ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ - ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ
στην Betshop.gr

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Εντός έδρας γκέλα για την προηγούμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα για την Χάρτλπουλ. Υποδέχτηκε την Μπρόμλεϊ και παρά το ότι είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και τις ευκαιρίες, δεν βρήκε τον τρόπο να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Οσο περνούσε η ώρα αγχωνόταν και περισσότερο και έτσι έμεινε στη «λευκή» ισοπαλία που σε καμία περίπτωση δεν την αφήνει ικανοποιημένη.

Ξέσπασε για το λόγο αυτό στο FA Cup όπου στον πρώτο γύρο φιλοξενήθηκε από την Ιλκεστον και επικράτησε με το εμφατικό 6-0. Βρήκε δύο πολύ γρήγορα τέρματα και προηγήθηκε 2-0 στο 7’. Στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0 και πέτυχε τρία ακόμα γκολ στο δεύτερο μέρος για το εμφατικό 6-0. Στην επόμενη φάση θα φιλοξενηθεί από τη Σάλφορντ αναζητώντας το κάτι παραπάνω.

Στο πρωτάθλημα είναι δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή με ένα παιχνίδι λιγότερο. Είναι αήττητη και μέχρι στιγμής είναι από τις πιο σταθερές ομάδες.

Εκανε και συντήρηση δυνάμεων στο FA Cup, φρεσκάροντας την ομάδα από την άνετη επικράτηση. Δεν προέκυψαν νέα προβλήματα.

Τέσσερα over στα πέντε πρώτα της παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Σημαντική ισοπαλία κατάφερε να αποσπάσει στην έδρα της Ιστλιχ με 1-1 η Ολντριγχαμ. Μπήκε με εντυπωσιακό τρόπο στον αγωνιστικό χώρο και σε μία από τις πρώτες ευκαιρίες της στο 11’ άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια όπως ήταν φυσικό δέχτηκε μεγάλη πίεση από την αντίπαλό της. Δέχτηκε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη είχε παθητικό ρόλο, ωστόσο κατάφερε να κρατήσει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο FA Cup δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση καθώς φιλοξενήθηκε από τη Φίλντε και γνώρισε την ήττα με 2-1. Από την αρχή έδειξε να μην βλέπει τόσο σοβαρά τη διοργάνωση καθώς παρατάχθηκε με αλλαγές. Στο 43’ έμεινε πίσω στο σκορ από την αντίπαλό της, ενώ στο 54’ δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Μείωσε σχετικά γρήγορα στο 60’ χωρίς όμως να μπορέσει να απειλήσει ιδιαίτερα με την ισοφάριση. Παραμένει στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος με δύο μόλις πόντους και αναζητάει ακόμα την πρώτη της νίκη.

Αμφίβολη χαρακτηρίζεται η συμμετοχή του βασικού μέσου Γουίλιαμς (3/0).