Αποχώρησε με την ισοπαλία με σκορ 1-1 από την έδρα της Ουνιόν Βερολίνου. Παιχνίδι δύναμης και μαρκαρισμάτων έγινε στο πρώτο 45λεπτο. Οι δύο φάσεις του διαστήματος στα καρέ της έγιναν, στη μία δέχτηκε το γκολ. Πήρε την πρωτοβουλία στο δεύτερο 45λεπτο, δίκαια ισοφάρισε και ήταν ένα… κλικ πιο κοντά στο να πετύχει κι άλλο τέρμα.
Η ομάδα του Ούβε Νόιχαουζ έμεινε για δεύτερη αγωνιστική χωρίς νίκη (0-1-1) στο πρωτάθλημα, αλλά η εικόνα της μου άρεσε ξανά. Στο νέο έτος έχει συνολικό ρεκόρ 3-1-1 και η μοναδική ήττα ήρθε απέναντι στο επίσης φορμαρισμένο Μαγδεβούργο και με δέκα ποδοσφαιριστές για μία ώρα παιχνιδιού.
Απολογιστικά, σε τρία εντός έδρας παιχνίδια με τον Ούβε Νόιχαουζ έφτιαξε καλό αριθμό ευκαιριών επιθετικά και αμυντικά ήταν αναξιόπιστη στα δύο (Μαγδεβούργο, Χάιντενχαϊμ) και καλή, ίσως εξαιτίας της αποβολής, στο άλλο (Αμβούργο). Στα τέσσερα εκτός έδρας δείγματα γραφής (Βερολίνο, Ρέγκενσμπουργκ, Κίελο, Δρέσδη) παίρνει καλό βαθμό παραγωγικά και το πολύ βάση αμυντικά.