Stoiximan Super League: Τα betting tips της 10ης αγωνιστικής των πλέι οφ

stoiximan-super-league-τα-betting-tips-της-10ης-αγωνιστικής-των-πλέι-212269

Γκολ στο πρώτο 20λεπτο για ΑΕΚ και Βόλο

ΑΕΚ – ΒΟΛΟΣ

* Και τα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας, έληξαν με διπλό: τρία η ΑΕΚ, δύο ο Βόλος! Μάλιστα, τα 4 από τα 5 αυτά ματς είχαν γκολ στο πρώτο 20λεπτο.

* Η ΑΕΚ δυσκολεύεται αφάνταστα εντός έδρας απέναντι στον Βόλο: τη σεζόν 2019-20 νίκησε 3-2, την επόμενη παραχώρησε ισοπαλία με 2-2 στη Ριζούπολη, πέρσι ηττήθηκε με 1-2 στο ΟΑΚΑ, ενώ φέτος ηττήθηκε με 0-1 στη Ριζούπολη.

* Ο Βόλος είναι η μοναδική ομάδα της SL που δεν έχει επισκεφθεί φέτος την OPAP Arena.

* 12 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα γράφει το κοντέρ για την ΑΕΚ στα ματς που έχει δώσει στο νεότευκτο γήπεδό της για το πρωτάθλημα.

* Η ΑΕΚ δέχτηκε μόλις 1 γκολ στα 4 τελευταία παιχνίδια της. Ήταν αυτό από τον Άρη με πέναλτι.

* Επτά σερί ήττες μετράει ο Βόλος. Στα 6 από αυτά τα ματς έχανε και στο α’ ημίχρονο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ

* Τα 12 από τα 14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν Under + No Goal!

* Στα 13 τελευταία μεταξύ τους έχουν εμφανιστεί μόλις 2 ισοπαλίες.

* Έντεκα φορές έχει αντιμετωπίσει τον Άρη ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς (5-3-3 ο απολογισμός του) και τα 10 από αυτά τα ματς ήταν Under.

* Η μεγαλύτερη νίκη στην προπονητική καριέρα του Απόστολου Τερζή στη Super League είναι το 4-0 επί του Παναθηναϊκού τον Σεπτέμβριο του 2019.

* Μόλις ένα γκολ έχει δεχτεί ο Παναθηναϊκός στα 7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του.

* Δεκατέσσερα Under έχει ο Παναθηναϊκός στα 16 τελευταία ματς (εντός – εκτός).

* Από έξι σερί Over προέρχεται ο Άρης, ενώ έχει 13 Over στα 14 τελευταία παιχνίδια του!

* Σε όλο το 2023, ο Άρης έχει μόλις 1 ισοπαλία σε 20 συνολικά ματς πρωταθλήματος.

* Έξι σερί εκτός έδρας Over συμπλήρωσε ο Άρης, ρεκόρ 30ετίας. Μόνο το 1997 έφτασε τα 7, αλλά σε δύο διαφορετικές σεζόν: έκλεισε τη σεζόν 1996-97 με 5 και ακολούθησαν άλλα 2 τη σεζόν 1997-98.

ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

* Μόνο ένα από τα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης) έληξε με νίκη της γηπεδούχου ομάδας.

* Σε 20 συνολικά αγώνες με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, ο Ραζβάν Λουτσέσκου έχει μόλις τρεις νίκες!

* Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε μόνο στο ένα από τα επτά τελευταία παιχνίδια του στην Τούμπα, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

* Σε 9 συνολικά μεταξύ τους αγώνες για τα πλέι οφ, έχουν από 4 νίκες, ενώ μόνο 1 φορά έφεραν ισοπαλία.

* Ο ΠΑΟΚ έχει δεχτεί γκολ και στα 4 εντός έδρας παιχνίδια του στα φετινά πλέι οφ. Για να βρούμε πάνω από 4 διαδοχικά εντός έδρας ματς που να έχει παραβιαστεί η εστία του, πρέπει να γυρίσουμε στο 2015.

* Τα δύο τελευταία γκολ του Ολυμπιακού έχουν επιτευχθεί στο 68ο λεπτό: με Βόλο και Παναθηναϊκό.

* Ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε τρία σερί εκτός έδρας ματς χωρίς νίκη. Τελευταία φορά που έφτασε τα τέσσερα (μέσα στην ίδια σεζόν) ήταν το 2007!