30.08.19|00:11

nx_admin nx_admin

Εχει ρέντα η Μπρέντα!

εχει-ρέντα-η-μπρέντα-8471

Καλησπέρα σε όλους. Ξανά 1/2 περασμένα στην στήλη την προηγούμενη εβδομάδα, όπου ασχοληθήκαμε με δύο αναμετρήσεις από τη 2η κατηγορία της Ολλανδίας. Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις αποψινές επιλογές που ξεχωρίζουν στο κουπόνι του ΟΠΑΠ στην εν λόγω κατηγορία:

Σε τιμές αουτσάιντερ η Μπρέντα; Βρε πάτε καλά;

Μία εβδομάδα μετά την κάκιστη εμφάνιση και ήττα (3-0) κόντρα στην Ντε Γκράαφσαπ, η Φόλενταμ υποδέχεται την ανεβασμένη Μπρέντα. Η τελευταία μάλιστα αποτελεί τη μία από τις δύο ομάδες της κατηγορίας που διατηρεί το απόλυτο (3Χ3). Η άλλη; Εκείνη που «σταμάτησε» την περασμένη αγωνιστική τη Φόλενταμ (Ντε Γκράαφσαπ).

Η Φόλενταμ δεν έπεισε κόντρα στην Ντε Γκράαφσαπ την περασμένη αγωνιστική. Αρκετά τα κενά διαστήματα στην απόδοσή της, πολλά κενά στην άμυνα, «λίγη» επιθετικά. Θέλετε κι άλλα; Μπορεί να ηττήθηκε για πρώτη φορά φέτος (1-1-1), όμως αυτό έγινε στην πρώτη δύσκολη αποστολή, αφού είχε δύσκολο πρόγραμμα. Σήμερα αντιμετωπίζει μία ακόμη δυνατή αντίπαλο και πιθανότατα θα έχει πρόβλημα. Δείχνει ότι χρειάζεται χρόνο για να φτάσει στα επιθυμητά αγωνιστικά επίπεδα, αλλά τη δεδομένη στιγμή δεν τον… έχει.

Η Μπρέντα διατηρεί το απόλυτο (όπως προαναφέρθηκε) στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, έχοντας ήδη σημειώσει 8 τέρματα (ένα γκολ παθητικό). Εκμεταλλεύτηκε τη δυνατή της έδρα για να «χτίσει» ψυχολογία και πλέον δείχνει έτοιμη να συνεχίσει στην ίδια λογική. Η νίκη με αντίπαλο την Καμπούρ (1-0) την περασμένη εβδομάδα, κρίνεται δίκαιη. Μπορεί οι παίκτες του Μπρόοντ να μην «κάλπασαν» όπως στο περασμένο ματς (5-1 τη Χέλμοντ), όμως ήταν συγκεντρωμένοι και έδειξαν διψασμένοι για τη νίκη. Ξεχώρισε μάλιστα ο μεσοεπιθετικός Ιλιτς, βρίσκοντας δίχτυα για 3η διαδοχική συνάντηση! Ανεβασμένος.

Η Μπρέντα λογικά θα ρισκάρει από τα πρώτα κιόλας λεπτά, θέλοντας να πάρει… κεφάλι στο σκορ κόντρα σε μία αντίπαλο που φανέρωσε τις αδυναμίες σε περιπτώσεις πίεσης. Δύσκολα η Φόλενταμ θα καταφέρει να πάρει κάτι απόψε. Το διπλό κυκλοφορεί σε τιμές αουτσάιντερ (2.70) και αξίζει να μπει στο παιχνίδι μας.

Πετάει… φωτιές η Ντε Γκράαφσαπ

Τι να πεις για αυτή την ομάδα; Παίζει εντυπωσιακό και επιθετικό ποδόσφαιρο. Χαίρεσαι να την βλέπεις μέσα στο γήπεδο. Αναφέρομαι φυσικά στην πρωτοπόρο Ντε Γκράαφσαπ των τριών νικών σε ισάριθμα ματς (3Χ3). Αυτή τη φορά ταξιδεύει στην έδρα της ασταθούς Ος.

Η γηπεδούχος Ος έχει πολλά προβλήματα να διαχειριστεί. Μπορεί να σκοράρει με χαρακτηριστική ευκολία, όμως με τέτοια άμυνα δεν πάει πουθενά. Αυτό έσπευσε να της… θυμίσει η Αλκμααρ Β’, επικρατώντας με 2-1 στο γήπεδο της πρώτης. Τεράστια τα κενά στην άμυνα για το σύνολο του Βελς, με το ένα «καλό» 20λεπτο στην επανάληψη μην αρκεί για να μας πείσει ότι άξιζε κάτι περισσότερο από ότι πήρε. Δεν είναι καλό το κλίμα στην ομάδα, με τον τεχνικό της να κριτικάρει δημοσίως τους παίκτες.

Από την άλλη πλευρά, η Ντε Γκράαφσαπ. Μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στη Φόλενταμ και δεν άφησε το πόδι από το… γκάζι. Τελικό 3-0 για τους παίκτες του Σνούι, με την επιθετική γραμμή της ομάδας να φτάνει τα οκτώ τέρματα σε 3 αγωνιστικές. Παθητικό όμως; Μηδέν. Γίνεται σοβαρή προσπάθεια και αυτό φαίνεται σε κάθε 90λεπτο. Στόχος η απευθείας άνοδος και για να συμβεί αυτό πρέπει να έρθουν νίκες και μακριά από το Ντοέτινχεμ. Πήρε ήδη μία (3-0) στην έδρα της Μάαστριχτ πριν από δύο εβδομάδες. Το μομέντουμ την ευνοεί και απόψε. Επιλογή μας το διπλό σε απόδοση 1.85.

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV