• NoviBet
  • Winmasters

*Αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο του Κόπα Σουνταμερικάνα, με την Άουνταξ Ιταλιάνο της Χιλής να φιλοξενεί την Κούσκο του Περού.

*Δεύτερος αγώνας της σειράς. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που μετά τον επαναληπτικό οι δύο ομάδες ισορροπούν σε βαθμούς, τέρματα και εκτός έδρας τέρματα, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, δίχως παράταση.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στη φυσική έδρα της Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε και όχι της Άουνταξ Ιταλιάνο.

*Α’ ΜΑΤΣ: Κούσκο – Άουνταξ Ιταλιάνο: 2-0.

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ

Δεν εμφάνισε καλό πρόσωπο στο πρώτο ματς της σειράς στο Περού και ηττήθηκε δικαιολογημένα με σκορ 2-0. Δεν μπόρεσε να μπει ποτέ στο παιχνίδι και δέχθηκε έντονη πίεση σε όλο το μέρος του παιχνιδιού. Σίγουρα το μεγάλο υψόμετρο της Αρεκίπα την δυσκόλεψε, όμως σε καμία περίπτωση δεν περίμενε να κάνει τέτοια εμφάνιση.

Επιστρέφοντας στη Χιλή, πήρε άξια νίκη με 2-1 εκτός έδρας επί της Ουνιόν Εσπανιόλα. Την προηγούμενη αγωνιστική βέβαια, στάθηκε άτυχη στην έδρα της, αφού έχασε με 1-0 από την Παλεστίνο σε ένα αρκετά μοιρασμένο παιχνίδι, δεχόμενη το γκολ στο 83ο λεπτό. Γενικότερα, τα πηγαίνει ικανοποιητικά έως τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας συγκεντρώσει 9 βαθμούς σε 4 αγωνιστικές.

(4-2-3-1): Πρετέλ – Τολέδο, Σέσπεδες, Πανιάγκουα, Βίλτσες – Ντελγάδο, Αράντα – Καράντζα, Ραμούα, Μπολό – Πόσιτο.

ΡΕΑΛ ΓΚΑΡΣΙΛΑΣΟ

Μπήκε δυναμικά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και άσκησε έντονη πίεση στους Χιλιανούς. Αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, μετά την ανάπαυλα ήταν πιο ουσιαστική και πέτυχε δύο τέρματα στο τελευταίο εικοσάλεπτο, παίρνοντας άξια τη νίκη με 2-0.

Ικανοποίησε ιδιαίτερα την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος Περού απέναντι στη Μέλγκαρ εντός έδρας. Πήρε άξια τη νίκη με σκορ 3-1, ωστόσο δεν έχει βγάλει κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και δεν έχει εμφανίσει καλό πρόσωπο, έχοντας ηττηθεί νωρίτερα από τις Μπινασιονάλ, Σπόρτινγκ Κριστάλ και Καχαμάρκα.

(4-2-3-1): Ντεβέκι – Φερνάντες, Τόρες, Λαβρίν, Μπόσο – Λεντέσμα, Καμπρέρα – Λαβαντέιρα, Ορεγιάνα, Ενρίκες – Ολγάδο.

Νίκο Λάμα

• ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ
  • ΡΕΑΛ ΓΚΑΡΣΙΛΑΣΟ

1 Ημίχρονο / 1 Τελικό

Απόδοση: 2.07
Stoiximan

Η Άουνταξ Ιταλιάνο μπορεί να μην εμφάνισε καλό πρόσωπο στο Περού, ωστόσο ήρθε αντιμέτωπη σε μια αρκετά δύσβατη έδρα. Απόψε στη Χιλή, αναμένεται να έχει το πάνω χέρι κόντρα στην Κούσκο. Είναι ανώτερη ποιοτικά ομάδα και έχοντας βάσιμες ελπίδες πρόκρισης, θα παίξει επιθετικά από τα πρώτα λεπτά. Πιθανός κρίνεται ο άσος, ωστόσο έχει πέσει αρκετά χαμηλά. Για αυτό θα αλλάξω την αρχική μου πρόταση και θα προτιμήσω τον άσο από το ημίχρονο, που πληρώνει σε τιμή 2.07 στον Stoiximan.