Kingbet Robot icon
native-img-ad

16.05.21|19:59

Πάνος Γαρίδης Πάνος Γαρίδης

Απίστευτο πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι των «αιωνίων» με τρία γκολ, ένα ακυρωθέν γκολ και ένα χαμένο πέναλτι! (video)

απίστευτο-πρώτο-ημίχρονο-στο-ντέρμπι-161297

Μπορεί να είναι τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ και να πρόκειται για ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, ωστόσο πάντα τα ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό είναι γεμάτα πάθος και δυνατές συγκινήσεις.

Ετσι και αυτό στη Λεωφόρο, με το πρώτο εικοσάλεπτο να έχει τα πάντα! Με δύο γκολ του Γιώργου Μασούρα, ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 επί των “πρασίνων” από το 12ο λεπτό. Στιγμές αργότερα, ο Χασάν έκανε το 0-3, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε με τον ρέφερι να γυρνάει πίσω τη φάση για να δώσει πέναλτι στον Παναθηναϊκό!

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βιγιαφάνιες, με τον Σα να επιλέγει σωστή πλευρά και να αποκρούει το πέναλτι. Στο 38′, ο Ελ Αραμπί ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.