* Παράδοση τελευταίας 10ετίας με γηπεδούχο την Γκουαρανί: 3-0-1
* Συνολική παράδοση τελευταίας 10ετίας: 6-1-1
* Τα τρία από τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια τους με γηπεδούχο την Γκουαρανί, επιβεβαίωσαν τόσο το over όσο και το G/G.
* Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΣ.

Θριάμβευσε 3-1 εκτός έδρας της Λιμπερτάδ και εφόσον επιβληθεί σήμερα της Ρίβερ «πιάνει» κορυφή. Προηγήθηκε στο 22’ με το χαφ-εξτρέμ Μορέλ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά ισοφαρίστηκε στο 68’, όμως στα τελευταία λεπτά μπόρεσε να φτάσει στη νίκη με τέρματα του Αργεντινού επιθετικού Μερλίνι (88’) και του διεθνή φορ Μπομπαντίγια (91’). Αξιο αναφοράς το ότι συμπλήρωσε αήττητο έξι αγωνιστικών (3-3-0).

Θα απουσιάσουν λόγω καρτών ο Ουρουγουανός μέσος Ροντρίγκο Φερνάντες (10/0) και λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Εντγκαρ Μπενίτες (10/1). Επιστρέφει ο δεξιός μπακ-χαφ Ιβάν Ραμίρες (12/0). Στο όριο των καρτών ο μέσος Ανχελ Μπενίτες (14/2). Στην κορυφή της επίθεσης ο Φερνάντο Φερνάντες (16/6).

Προέρχεται από 4/5 G/G σε όλες τις διοργανώσεις.

(3-4-3): Γκασπάρ Σέρβιο – Ρομάνια, Μπάες, Γκαρσία Γκερένιο – Ιβάν Ραμίρες, Μορέλ, Ανχελ Μπενίτες, Γκιγιέρμο Μπενίτες – Ρέδες, Φερνάντο Φερνάντες, Μερλίνι.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-2-2), επιβλήθηκε 1-0 εκτός έδρας της Σπορτίβο Λουκένιο. Το γκολ σημείωσε ο επιθετικός Ραμίρες στο 38’. Στην επανάληψη δέχτηκε ασφυκτική πίεση, όμως «καθάρισε» για λογαριασμό της ο τερματοφύλακας Γκαβιλάν με τις καθοριστικές του επεμβάσεις.

Οι τρεις αυτοί βαθμοί την απομάκρυναν ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη της ειδικής κατάταξης παραμονής και παράλληλα την φέρνουν πιο κοντά στον στόχο της εκ νέου εξασφάλισης ενός διεθνούς εισιτηρίου.

Εξέτισε ο αριστερός μπακ Αλμπόρνο (9/1). Δεύτερη αγωνιστική τιμωρίας για τον δεξιό μπακ Σαλντίβαρ (4/0). Το επιθετικό δίδυμο αναμένεται να αποτελέσουν ο Ντιονίσιο Πέρες (10/6) και ο Ρόμπιν Ραμίρες (3/1).

Προέρχεται από πέντε σερί under.

(4-4-2): Γκαβιλάν – Πάρα, Ρίτσαρντ Φερνάντες, Γκουστάβο Χιμένες, Αλμπόρνο – Μαρσέλο Γκονσάλες, Αλντο Κινιόνες, Κρίστιαν Σόσα, Ραμόν Σόσα - Ντιονίσιο Πέρες, Ρόμπιν Ραμίρες.

Χρήστος Χρυσαΐτης

• ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ ΑΣ.
  • ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ ΑΣΟΥΝΣΙΟΝ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 1

Απόδοση: 1.73
Stoiximan

Αν και οι γηπεδούχοι δυσκολεύονται συχνά απέναντι σε κλειστές άμυνες, φαντάζει δύσκολο να μην εκμεταλλευτούν τη μεγάλη ευκαιρία που τους δίνεται να βρεθούν στην κορυφή. Σε πρώτο πλάνο ο άσος, που μας προσφέρεται σε ικανοποιητικές αποδόσεις από τον Stoiximan.