στην Bet365

στην Bet365
ΚΛΑΙΝΤ

ΚΛΑΙΝΤ

Ηττήθηκε δύσκολα από την Πάρτικ Θιστλ με 2-0. Αντεξε για 65 λεπτά. Σε εκείνο το σημείο δέχτηκε το πρώτο γκολ και στις καθυστερήσεις το δεύτερο. Δεύτερη διαδοχική ήττα. Εχασε και μαθηματικά κάθε ελπίδα να προλάβει την πεντάδα. Ταβάνι η έβδομη θέση πλέον.

Μετά το ματς με την Νταμπάρτον θα κοντραριστεί στο Κύπελλο με τη Σεντ Τζόνστον εκτός έδρας, ενώ στο φινάλε της κανονικής περιόδου θα παίξει με την ουραγό Φόρφαρ πάλι εκτός.

Θα παραταχθεί με 4-3-3 έχοντας στην κορυφή της επίθεσης τον ηγέτη Γκούντγουιλι. Στα δύο άκρα θα ξεκινήσουν ο Λοβ με τον Τζακ. Αναμένονται κάποιες αλλαγές στη μεσαία γραμμή. Θέση στο αρχικό σχήμα διεκδικούν οι Οτο, Κούντιχαϊ και Χόσλερ. Αυτό θα είναι το έκτο παιχνίδι της σε διάστημα 13 ημερών.

Δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα απουσιών.

Τα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της ήταν οver και G/G.

στην Bet365
ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

Τα έδωσε όλα στην έδρα της Κόουβ, αλλά τελικά υπέκυψε με 1-0. Δέχτηκε το γκολ στο 54’ από τον Μακ Αλιστερ. Είχε παράπονα από τη διαιτησία. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση. Ταβάνι η έβδομη. Απέχει από αυτή τέσσερις βαθμούς.

Μετά το ματς με την Κλάιντ ολοκληρώνει την κανονική περίοδο εντός έδρας κόντρα στην Πάρτικ θιστλ. Μετράει μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία ματς. Τα περισσότερα παιχνίδια της κρίνονται στο όριο.

Θα παραταχθεί με 4-3-3, αλλά αυτό είναι περισσότερο στα χαρτιά. Στην ουσία είναι 4-5-1. Οι ακραίοι Ομάρ και Κροζάν περισσότερο αγωνίζονται στα χαφ παρά στην επίθεση. Αιχμή του δόρατος στην κορυφή θα αποτελέσει για ακόμα μία φορά ο Γουίλσον. Οι μεσοεπιθετικοί Φρίζελ και Τζόουνς διεκδικούν θέση στο αρχικό σχήμα.

Εκτός ο κίπερ Μπράντλεϊ και ο ακραίος αμυντικός Τσερτς.

Προέρχεται από 12 N/G στα 13 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Πάνος Κραψίτης

• ΚΛΑΙΝΤ
  • ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

(Τελικό Αποτέλεσμα) Χ

Απόδοση: 3.40

Στο ίδιο καζάνι βράζουν οι δύο ομάδες. Ενας βαθμός τις χωρίζει. Πιο επιθετική η Κλάιντ. Πολύ πιο επιφυλακτική η Νταμπάρτον. Οι γηπεδούχοι στα έξι τελευταία εντός έχουν κερδίσει μόνο την ουραγό Φόρφαρ. Οι φιλοξενούμενοι μετράνε επτά εκτός έδρας ματς χωρίς τρίποντο. Μια ισοπαλία δεν νομίζω πως θα τους κακοπέσει. Στο 3.40 το «Χ».