*Αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν Χιλής. Δίχως την παρουσία θεατών.

*7-6-5 η παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες από τη σεζόν 09/10. Μοιρασμένο είναι το μεταξύ τους ρεκόρ στην έδρα της Παλεστίνο από τότε, με 3-3-3.

*Over και G/G οι 5 από τις 7 πιο πρόσφατες μεταξύ τους αναμετρήσεις.

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Εβγαλε καλό πρόσωπο απέναντι στην Κοκίμπο Ουνίδο εκτός έδρας, όμως δεν ήταν αποτελεσματική και το πλήρωσε. Παρόλο που είχε το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και άσκησε έντονη πίεση, έμεινε πίσω στο σκορ από το 64ο λεπτό και δεν μπόρεσε να αντιδράσει, γνωρίζοντας έτσι την ήττα με 1-0.

Αποτέλεσμα σίγουρα που δεν θα περίμενε η ίδια σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Ο τεχνικός Ιβο Μπασάι αναγνώρισε τα λάθη της ομάδας του, αλλά τόνισε επίσης πως στάθηκε άτυχη σε αρκετές περιπτώσεις.

Μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, κάνει μια αξιόλογη πορεία, έχοντας βγάλει καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Επίσης, με το ρόστερ που διαθέτει, μπορεί να ελπίζει με αξιώσεις ακόμη και στο κυνήγι της 3ης θέσης του πίνακα, που δίνει το εισιτήριο για το Κόπα Λιμπερταδόρες.

Σημαντική η απώλεια του αρχηγού Χιμένες (μέσος, 5/1). Εκτός έμεινε και ο χαφ Αράγια (5/0).

Αήττητη φέτος στην έδρα της σε παιχνίδια πρωταθλήματος (2-3-0).

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΙΚΙΚΕ

Στάθηκε πολύ άτυχη την προηγούμενη αγωνιστική απέναντι στην Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε εντός έδρας. Εμεινε πίσω στο σκορ από το 8ο λεπτό και παρόλο που ανέβασε άμεσα στροφές, δέχθηκε δεύτερο γκολ στο 36’, κόντρα στη ροή του αγώνα. Πολλές και μεγάλες οι φάσεις που έχασε στο δεύτερο ημίχρονο. Σίγουρα άξιζε κάτι καλύτερο από την ήττα με 2-0.

Με αυτήν την ήττα, το σύνολο του τεχνικού Χάιμε Βέρα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα, ύστερα από τρεις συνεχόμενες νίκες. Γενικότερα, η ομάδα έχει βγάλει αξιόλογο πρόσωπο φέτος και εμφανίζεται άκρως ανταγωνιστική. Στόχος της για τη φετινή σεζόν, είναι να εξασφαλίσει το συντομότερο δυνατό την παραμονή.

Δεν αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα απουσιών ο προπονητής Βέρα.

Under τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Νίκο Λάμα

• ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ
  • ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΙΚΙΚΕ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 1

Απόδοση: 1.80
Stoiximan

Η Παλεστίνο μπορεί να έρχεται από ήττα με 1-0 στην έδρα της Κοκίμπο Ουνίδο, όμως το συνολικό της πρόσωπο φέτος είναι αρκετά ικανοποιητικό. Μαχητική εμφανίζεται η Ικίκε, επαιξε καλά κόντρα στην ντε Τσίλε, όμως το έργο της αναμένεται δύσκολο απόψε καθώς αποδυναμώνεται αισθητά μακριά από την έδρα της. Δίνω προβάδισμα στους γηπεδούχους. Με καλύπτει το 1.80 του άσου στην Stoiximan.