Novibet

Τώρα γράφεις τη δική σου ιστορία
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:

Η μεγάλη ώρα για την έναρξη ενός ακόμη Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος πλησιάζει! Δείτε εδώ αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro 2021, τους αγώνες από τη φάση των ομίλων μέχρι τον μεγάλο τελικό, τις ώρες και τις πόλεις οι οποίες διεξάγονται:

Η κλήρωση

Α’ όμιλος (Ρώμη – Μπακού): Τουρκία, Ιταλία, Ουαλία, Ελβετία

Β’ όμιλος (Κοπεγχάγη – Αγία Πετρούπολη): Δανία (διοργανώτρια), Φινλανδία, Βέλγιο, Ρωσία

Γ’ όμιλος (Αμστερνταμ – Βουκουρέστι): Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρ. Μακεδονία

Δ’ όμιλος (Λονδίνο – Γλασκώβη): Αγγλία, Κροατία, Τσεχία, Σκωτία

Ε’ όμιλος (Μπιλμπάο – Δουβλίνο): Ισπανία, Σουηδία, Πολωνία, Σλοβακία

ΣΤ’ όμιλος (Μόναχο – Βουδαπέστη): Γερμανία, Πορτογαλία, Γαλλία, Ουγγαρία

 

 

Φάση ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

Α’ όμιλος: Τουρκία – Ιταλία (22:00, Ρώμη)

Σάββατο 12 Ιουνίου

Α’ όμιλος: Ουαλία – Ελβετία (16:00, Μπακού)
Β’ όμιλος: Δανία – Φινλανδία (19:00, Κοπεγχάγη)
Β’ όμιλος: Βέλγιο – Ρωσία (22:00, Αγία Πετρούπολη)

Κυριακή 13 Ιουνίου

Δ’ όμιλος: Αγγλία – Κροατία (16:00, Λονδίνο)
Γ’ όμιλος: Αυστρία – Βόρ. Μακεδονία (19:00, Βουκουρέστι)
Γ’ όμιλος: Ολλανδία – Ουκρανία (22:00, Αμστερνταμ)

Δευτέρα 14Ιουνίου

Δ’ όμιλος: Σκωτία – Τσεχία (16:00, Γλασκώβη)
Ε’ όμιλος: Πολωνία – Σλοβακία (19:00, Δουβλίνο)
Ε’ όμιλος: Ισπανία – Σουηδία (22:00, Μπιλμπάο)

Τρίτη 15 Ιουνίου

ΣΤ’ όμιλος: Ουγγαρία– Πορτογαλία (19:00, Βουδαπέστη)
ΣΤ’ όμιλος: Γαλλία – Γερμανία (22:00, Μόναχο)

Τετάρτη 16 Ιουνίου

Β’ όμιλος: Φινλανδία – Ρωσία (16:00, Αγία Πετρούπολη)
Α’ όμιλος: Τουρκία – Ουαλία (19:00, Μπακού)
Α’ όμιλος: Ιταλία – Ελβετία (22:00, Ρώμη)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

Γ’ όμιλος: Ουκρανία – Βόρ. Μακεδονία (16:00, Βουκουρέστι)
Β’ όμιλος: Δανία – Βέλγιο (19:00, Κοπεγχάγη)
Γ’ όμιλος: Ολλανδία – Αυστρία (22:00, Αμστερνταμ)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

Ε’ όμιλος: Σουηδία – Σλοβακία (16:00, Δουβλίνο)
Δ’ όμιλος: Κροατία – Τσεχία (19:00, Γλασκώβη)
Δ’ όμιλος: Αγγλία – Σκωτία (22:00, Λονδίνο)

Σάββατο 19 Ιουνίου

ΣΤ’ όμιλος: Ουγγαρία – Γαλλία (16:00, Βουδαπέστη)
ΣΤ’ όμιλος: Πορτογαλία – Γερμανία (19:00, Μόναχο)
Ε’ όμιλος: Ισπανία – Πολωνία (22:00, Μπιλμπάο)

 

 

Κυριακή 20 Ιουνίου

Α’ όμιλος: Ιταλία – Ουαλία (19:00, Ρώμη)
Α’ όμιλος: Ελβετία – Τουρκία (19:00, Μπακού)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

Γ’ όμιλος: Βόρ. Μακεδονία – Ολλανδία (19:00, Αμστερνταμ)
Γ’ όμιλος: Ουκρανία – Αυστρία (19:00, Βουκουρέστι)
Β’ όμιλος: Ρωσία – Δανία (22:00, Κοπεγχάγη)
Β’ όμιλος: Φινλανδία – Βέλγιο (22:00, Αγία Πετρούπολη)

Τρίτη 22 Ιουνίου

Δ’ όμιλος: Τσεχία – Αγγλία (22:00, Λονδίνο)
Δ’ όμιλος: Κροατία – Σκωτία (22:00, Γλασκώβη)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

Ε’ όμιλος: Σλοβακία – Ισπανία (19:00, Μπιλμπάο)
Ε’ όμιλος: Σουηδία – Πολωνία (19:00, Δουβλίνο)
ΣΤ’ όμιλος: Γερμανία – Ουγγαρία (22:00, Μόναχο)
ΣΤ’ όμιλος: Πορτογαλία – Γαλλία (22:00, Βουκουρέστι)

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

1: 2Α - 2Β (19:00, Αμστερνταμ)
2: 1Α - 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ - 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)
4: 1Β - 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ - 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)
6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ - 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)
8: 1Ε - 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

 

 

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)
ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)
ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)
 

Σχετικά άρθρα