1.90
3.10
23.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
2.35 3.30 2.60 3.05 1.22 1.77 1.70 1.28 2.70 1.57 1.95 1.40 1.48 1.22 3.35 1.90 3.10 23.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Οι ημιτελικοί του Κυπέλλου Ιταλίας είναι διπλοί. Οι ρεβάνς είναι προγραμματισμένες για τις 24 Απριλίου. Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Αν οι αντίπαλοι δεν λύσουν τις διαφορές τους έπειτα από 180 λεπτά θα ακολουθήσει παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι.

* Για το πρωτάθλημα: Λάτσιο – Μίλαν 1-1 (25 Νοεμβρίου).
* Goal/goal τα 9/10 πιο πρόσφατα για το πρωτάθλημα. 4-4-1 στα 9 τελευταία.
* Λάτσιο και Μίλαν τέθηκαν αντιμέτωπες και πέρυσι στους διπλούς ημιτελικούς του Κυπέλλου: 0-0 και τα δύο παιχνίδια και η παράταση στη ρεβάνς. Η Μίλαν πήρε την πρόκριση στα πέναλτι.

ΛΑΤΣΙΟ

ΛΑΤΣΙΟ

Ηττήθηκε 2-0 στη Σεβίλλη και αποκλείστηκε από το Γιουρόπα Λιγκ. Διαμαρτύρεται δίκαια για πέναλτι που δεν της δόθηκε στο 0-0. Ο Σιμόνε Ιντζάγκι πάντως παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν άξιζε να προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης με βάση την εικόνα της και στα δύο παιχνίδια.

Στο πρωτάθλημα δεν αγωνίστηκε καθώς ο αγώνας της με την Ουντινέζε αναβλήθηκε και απομένει να οριστεί σε νέα ημερομηνία. Προς το παρόν ισοβαθμεί στην έκτη θέση με άλλες δύο ομάδες, ενώ το βράδυ του Σαββάτου είναι προγραμματισμένο το μεγάλο ντέρμπι με τη Ρόμα.

«Οι παίκτες μου γνωρίζουν τη σημασία του σημερινού αγώνα. Η Μίλαν βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, διαθέτει πολύ ποιοτικούς ποδοσφαιριστές και ο Γκατούζο κάνει πολύ καλή δουλειά. Πρέπει να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι με μεγάλη ταπεινότητα και να μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και επαναληπτικός. Εχουμε πολλά αγωνιστικά προβλήματα, όμως προπονηθήκαμε καλά και για αυτό είμαι αισιόδοξος» υποστήριξε ο προπονητής των «λατσιάλι».

Παίξε Νόμιμα:

Το νέο Pamestoixima.gr είναι εδώ!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Ποινή τεσσάρων αγωνιστικών ξεκινά ο στόπερ Ράντου (21/0). Τραυματίες ο στόπερ Γουάλας (13/0), ο μπακ-χαφ Λουκάκου (7/0) και ο μέσος Μπερίσα (8/0). Οι στόπερ Λουίζ Φελίπε (11/1), Μπάστος (8/0) έβγαλαν τη χθεσινή προπόνηση, όμως θεωρείται πολύ δύσκολο να πάρουν χρόνο συμμετοχής σε ένα τόσο καθοριστικό παιχνίδι όντας ουσιαστικά ανέτοιμοι. Βρίσκονται πάντως στην αποστολή. Ξεπέρασαν τα προβλήματά τους και υπολογίζονται κανονικά ο μέσος Λούλιτς (23/2) και ο φορ Καϊσέδο (17/3). Επιστρέφουν ο χαφ Παρόλο (22/3) και ο μεσοεπιθετικός Λουίς Αλμπέρτο (17/1).

