*Αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Απερτούρα στη Λίγκα ΜΧ Μεξικού. Χωρίς την παρουσία θεατών.

*11-3-5 η παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες από το 2014. 5-1-2 το μεταξύ τους ρεκόρ στην έδρα της Πατσούκα από τότε.

*Στα 10 τελευταία μεταξύ τους ματς εμφανίστηκαν 9 Over και 9 G/G.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Ηθελε μόνο τη νίκη κόντρα στην Κερέταρο εντός έδρας και μπήκε πολύ δυναμικά στο ξεκίνημα του ματς. Ανοιξε το σκορ μόλις από το 6ο λεπτό με τον Ντάβιλα, ενώ από το 34ο λεπτό έπαιξε με έναν παίκτη παραπάνω. Στο δεύτερο μέρος είχε πολλές φάσεις για να κάνει το 2-0, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ και αγχώθηκε για να πάρει την πρώτη της νίκη στο Απερτούρα.

Αρκετά ανταγωνιστικό το πρόσωπό της μέχρι στιγμής, όμως δεν έχει βγάλει σταθερότητα στην απόδοσή της και φαίνεται πως έχει πρόβλημα στην τελική προσπάθεια. Σχετικά αβέβαιο είναι το μέλλον του τεχνικού Πετζολάνο, ο οποίος δέχεται έντονες κριτικές από το περασμένο Απερτούρα.

Αποχώρησε για τη Λιλ ο ταλαντούχος μέσος Πιτζούτο. Δεν έχουν αναφερθεί σημαντικές απώλειες για απόψε.

ΛΕΟΝ

ΛΕΟΝ

Της κόστισε αρκετά το κακό της ξεκίνημα απέναντι στην Κρουζ Αζούλ εκτός έδρας. Εμεινε πίσω στο σκορ μόλις από το 4ο λεπτό, ενώ στο υπόλοιπο του ημιχρόνου γλίτωσε και άλλο γκολ. Παρά την έντονη πίεση που άσκησε σε όλο το δεύτερο μέρος του αγώνα, δεν ήταν εύστοχη και στις καθυστερήσεις δέχθηκε το τελικό 2-0 ύστερα από εκτέλεση πέναλτι.

Μέχρι στιγμής, έχει δώσει πολύ δύσκολα παιχνίδια, κόντρα σε μεγάλες δυνάμεις του πρωταθλήματος. Παρόλο που δεν έχει κάνει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα, αγωνιστικά πείθει και προσπαθεί να παίξει καλό ποδόσφαιρο.

Πλήρης αναμένεται η αποστολή του προπονητή Ιγνάσιο Αμπρίς.

Νίκο Λάμα

• ΠΑΤΣΟΥΚΑ
  • ΛΕΟΝ

Over 2,5

Απόδοση: 1.82
Betshop.gr

Οι δύο ομάδες αποτελούν ιδιοκτησίες του ίδιου ομίλου και τα υψηλά σκορ στα μεταξύ τους ματς έχουν γίνει πλέον παράδοση τα τελευταία χρόνια. Αναμένεται ανοιχτό παιχνίδι και το Over σε απόδοση 1.82 στην Betshop κρίνεται αρκετά υψηλό για τα δεδομένα του αγώνα.