ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ - ΣΠΕΤΣΙΑ στην Bwin | +21
ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ - ΣΠΕΤΣΙΑ
στην Bwin

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ

Οι αγώνες του 3ου γύρου του Κυπέλλου Ιταλίας είναι νοκ άουτ. Παράταση και εφόσον χρειαστεί πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας στα 90 λεπτά.

* Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει εντός έδρας στον επόμενο γύρο την Μπολόνια.

* Ισορροπημένη η μεταξύ τους παράδοση συνολικά, 7-7-7. 4-1-5 με γηπεδούχο την Τσιταντέλα.

* Τρία σερί διπλά, ένας μόλις άσος στα επτά τελευταία.

στην Bwin
ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Η εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ρετζιάνα στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Serie B που ήταν προγραμματισμένη για το μεσημέρι του Σαββάτου, αναβλήθηκε. Αιτία πως η αντίπαλος «πνίγηκε» στα κρούσματα κορωνοϊού φτάνοντας σε λίγες ώρες τα 27!

Πιο πρόσφατο ματς αυτό απέναντι στην Πορντενόνε την προηγούμενη Τρίτη για την 4η-εμβόλιμη «στροφή», όπου επικράτησε εντός έδρας 2-0. Εχει ξεκινήσει ιδανικά μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερις αγώνες. Συμπαγής, με εξαιρετικά τρεξίματα για την εποχή και όπλο την ομοιογένεια.

Το Σάββατο θα υποδεχθεί τη Μόντσα σε ένα κάτι παραπάνω από απαιτητικό παιχνίδι, ωστόσο δεν αδιαφορεί για το Κύπελλο. Στον προηγούμενο γύρο ξεπέρασε το εμπόδιο της Νοβάρα κερδίζοντας εντός έδρας 3-1.

Ο προπονητής Βεντουράτο δεν μπορεί να υπολογίζει στον βασικό επιθετικό Τσαντζούτ (3/1/1) λόγω τραυματισμού. Εκτός επίσης ο Ταβερνέλι (βασικός εξτρέμ, 4/1), δεν κλήθηκε ο Μπράνκα (μέσος, 3/0/1).

* 2-3 γκολ και τα τέσσερα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

* N/G και τα δύο εντός έδρας.

στην Bwin
ΣΠΕΤΣΙΑ

ΣΠΕΤΣΙΑ

Αυτό ακριβώς που έκανε πριν από μια εβδομάδα στη Φιορεντίνα (ισοφάρισε σε 2-2, ενώ έχανε 0-2), το έπαθε το μεσημέρι της Κυριακής στην Πάρμα.

Ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς και σκόραρε δύο φορές στο 28’ με τον στόπερ Σαμπό και στο 31’ με τον Αγουδέλο. Τρία λεπτά αργότερα η αντίπαλός της μείωσε σε 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο έχασε πολλές ευκαιρίες για να φτάσει στο 1-3 και να καθαρίσει το παιχνίδι, όμως τρεις φορές την σταμάτησαν τα δοκάρια. Τελικά στο 92’ ένα ανόητο πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Τέρτσι έφερε το τελικό 2-2.

Απογοητευμένος ήταν μετά το τέλος του αγώνα ο Βιντσέντζο Ιταλιάνο που υποστήριξε ότι πρέπει η ομάδα του να μάθει να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που της παρουσιάζονται. Πρόσθεσε πάντως ότι είναι πολύ ευχαριστημένος από τη μέχρι τώρα πορεία της Σπέτσια που αποδεικνύεται σκληρό καρύδι για κάθε αντίπαλο, στην παρθενική παρουσία της στη Σέριε Α.

Ακολουθεί το μεσημέρι της Κυριακής η σπουδαία αναμέτρηση με τη Γιουβέντους στο «Ντίνο Μανούτσι» της Τσεζένα, το οποίο προφανώς οι «ακουιλότι» περιμένουν με μεγάλη ανυπομονησία.

Εκτός μάχης ο γκολκίπερ Ζουτ, οι στόπερ Καπραντόσι, Μαρκίτσα, Ισμαΐλι, οι μπακ Ράμος, Ματιέλο, οι χαφ Ματζόρε, Ακάμπορα, ο εξτρέμ Μαστίνου και ο φορ Γκαλαμπίνοφ που έχει πετύχει τα 3 από τα 5 φετινά γκολ της.

* Τρία σερί Over.

* G/G τα δύο πιο πρόσφατα.

(4-3-3): Ράφαελ - Φερέρ, Ισμαΐλι, Σαμπό, Ντελ' Ορκο - Ντεϊόλα, Λέο Σένα, Μόρα - Βέρντε, Πίκολι, Γκιάζι

Kingbet

• ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ
  • ΣΠΕΤΣΙΑ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 1

Απόδοση: 3.50

Εξαιρετική η παράδοση της Σπέτσια στο «Τομπολάτο», οι «αετοί» όμως βρίσκονται πλέον στα σαλόνια και παιχνίδια σαν αυτό μοιάζουν με αγγαρεία. Ειδικά όταν ακολουθεί ένα ιστορικό ματς όπως αυτό με τη Γιουβέντους. Πιο ώριμη από ποτέ δείχνει φέτος η Τσιταντέλα, ξεκάθαρα λάθος το σετ, επιλογή ο άσος που τιμάται 3.50 στη bwin.