Δεν βρήκε σκορ σε δεύτερο σερί παιχνίδι κι έτσι μετά την απώλεια του Σούπερ Καπ ξεκίνησε με ισοπαλία (0-0) κόντρα στην Σεντάι, την πορεία της σε αυτό το πρωτάθλημα. Μπορεί η ομάδα να είχε φουλ επιθετικούς προσανατολισμούς, ωστόσο ο Ντε Ολιβέιρα δεν μπόρεσε να κάνει την κίνηση ματ στον αντίπαλο προπονητή, ο οποίος επικράτησε εύκολα στην σκακιέρα των πάγκων. Στο εντός έδρας ματς, βέβαια, που ακολουθεί τα πράγματα θα είναι διαφορετικά. Εκεί αναμένεται να βρει ανοικτούς διαδρόμους, καθώς ο αντίπαλος δεν αναμένεται να κλειστεί. Πρώτο εντός έδρας ματς και για τους Σουγκιμότο και Γιαμανάκα, οι οποίοι η αλήθεια είναι δεν βοήθησαν στο προηγούμενο παιχνίδι όσο θα έπρεπε. Θέλει προσοχή η αναμέτρηση αυτή, καθώς το κλίμα μετά από 2 ανεπιτυχή αποτελέσματα δεν είναι τα καλύτερα. Ο φορ Μούτο θέλει 1 συμμετοχή για να πιάσει τις 200 στην J1.