ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ - ΣΟΣΟ στην Bwin | +21
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ - ΣΟΣΟ
στην Bwin

* Κεκλεισμένων των θυρών.

* 2-4-6 συνολικά από τη σεζόν 1999-00, απόλυτη ισορροπία με γηπεδούχο την Γκινγκάμπ την ίδια περίοδο, 2-2-2.

* G/G 3/4 τελευταία ανεξαρτήτως έδρας, G/G τα τρία πιο πρόσφατα στη Γκινγκάμπ.

* Πέρσι για τη Ligue 2, Γκινγκάμπ – Σοσό 1-1 και Σοσό – Γκιγνκάμπ 3-1.

στην Bwin
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Είναι απορίας άξιο, πως τα περισσότερα από τα τελευταία παιχνίδια της κρίνονται στο γκολ. Φάσεις υπάρχουν αρκετές. Πατάει περιοχή με ευκολία, η ποιότητα άλλωστε περισσεύει. Ενώ αμύνεται σωστά (ο Μπαζντάρεβιτς τη συμμάζεψε αρκετά από τη στιγμή που κάθισε στον πάγκο), ωστόσο παρατηρείται σαν φαινόμενο να την πιάνει τρικυμία όταν ο αντίπαλος πλησιάζει στα καρέ της.

Σε οριακά ματς, λογικό κάποιες φορές να κερδίζει και άλλες να χάνει. Στην Καέν ήταν η ώρα για ήττα. Μία όμορφη προσωπική ενέργεια αντιπάλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκρινε την αναμέτρηση (0-1). Αυτό που τις περισσότερες φορές λείπει. Αρκετές οι φορές που τα τελειώματα είναι αναιμικά, σαν να μην πιστεύουν στον εαυτό τους οι παίκτες.

Παραμένει εκτός ο βασικός επιθετικός Τσοκουντέ (5/0) που βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό. Για τον ίδιο λόγο εκτός τέθηκε και ο βασικός επιθετικός Φετόν (7/2). Παραμένουν εκτός αμυντικός Ποατί, οι μέσοι Μπα, Πιρί και ο επιθετικός Ουριέ. Εχει τελειώσει η σεζόν για τον στόπερ Εμπόα Εμπόα που υπέστη ρήξη χιαστών.

* Πέντε σερί N/G+Under.

* N/G+Under τρία από τα τέσσερα στο σπίτι της.

στην Bwin
ΣΟΣΟ

ΣΟΣΟ

Μία λάθος απόφαση του διαιτητή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της εντός έδρας αναμέτρησης με την Αμιάν την καταδίκασε στην πρώτη ήττα στη σεζόν. Το πέναλτι από το οποίο προήλθε 0-1 για τους φιλοξενούμενους δεν υπήρξε ποτέ. Αμέσως άπαντες ξεχύθηκαν μπροστά για την ισοφάριση και μετά από απομάκρυνση της αντίπαλης άμυνας προέκυψε αντεπίθεση από την οποία διαμορφώθηκε το τελικό 0-2.

Ματς που άξιζε να παρακολουθήσεις μόνο και μόνο για την ατμόσφαιρα που υπήρχε και το πάθος που ξεχείλιζε. Σαν να έβλεπες τελικό. Απειλήθηκε μόνο από την άσπρη βούλα (χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων στο 14’), ενώ επιθετικά ήταν σαφώς πιο «ζωηρή» από την αντίπαλό της. «Μας έκλεψαν» είπε ο προπονητής Νταφ και είχε δίκιο. Ο τελευταίος έχει δημιουργήσει ένα συμπαγές σύνολο με εξαιρετικά τρεξίματα που ξέρει όμως και να επιτίθεται διαβάζοντας τις αδυναμίες του αντιπάλου.

Επιστρέφει ο Σανς (αριστερός μπακ, 4/0). Τιμωρημένος ο βασικός αριστερός μπακ Ντουρ (7/0). Παραμένει τραυματίας ο Νταχάμ (μέσος, 4/0). Εκτός για τους επόμενους μήνες ο πολύτιμος επιθετικό Κιταλά (κάταγμα κνήμης- περόνης).