• NoviBet
  • Winmasters

Τι ισχύει: Φάση των «16», μονά παιχνίδια. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα κατακτήσει το τρόπαιο εξασφαλίζει μια θέση στο Γιουρόπα Λιγκ της ερχόμενης σεζόν.

Στο πρωτάθλημα (7/12/2019): Ρεν – Ανζέ 2-1

Αήττητη η Ρεν κόντρα στην Ανζέ την πρόσφατη 10ετία σε όλες τις διοργανώσεις και ανεξαρτήτως έδρας (7-3-0).

* Μοιρασμένες σε γκολ οι πρόσφατες μεταξύ τους αναμετρήσεις, με over+g/g τις 3 από τις 6.

ΑΝΖΕ

ΑΝΖΕ

Βρίσκεται στη φάση των "16" του Κυπέλλου μετά από μια εύκολη πορεία, μιας και η κληρωτίδα της φέρθηκε ευγενικά.

Δύο σερί προκρίσεις επί των ερασιτεχνικών Ντιέπ (1-3) και Ρουάν (1-4) χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης από τις έτσι κι αλλιώς υποδεέστερες ομάδες, παιχνίδια που αγωνίστηκε με βασικούς και τα αντιμετώπισε σοβαρά.

«Μηδένισε» όλα τα όπλα της Μαρσέιγ το Σάββατο, άντεξε στην πίεση του "καυτού Βελοντρόμ" και εκμεταλλεύτηκε τη σημαντικότερη απουσία της αντιπάλου (του αρχηγού και πιο δημιουργικού επιθετικού, Ντιμίτρι Παγιέ). Πήρε «σβηστή» ισοπαλία (0-0), δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, ενώ παραλίγο να φύγει και με τη νίκη εάν δεν ήταν οφσάιντ το γκολ στο 76'.

Σε ένα από τα πιο «άνοστα» ματς της σεζόν, κράτησε το «μηδέν» που ήταν το 1ο από τα 4 ματς εκτός. Παραμένει αήττητη για 6ο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Επιστρέφει στην αποστολή ο πλάγιος αμυντικός Πελνάρ (10/0) στη μοναδική ευχάριστη είδηση από το ιατρικό δελτίο για τον κόουτς Στεφάν Μουλέν.

Μακροχρόνια τραυματίας ο πλάγιος διεθνής με την Εθνική Ελπίδων Αιτ-Νουρί (17/0), ενώ αποχώρησαν τραυματίες στο ματς με τη Μαρσέιγ και αποκλείστηκαν από την αποστολή ο 1ος σκόρερ Αλιουί (23/5) και ο Ελ-Μελαλί (9/3) στον 2ο φετινό του σοβαρό τραυματισμό.

ΡΕΝ

ΡΕΝ

Πήρε την πρόκριση, αρχικά επί της Αμιάν - στα πέναλτι μετά από ένα ολοκληρωτικό ματς, χωρίς... όμως γκολ. Πολύ πιο εύκολη η αποστολή επί της ερασιτεχνικής Κονσολά και νίκη χωρίς να ιδρώσει στον προηγούμενο γύρο (0-2).

Ομάδα με ποιότητα, συνεχίζει να βρίσκεται σε περίοδο φόρμας στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από νίκη στην έδρα της Νιμ (0-1) και ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Νις την Παρασκευή. Ισορροπημένο ματς -απόλυτα στο 1ο ημίχρονο που έληξε 0-0, αλλά δέχθηκε πολύ νωρίς το γκολ στην επανάληψη (47'). Βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ, αλλά τότε "έβγαλε" τις επιθετικές της αρετές και πίεσε πολύ. Η νίκη θα μπορούσε να πάει προς οποιαδήποτε ομάδας, μιας και χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν (δοκάρι για κάθε ομάδα).

Μετά και την ισοπαλία στην Κυανή Ακτή, μετρά μόλις μία ήττα σε 6 ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Επέστρεψε σε 90λεπτα αμυντικής συνέπειας και ισορροπίας, αφού όλα τα 6 πιο πρόσφατα ματς είναι under ανεξαρτήτως έδρας.

O κόουτς Ζιλιάν Στεφάν είναι στην ευχάριστη θέση να έχει στη διάθεσή του τους βασικούς και πολύτιμους αμυντικούς Τραορέ (πλάγιος, 27/1) και Ντα Σίλβα (αρχηγός, στόπερ, 23/1). Αντίθετα, δεν κατάφεραν να βγάλουν το πρόγραμμα προπόνησης και τέθηκαν εκτός αποστολής οι αμυντικοί Νιαμσί (7/0 και Μορέλ (27/2).

Μετά από καιρό (τελευταία ματς τον περασμένο Δεκέμβριο), ολοκλήρωσαν την προπόνηση οι μέσοι Μπουριζό (26/1) και Γκρενιέ (16/1) και τέθηκαν στη διάθεση του Γάλλου τεχνικού, ο οποίος θα κρίνει μέχρι την τελευταία στιγμή για τη συμμετοχή τους.

Louis Campora

• ΑΝΖΕ
  • ΡΕΝ

(Διπλή Ευκαιρία) Χ2

Απόδοση: 1.50
Stoiximan

Παραδοσιακά η Ρεν το ψάχνει το Κύπελλο, είναι και η κάτοχος οπότε δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να την υποτιμήσουμε. Επιστρέφουν βασικοί παίκτες και ποιοτικά είναι καλύτερη της Ανζέ. Δυνατή επιλογή και ευκαιρία το Χ2 όσο το διπλό είναι σε τιμές αουτσάιντερ. Στην περίπτωση που "γυρίσει" το σετ αποδόσεων, παίζεται το 2 draw no bet (1.95), η πρόκριση (2.00) ή και το over 1.5 (2.65) όλα για τη Ρεν.