ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ - ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ
στην Bet365

στην Bet365
ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ

Σημαντική νίκη επί της Κλάιντ με 2-0. Δυσκολεύτηκε αρκετά μέχρι το 60’. Τελικά άνοιξε το σκορ στο 65’ με τον Ρούντεν και ο ίδιος παίκτης σφράγισε το τρίποντο στο 90’. Εχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή της το τελευταίο διάστημα. Απειλεί ξεκάθαρα πλέον την πρωτοπόρο Φόλκερκ, από την οποία απέχει τέσσερις βαθμούς.

Μονόδρομος το απόλυτο μέχρι το φινάλε της κανονικής περιόδου. Μετά την Μοντρόουζ ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Νταμπάρτον.

Ερχεται από ένα αήττητο σερί επτά αγώνων στο πρωτάθλημα. Δεν αλλάζει το 4-2-3-1 με τον Γκράχαμ σε ελεύθερο ρόλο στην επίθεση. Από πίσω του θα κινούνται οι Τιφόνεϊ, Μάρεϊ και Καρντλ.

Θέση στο αρχικό σχήμα διεκδικεί ο επιθετικός Ρούντεν, ο οποίος στο προηγούμενο ματς πέρασε ως αλλαγή στο 61’ και πέτυχε τα δύο γκολ της νίκης.

Προέρχεται από έξι over στα επτά τελευταία ματς τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας.

στην Bet365
ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

Εχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη στον εντός έδρας αγώνα με την Ερντρι. Προηγήθηκε με χάρη στο γκολ του Μπάλανταϊν στο 30’ και ένα αυτογκόλ στο 45’. Δέχτηκε δύο τέρματα στην επανάληψη. Μάλιστα το δεύτερο ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το εντυπωσιακό είναι πως και τα δύο ήταν αυτογκόλ. Συνολικά το ματς είχε τρία αυτογκόλ.

Συμπλήρωσε έξι ματς δίχως ήττα. Εχασε μοναδική ευκαιρία να εδραιωθεί στην πρώτη πεντάδα που οδηγεί στα πλέι οφ. Πλέον ισοβαθμεί με την Ιστ Φάιφ και κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα. Την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου θα υποδεχτεί την Κόουβ. Νωρίτερα έχει να παίξει στη φάση των «16» του Κυπέλλου με την Κιλμάρνοκ εκτός έδρας.

Μια θέση στα χαφ παίζεται ανάμεσα σε Γουέμπστερ και Τζόνστον.

Προέρχεται από πέντε over στα έξι τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Τα τέσσερα εξ αυτών ήταν over 3,5.

Πάνος Κραψίτης

• ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ
  • ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

(Τελικό Αποτέλεσμα) Χ

Απόδοση: 3.60

Σπουδαία μάχη ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν μόλις τρεις βαθμούς διαφορά. Η Πάρτικ Θιστλ με νίκη ξεπερνάει την Κόουβ στη δεύτερη θέση και μειώνει σε απόσταση βολής από την κορυφή. Η Μοντρόουζ μάχεται για να κρατηθεί στην πρώτη πεντάδα. Δεν έχει το παραμικρό περιθώριο. Επειδή αμφότερες έρχονται από πολύ απαιτητικά ματς πριν 48 ώρες έχω την αίσθηση πως η ισοπαλία συγκεντρώνει αυξημένες πιθανότητες επαλήθευσης. Αποδεκτό το 3.60!