ΣΕΝΤ ΠΟΛΤΕΝ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ στην Betshop.gr | +21
ΣΕΝΤ ΠΟΛΤΕΝ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ
στην Betshop.gr

*Παράδοση: 2-2-7 εντός, 2-3-16 συνολικά. Τα 5/7 πιο πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ τους με γηπεδούχο την Σανκτ Πόλτεν ήταν g/g ενώ οι 5/6 πιο πρόσφατες νίκες της Σάλτσμπουργκ στο ίδιο γήπεδο ήταν σε συνδυασμό με Over.

*Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί φέτος στο Κύπελλο, με τη Σάλτσμπουργκ να κερδίζει εκτός έδρας με 3-0

*Κεκλεισμένων των θυρών

ΣΕΝΤ ΠΟΛΤΕΝ

ΣΕΝΤ ΠΟΛΤΕΝ

Επέστρεψε στις καλές της εμφανίσεις και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στη Βιέννη, αποσπώντας 1-1 από την Αούστρια. Δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της αλλά είχε τις ευκαιρίες της για να «κλέψει» το παιχνίδι. Πρωταγωνιστής της για ακόμη ένα παιχνίδι ο Χούγκι που έδωσε την ασίστ από κόρνερ στον Μουχαμεντμπέγκοβιτς στο 39’ για το 1-0 ενώ είχε και άλλες δύο ευκαιρίες ο Ισραηλινός να πετύχει και δεύτερο γκολ για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αούστρια πίεσε, όμως η Πόλτεν είχε δύο-τρεις καλές ευκαιρίες που δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει. Στο 84΄δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης και έμεινε με την πίκρα ότι ίσως άξιζε κάτι παραπάνω.

«Ελπίζω πως η Σάλτσμπουργκ θα κάνει ροτέισον εναντίον μας γιατί έχει σημαντικό παιχνίδι μπροστά της στη Μόσχα. Δεν είναι εύκολο να παίζεις συνεχόμενα παιχνίδια από Τετάρτη σε Σάββατο και Τρίτη και εμείς θα προσπαθήσουμε να το εκμεταλλευτούμε» σχολίασε ο κόουτς Ιμπερτσμπέργκερ.

Αμφίβολος ο Λουάν (αρχηγός-στόπερ, 2/1).

Μετράει 14 Over στα 20 τελευταία εντός. Μετράει 6 over σε 8 ματς ανεξαρτήτως έδρας, τα τέσσερα ήταν και Over 3,5.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ

Εκανε κάτι που δεν συμβαίνει συχνά, υπέστη δεύτερη γκέλα και μάλιστα την πρώτη ήττα της φέτος εντός συνόρων. Το Σάββατο ηττήθηκε με 1-3 από τη Στουρμ, ούσα πολύ άστοχη. Δημιούργησε και πάλι αρκετές ευκαιρίες αλλά όταν δεν βάζεις την μπάλα στα δίχτυα κάποια στιγμή το άθλημα θα σε τιμωρήσει. Και αυτό έγινε από την Στουρμ που έπαιξε εξαιρετικά την κόντρα επίθεση και εκμεταλλεύτηκε τις αλλαγές που είχε η Σάλτσμπουργκ. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και απείλησε πιο ουσιαστικά αν και είχε πολλά σουτ εκτός εστίας. Ντεμπούτο για το νεαρό Σέιβαλντ, δεν έπαιξε λόγω ενοχλήσεων ο Γιουνούζοβιτς. Έκανε μερικό ροτέισον ο Μαρς αλλά του στοίχισε και έσπευσε να βάλει όλα τα όπλα του στο δεύτερο ημίχρονο. Κοϊτά, Καμαρά, Ούλμερ και Βέμπερ ξεκίνησαν από τον πάγκο για να πάρουν ανάσες όμως στο 57’ και στο 61’ μπήκαν στο γήπεδο για να προσπαθήσουν να ανατρέψουν το σκορ, χωρίς όμως επιτυχία. Στο 86ο λεπτό ο Μπερίσα με ωραίο δυνατό σουτ έπειτα από τακουνάκι-πάσα του Κοϊτά μείωσε.

Την Τετάρτη έπαιζε με τη Μπάγερν Μονάχου εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Παρότι είχε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της, δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει και να προηγηθεί στο σκορ και έχασε με 3-1. Ετσι όμως είναι όταν κάνεις 19 τελικές κόντρα στη Μπάγερν και δεν μπορείς να σκοράρεις. Βέβαια έπαιξε ρόλο και ο τερματοφύλακας Νόιερ που κατέβασε τα ρολά. Αυτό ήταν το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις που δεν κερδίζει η Σάλτσμπουργκ. Την ερχόμενη Τρίτη ταξιδεύει στη Μόσχα για τον αγώνα με τη Λοκομοτίβ που είναι πολύ σημαντικός για την 3η θέση και υπάρχει περίπτωση ο κόουτς Μαρς να κάνει ροτέισον και πάλι στο πρωτάθλημα.

«Η Σανκτ Πόλτεν είναι πιο συμπαγής την φετινή χρονιά και δεν είναι μόνο καλή αμυντικά αλλά και επικίνδυνη επιθετικά. Το είδαμε πριν μερικές εβδομάδες στο Κύπελλο, μας δυσκόλεψε για αρκετό χρονικό διάστημα. Για εμάς το αμυντικό κομμάτι είναι σημαντικό, πρέπει να το αναλύσουμε και να δουλέψουμε πάνω σε αυτό. Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως παίζουμε κόντρα σε κορυφαίες ομάδες στο Τσάμπιονς Λιγκ και ερχόμαστε σε πίεση» σχολίασε ο κόουτς Μαρς.

Αμφίβολοι οι Οκουγκάβα (μεσοεπιθετικός, 5/0) και Ντάκα (φορ, 5/6) που επέστρεψαν στις προπονήσεις. Αρρωστος ο Οκαφόρ (εξτρέμ, 7/4). Τραυματίας ο Μπερνέντε (μέσος, 2/0).