ΣΕΒΙΛΛΗ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ στην Bet365 | +21
ΣΕΒΙΛΛΗ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ
στην Bet365

* Νοκ άουτ αγώνας για τους 16 του Κυπέλλου Ισπανίας.
* Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.
* Χωρίς κόσμο λόγω Covid.
* Στο πρωτάθλημα: Βαλένθια – Σεβίλλη 0-1 (22/12)
* Το Under έχει εμφανιστεί στις 7/8 πιο πρόσφατες επισκέψεις της Βαλένθια στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

στην Bet365
ΣΕΒΙΛΛΗ

ΣΕΒΙΛΛΗ

Νέο σόου από τον Μαροκινό Εν Νεσίρι, δεύτερο χατ τρικ μέσα σε δύο εβδομάδες, άνετο 3-0 επί της Κάντιθ το Σάββατο στο «Πιθχουάν». Καλύτερη από την αρχή ως το τέλος, κυριάρχησε με καλή κυκλοφορία της μπάλας και δεν αγχώθηκε σε καμία φάση του αγώνα.

Πέντε νίκες στα επτά τελευταία στο πρωτάθλημα, κινείται ξεκάθαρα πλέον σε ρυθμούς τετράδας. Είναι στο +2 από τη Βιγιαρεάλ και στο +5 από τη Σοσιεδάδ, έχοντας μάλιστα παιχνίδι λιγότερο. Το Σάββατο ακολουθεί η Εϊμπαρ εκτός έδρας.

Στις προηγούμενες φάσεις του Κόπα ντελ Ρέι απέκλεισε Θιουδάδ ντε Λουθένα (0-3), Λινάρες (0-2) και τη Λεγκανές (0-1) στην παράταση.

Χθες έφτασε στην Ανδαλουσία ο Αργεντινός επιτελικός μέσος «Πάπου» Γκόμες από την Αταλάντα. Το κόστος της μεταγραφής φτάνει στα 7 εκατομμύρια, για την ακρίβεια 5+2. Λιγότερα σε σχέση με τα 10 που παίρνει από τη Σοσιεδάδ για την πώληση του νεαρού επιθετικού Κάρλος Φερνάντεθ, ο οποίος είχε φέτος ρόλο τρίτου σέντερ φορ, πίσω από Εν Νεσίρι και Ντε Γιονγκ.

Ο Λοπετέγι προφανώς δεν έχει καμία διάθεση να παρατήσει το Κύπελλο, αν και είναι δεδομένο ότι θα φρεσκάρει αρκετά την ενδεκάδα του. Λείπουν σε ένα ακόμα οι Βάτσλικ (γκολκίπερ, 3/0), Ντιέγκο Κάρλος (στόπερ, 17/0), Οσκαρ (μέσος, 11/0) και Εσκουδέρο (μπακ, 4/1).

(4-3-3): Μπόνο – Βιδάλ, Κουντέ, Σ. Γκόμες, Ρεκίκ – Ο. Τόρες, Γκουντέλ, Χορδάν – Μουνίρ, Ντε Γιονγκ, Ιντρίσι

στην Bet365
ΒΑΛΕΝΘΙΑ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ

Ενα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αρκετό την Κυριακή στο «Μετροπολιτάνο» κόντρα στην Ατλέτικο (3-1). Πήρε προβάδισμα με καταπληκτικό γκολ του μέσου Ρασίτς, δεν το κράτησε πολύ και στο δεύτερο 45λεπτο απλά υποκλίθηκε στην ανωτερότητα του αντιπάλου δεχόμενη άλλα δύο γκολ (54’ και 72’).

Με μόλις μία νίκη στα 12 τελευταία ματς του πρωταθλήματος, εξακολουθεί να έχει άγχος στο θέμα της παραμονής. Βρίσκεται στο +2 από τη γραμμή του υποβιβασμού, ενώ το Σάββατο έχει μπροστά της… εξάποντο στο «Μεστάγια» απέναντι στην Ελτσε.

Το Κύπελλο βέβαια είναι μια ευκαιρία να κάνει κάτι καλό σε αυτή την κακή σεζόν. «Δεν είμαστε σε κατάσταση για να πούμε ότι συγκεντρωνόμαστε αποκλειστικά σε μια διοργάνωση. Σε κάθε ματς υπάρχει το κίνητρο» εξηγούσε ο Χάβι Γράθια. Στις προηγούμενες φάσεις οι «νυχτερίδες» απέκλεισαν Τεράσα (2-4 στην παράταση), Γιεκλάνο (1-4) και Αλκορκόν (0-2).

Ανακοινώθηκε κρούσμα στην πρώτη ομάδα, δεν έγινε γνωστό το όνομα του ποδοσφαιριστή... υποπτεύονται τα ΜΜΕ ότι είναι ο Γκαμεϊρό (φορ, 13/1). Εκτός μάχης λόγω τραυματισμού είναι οι στόπερ Ντιακαμπί (15/1), Μανγκαλά (5/0) και σταθερά ο γκολκίπερ Σίλεσεν. Ανέτοιμος ακόμα ο Ιταλός μπακ Πιτσίνι, που επέστρεψε την περασμένη εβδομάδα από την Αταλάντα.

(4-2-3-1): Ριβέρο – Βας, Γκαμπριέλ, Γκιγιαμόν, Λάτο – Κόμπα, Σολέρ – Τζέισον, Κανγκ-Ιν, Γκιέδες – Σομπρίνο

Βαγγέλης Λυκάκης

• ΣΕΒΙΛΛΗ
  • ΒΑΛΕΝΘΙΑ

2-3 Γκολ

Απόδοση: 2.00

Σωστό φαβορί η Σεβίλλη. Το 1.55 όμως είναι αρκετά χαμηλό για να αποτελέσει επιλογή σε ένα τέτοιο νοκ άουτ παιχνίδι. Η ενδεκάδα της Βαλένθια δεν είναι κακή, παρά τις αλλαγές του Χάβι Γράθια. Βασικά, μπορεί να σκοράρει και να το κάνει ντέρμπι. Πάσο λοιπόν από σημεία ή εναλλακτικά στο «2-3 γκολ» (2.00) της Bet365, το οποίο καλύπτει πολλά πιθανά σκορ.