Δίχως υποχρεώσεις το περασμένο Σ/Κ, καθώς η αντίπαλός της (Νιούπορτ) είχε παιχνίδι για το Fa Cup. Σε κάθε άλλη περίπτωση το ρεπό θα ερχόταν σε ιδανικό σημείο, κυρίως λόγω των συνεχόμενων αναμετρήσεων, ωστόσο τώρα δεν θα λέγαμε το ίδιο, με τους «Κόκκινους» να έρχονται από σερί τριών νικών στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους.
Πρώτη νίκη έπειτα από 4 αρνητικά αποτελέσματα στην έδρα της, 2-0 τη Φόρεστ Γκριν. Πολύ καλή στο α’ μέρος (2-0), οπισθοχώρησε για να διαφυλάξει το αποτέλεσμα στην επανάληψη, στάθηκε τυχερή που δε δέχτηκε γκολ, με την αντίπαλο να έχει ευκαιρίες αλλά και ακυρωθέν τέρμα (ως οφσάιντ).
Δυσκολεύεται αρκετά όταν καλείται να κάνει παιχνίδι, γι’ αυτό και έχει κατορθώσει να συγκεντρώσει περισσότερους πόντους μακριά από το γήπεδό της, παρά σ’ αυτό.