ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ - ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ στην Interwetten | +21
ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ - ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ
στην Interwetten

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ

Βρίσκεται σε διαρκή άνοδο και πλέον χτυπάει την πόρτα της ανόδου ξεκάθαρα. Κέρδισε την Ντούισμπουργκ εκτός έδρας με 2-1. Σκληρό ματς. Κρίθηκε στο όριο. Μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 2-0 στο 30’ χάρη σε δύο τέρματα του Πουλίδο. Δέχτηκε τη μείωση στο 34΄από την άσπρη βούλα και πιέστηκε αρκετά στην επανάληψη. Τελικά άντεξε και πέτυχε την τρίτη διαδοχική της νίκη.

«Είμαστε σε πολύ καλή κατάσταση. Δεν κοιτάζω μόνο τα αποτελέσματα, αλλά και τον τρόπο που προσεγγίζουμε τους αγώνες. Μπαίνουμε με τη νοοτροπία νικητή. Το ίδιο θα κάνουμε και κόντρα στη Σααρμπρίκεν που είναι μία πολύ δυνατή αντίπαλος», τόνισε ο Χέρτελ.

Δεν αλλάζει το 4-2-3-1 με αιχμή του δόρατος στην επίθεση τον Βέρχοεκ και από πίσω τους Σκερφ, Μπαν και Λούμπερμπαχ. Ολα τα λεφτά στον άξονα της μεσαίας γραμμής ο ηγέτης Πουλίδο.

Δεν υπολογίζονται οι αμυντικοί Ρέιντχαλερ, Μπούτζεν, οι μέσοι Χορν, Βόλμαν, Λίτκα και ο επιθετικός Ενγκελχαρντ.

Τα επτά από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της είχαν σύνολο τερμάτων «2-3». Τα έξι από αυτά εμφάνισαν N/G.

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

Απέτυχε να κερδίσει εντός έδρας την ουραγό Λούμπεκ παρότι ήταν ανώτερη στο χορτάρι και έχασε αρκετές ευκαιρίες. Στο τελευταίο 20λεπτο της έκοψε τα πόδια η αποβολή του Σμιντ. Δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το γκολ της νίκης όσο ήθελε φοβούμενη την ήττα.

Κρατιέται στο -4 από την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας, αλλά συνεχίζει τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της. Εχει μόλις μία νίκη στα εννέα πιο πρόσφατα ματς. Βέβαια σε αυτά έχει φέρει πέντε ισοπαλίες.

«Το τελευταίο ματς στράβωσε από νωρίς. Χάσαμε με τραυματισμό στο πρώτο ημίχρονο τον στόπερ Ζέλνερ και στην επανάληψη ήρθε η αποβολή του Σμιντ. Ετσι μπορώ να πως πως συμβιβαστήκαμε στο τέλος. Κόντρα στη Χάνσα θα παλέψουμε για τη νίκη, αν και αντιμετωπίζουμε αρκετά θέματα απουσιών», τόνισε ο Κβάσνιοκ.

Πολλά τα αγωνιστικά προβλήματα. Χτύπησε στο προηγούμενο ο στόπερ Ζέλνερ, ενώ αποβλήθηκε και θα απουσιάσει ο ηγετικός επιθετικός Σμιντ. Παραμένουν επίσης οι απουσίες των αμυντικών Καστελούτσι, Σβέρκο, Μούλερ, Μπόσελ και του μέσου Περντεντάι.

Προέρχεται από επτά G/G στα εννέα τελευταία ματς ανεξαρτήτως έδρας.

Πάνος Κραψίτης

• ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ
  • ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 1

Απόδοση: 2.20

Πάτησε για πρώτη φορά στην τετράδα η Χάνσα μετά το διπλό επί της Ντούισμπουργκ με 2-1. Τρίτη διαδοχική νίκη. Βλέπει άνοδο. Η Σααρμπρίκεν κόλλησε στο 0-0 με την ουραγό Λούμπεκ. Βρίσκεται σε πτώση με μόλις μία νίκη στα εννέα τελευταία ματς και πολλές απουσίες. Το μομέντουμ οδηγεί στον άσο του 2.20!