ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ - ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ
στην Bet365

Οι δύο ομάδες δεν έχουν συναντηθεί ξανά στο παρελθόν, ενώ γενικότερα η Βόλφσμπεργκερ δεν τέθηκε ποτέ αντιμέτωπη με κάποια ομάδα από την Ολλανδία. 2-2-2 (1-2-0 εντός) η συνολική παράδοση της Φέγενορντ απέναντι σε αυστριακούς συλλόγους.

* Η Φέγενορντ παραμένει αήττητη στα 7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στην Ευρώπη (4-3-0). 6-2-1 το ρεκόρ της στο «Ντε Κάουπ» σε φάση ομίλων Γιουρόπα Λιγκ.

* Δύο νίκες, δύο ήττες και μία ισοπαλία έχει η Βόλφσμπεργκερ στα πέντε εκτός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει στη διοργάνωση. Στον περσινό όμιλο ήταν ισορροπημένα τα αποτελέσματά της (1-1-1), με δύο over και ένα under.

στην Bet365
ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ

Εμφανίζοντας σημάδια κόπωσης άφησε την περασμένη Κυριακή δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της αδύναμης Βάαλβαϊκ (2-2). Ετσι όπως εξελίχθηκε μάλιστα το παιχνίδι λίγο έλειψε να μείνει με άδεια χέρια, καθώς απέφυγε την ήττα με γκολ στα τελευταία λεπτά (84’). Ακολουθεί την Κυριακή το εκτός έδρας παιχνίδι με την Εμεν.

Στην πρεμιέρα των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ απέσπασε λευκή ισοπαλία στην Κροατία από την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. Εχασε πέναλτι στο ξεκίνημα για να προηγηθεί με τον εξτρέμ Μπέρχαους (8’) και μέχρι το 72’, όταν και έμεινε με παίκτη λιγότερο, ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο, ωστόσο, στα τελευταία λεπτά κινδύνευσε με ήττα.

«Η Βόλφσμπεργκερ πέρυσι κέρδισε την Γκλάντμπαχ και δεν ηττήθηκε από τη Ρόμα. Πρέπει να είμαστε τρομερά προσεκτικοί διαφορετικά μπορεί να βρεθούμε προ εκπλήξεως. Είναι μία ομάδα που στηρίζεται στη δύναμη και παίζει με βαθιές μπαλιές. Της αρέσει να πρεσάρει ψηλά και αυτό την κάνει ίσως λίγο πιο ευάλωτη στην άμυνα», σχολίασε ο τεχνικός Αντβοκαατ. «Η Βόλφσμπεργκερ απέδειξε κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας ότι διαθέτει ποιότητα. Είναι πολύ επικίνδυνη στια αντεπιθέσεις αλλά είμαστε έτοιμοι να την αντιμετωπίσουμε», ανέφερε με τη σειρά του ο τερματοφύλακας Μπάιλοου.

Αρκετά τα προβλήματα απουσιών. Τιμωρημένος ο πολύτιμος κεντρικός αμυντικός Σενέσι, τραυματίστηκαν κόντρα στη Βάαλβαϊκ και τέθηκαν νοκ άουτ ο πολύτιμος φορ Γιόργκενσεν και ο μεσοεπιθετικός Τεϊξέιρα. Παραμένουν εκτός ο βασικός μέσος Φερ, ο αναπληρωματικός επιθετικός Μπόζενικ και ορισμένοι μακροχρόνια απόντες. Ελλείψει καθαρόαιμου φορ συμπεριλήφθηκε στην αποστολή από την ομάδα νέων ο 18χρονος Μπανίς.

(4-3-3): Μπάιλοου – Νιούπορτ, Σπάγιτς, Μποτέγκιν, Χαπς – Κοκτσού, Τόορνστρα, Χέιρτραουντα - Μπέρχαους, Λίνσεν, Ντίμερς

στην Bet365
ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Δεν κατάφερε να επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα Αυστρίας και υπέστη την τρίτη διαδοχική ήττα της, με 3-4 από τη Ραπίντ Βιέννης εντός έδρας. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή, δικαίως βρέθηκε να χάνει με 0-2 αλλά στο δεύτερο φάνηκε να «ξυπνάει». Σε διάστημα είκοσι λεπτών (47’-67’) ανέτρεψε το σκορ και το έκανε 3-2, με δύο γκολ καρμπόν του Μπαουμγκάρτνερ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Λιντλ και ο Ντινγκ με ωραία ενέργεια και πλασέ έγραψε το 3-2. Κράτησε μόνο για εννέα λεπτά το προβάδισμα και τελικά αφού ισοφαρίστηκε, στις καθυστερήσεις δέχθηκε και τέταρτο τέρμα, χωρίς να μπορέσει να πάρει έστω τον βαθμό.

Στην πρεμιέρα των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ παραχώρησε 1-1 στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας με μέτρια εμφάνιση, αν και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς και ισοφάρισε με πέναλτι του Λιντλ πριν το ημίχρονο.

«Για να πάρεις κάτι στην Ολλανδία και στο Ρότερνταμ χρειάζεται μια τοπ εμφάνιση. Η Φέγενορντ δεν έχει καμία σχέση με την ΤΣΣΚΑ, παίζει το κλασικό ολλανδικό ποδόσφαιρο και έχει μια μίξη έμπειρων και νέων παικτών. Ξέρουμε τι να περιμένουμε. Εχει μια δυνατή ομάδα με εξαιρετικούς παίκτες και διεθνείς, είναι δύσκολο να αμυνθείς στο ένας εναντίον εντός. Θα είναι πρόκληση για εμάς. Δεν πρέπει να κάνουμε λάθη όπως την Κυριακή, ξέρουμε τι είμαστε ικανοί να κάνουμε» σχολίασε ο κόουτς Φελντχόφερ.

Τραυματίες οι Κουτίν (κίπερ), Σπράνγκλερ (μέσος), Σοφλ (μέσος) και Γκιορμπελίτζε (αρ.μπακ).

(4-1-3-2): Κόφλερ – Νόβακ, Μπαουμγκάρντερ, Λοκοσβίλι, Σέρζερ – Λάιτγκεμπ – Τάφερνερ, Λιντλ, Βέρνιτζιγκ – Γιόβελιτς, Ντινγκ.

Kingbet

• ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ
  • ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Goal / Goal

Απόδοση: 1.61

Βατή θεωρητικά αποστολή για τη Φέγενορντ, καθώς η άπειρη Βόλφσμπεργκερ, παρά το θετικό αποτέλεσμα της πρεμιέρας κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, παραμένει η πιο αδύναμη ομάδα στον όμιλο. Το 1.50 βέβαια στον άσο, με τα προβλήματα απουσιών που αντιμετωπίζει η Φέγενορντ, δεν μπορεί επ’ ουδενί να θεωρηθεί ευκαιρία. Καλύτερη λύση το goal/goal (1.61, Bet365). Για ειδικό θα επιλέξουμε το over 1,5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο (2.25).