνο που κατάφερε η Γουέιμαουθ, ήταν να μειώσει στο 87’ από το σημείο του πέναλτι.

Αμεση ήταν η επιστροφή της Γουέιμαουθ στις ήττες μετά την επικράτησή της επί της Κινγκς Λιν. Παραμένει πολύ χαμηλά βαθμολογικά και αναμένεται η φετινή χρονιά να είναι αρκετά δύσκολη καθώς είναι από τα φαβορί για τον υποβιβασμό.

Εκτός σταθερά παραμένει ο επιθετικός Μούλινγκς (1/0) χωρίς να επηρεάζει ιδιαίτερα.

Τέσσερα no goal που συνδυάστηκαν και με το under στα έξι τελευταία

Παναγιώτης Τζαμπαζλής

• ΣΤΟΚΠΟΡΤ
  • ΓΟΥΕΙΜΑΟΥΘ

No Goal

Απόδοση: 1.90

Μεγάλη δείχνει η διαφορά επιπέδου για τις δύο ομάδες. Η Στόκπορτ είναι σε εξαιρετική κατάσταση την ώρα που η Γουέιμαουθ αντιμετωπίζει προβλήματα στο σκοράρισμα. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε θέση να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνά τους.