06.05.21|09:49

Μάκης Μηνδρινός Μάκης Μηνδρινός

Αρσεναλ - Βιγιαρεάλ: Ψαγμένα στατιστικά, προτάσεις και Bet Builder!

αρσεναλ-βιγιαρεάλ-ψαγμένα-στατιστικ-163318

Αρσεναλ και Βιγιαρεάλ άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα υπέρ της ισπανικής ομάδας. Παρακάτω θα δούμε μια στατιστική ανάλυση της αποψινής ρεβάνς, αλλά και προτάσεις που προκύπτουν από την έως τώρα πορεία τους.

Ρόμα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πρώτοι σκόρερ

Ο Μορένο και ο Αλκάθερ είναι τα «κανόνια» της Βιγιαρεάλ φέτος, ενώ από την πλευρά της Αρσεναλ πρώτος σκόρερ είναι ο Λακαζέτ στην Πρέμιερ Λιγκ και ο Πέπε στο Γιουρόπα Λιγκ.

Σκόρερ

Πότε μπαίνουν τα γκολ

Πολλά τα γκολ που σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο της Βιγιαρεάλ, ενώ το 31′-45′ είναι το διάστημα που μπαίνουν συχνά γκολ στα παιχνίδια και των δύο ομάδων.

Γκολ

Ακριβή σκορ

Το 2-1 είναι το πιο συνηθισμένο σκορ στα παιχνίδια της Βιγιαρεάλ, αυτό άλλωστε είδαμε και στο πρώτο μεταξύ τους ματς. Συγκεκριμένα, η Βιγιαρεάλ το έχει φέρει 12 φορές (7 νίκες) και η Αρσεναλ 8 φορές (4 νίκες).

Σκορ

Bet Builder

Η λογική λέει ότι θα έχουμε γκολ και από τις δύο ομάδες. Δεν αποκλείουμε, μάλιστα, το σκορ να ανοίξει από το πρώτο ημίχρονο.