Το φαρμακερό σουτ του Κραγκλ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων της χάρισε τον βαθμό στην έδρα της Ασκολι (2-2). Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και την αιφνιδίασαν ανοίγοντας το σκορ στο 12’, με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ωστόσο ισοφάρισε. Η χαρά της ήταν προσωρινή, αφού ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των σαράντα πέντε δέχτηκε δεύτερο τέρμα. Κακό ποιοτικά το δεύτερο ημίχρονο. Ένταση, δυναμισμός και ελάχιστες καλές στιγμές. Όλα έδειχναν άσο, ο Κραγκλ, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 70’, είχε διαφορετική γνώμη για το αποτέλεσμα.
Πέμπτη διαδοχική ισοπαλία, με σκορ οι τέσσερις τελευταίες. Αγνοεί τη νίκη για έξι αγωνιστικές. Παρουσιάζει καλό πρόσωπο στα παιχνίδια της. Δείχνει πάθος, βγάζει ενέργεια, της λείπει ωστόσο η αυτοπεποίθηση. Σπανίως κρατά το προβάδισμα. Επιτακτική η ανάγκη για νίκη, μιας και ακολουθεί δύσκολο πρόγραμμα.
«Απέναντι στην Άσκολι μπορεί να μην ήρθε η νίκη, υπήρχε όμως το πνεύμα και η θέληση. Πρέπει να κρίνουμε και να αξιολογούμε τα αποτελέσματα και βάσει του τι κάνουν οι ανταγωνιστές μας. Όπως μία ανάγνωση είναι πως δεν έχουμε κερδίσει εδώ και πέντε αγωνιστικές, μία άλλη είναι πως δεν έχουμε χάσει το ίδιο διάστημα. Άλλες ομάδες την ίδια περίοδο έχουν συγκεντρώσει έναν βαθμό. Η διάρκεια είναι απαραίτητη, τώρα όμως είναι ώρα να γίνουμε πιο σκληροί. Πρέπει να έχουμε κρύο αίμα για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Δεν βλέπω το αποτέλεσμα με την Άσκολι σαν πισωγύρισμα. Κόντρα στην Κοζέντσα θα είναι ένα ματς με ελάχιστους χώρους. Δεν είναι κομβικό, μπορεί όμως να μας δώσει ώθηση» δήλωσε ο τεχνικός Πανταλίνο.