Ο Ιντζάγκι αλλάζει πιθανότατα το 3-5-2 με το οποίο συνήθως παίζει η ομάδα του και την παρατάσσει με 4-2-3-1. Ο χαφ Λούκας Λέιβα θα είναι ο παρτενέρ του Ατσέρμπι στο κέντρο της άμυνας ελλείψει άλλων εναλλακτικών λύσεων. Είναι πάντως χαρακτηριστικό ότι με τον Βραζιλιάνο στην άμυνα η Λάτσιο έχει δεχτεί συνολικά 7 γκολ σε 93 λεπτά! Ο Ιμόμπιλε θα είναι στην κορυφή της επίθεσης και οι Ρόμουλο, Μιλίνκοβιτς, Κορέα στην τριάδα πιο πίσω του.

Λάτσιο - Μίλαν με αμέτρητα ειδικά στοιχήματα*

(4-2-3-1): Στρακόσα – Μάρουσιτς, Λούκας Λέιβα, Ατσέρμπι, Λούλιτς – Μπάντελι, Παρόλο – Ρόμουλο, Μιλίνκοβιτς, Κορέα – Ιμόμπιλε

ΜΙΛΑΝ

ΜΙΛΑΝ

Πέτυχε τρία γκολ σε διάστημα 18 λεπτών (49’-67’) φτάνοντας εύκολα στο 3-0 επί της Εμπολι στο «Σαν Σίρο». Βρήκε ξανά δίχτυα ο ασταμάτητος Πιόντεκ, ο οποίος άνοιξε το σκορ. Τα άλλα δύο σημείωσαν ο Κεσί και ο Καστιγέχο.

Διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση της Α' Ιταλίας, ενώ πλησίασε στους δύο βαθμούς την Ιντερ την οποία αντιμετωπίζει σε τρεις αγωνιστικές.

Ενδεικτικό του κλίματος που υπάρχει στη Μίλαν είναι ότι περισσότεροι από 60.000 οπαδοί της αναμένεται να βρίσκονται στις εξέδρες το απόγευμα του Σαββάτου για το ματς με τη Σασσουόλο.

«Είναι αλήθεια ότι βρισκόμαστε σε καλή κατάσταση, αλλά στη Ρώμη παίζουμε μόνο το πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού. Γνωρίζω ότι το τρόπαιο αυτό λείπει από τη Μίλαν 16 χρόνια, όμως εμάς το μόνο που μας απασχολεί είναι το σημερινό παιχνίδι και στη συνέχεια αυτό με τη Σασσουόλο. Ο ενθουσιασμός στα αποδυτήρια υπάρχει και αυτό δεν πιστώνεται μόνο στον Πιόντεκ και τον Πακετά που κάνουν εξαιρετική δουλειά, αλλά σε όλους τους ποδοσφαιριστές μου» τόνισε ο Τζενάρο Γκατούζο.

Τελευταία Προσφορά:*

Pamestoixima.gr: Πλούσια ειδικά σε Πρέμιερ Λιγκ και Σούπερ Λιγκ (21-04-2019)

Τραυματίες οι στόπερ Σαπάτα (10/0), Καλντάρα και ο χαφ Μποναβεντούρα (8/3). Προλαβαίνει ο εξτρέμ Τσαλχάνογλου (23/1). Επιστρέφουν ο γκολκίπερ Ρέινα, ο μπακ Στρίνιτς και ο εξτρέμ Σούσο (23/5). Με 4-3-3 οι «ροσονέρι» με τους Σούσο, Πιόντεκ, Μπορίνι στην τριάδα της επίθεσης.

(4-3-3): Ντοναρούμα – Καλάμπρια, Μουσάκιο, Ρομανιόλι, Λαξάλτ – Κεσί, Μπακαγιόκο, Πακετά – Σούσο, Πιόντεκ, Μπορίνι

Πάνος Γαρίδης

• ΛΑΤΣΙΟ
  • ΜΙΛΑΝ

(Διπλή Ευκαιρία) Χ2

Απόδοση: 1.70

Στη Μίλαν παρουσιάζεται μια τεράστια ευκαιρία να κάνει το αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στον τελικό με δεδομένα τα τεράστια προβλήματα της Λάτσιο στην άμυνα. Με τον Πιόντεκ «καυτό», τον Σούσο να επιστρέφει και την άμυνά της να έχει «δέσει» έχει λογική να κοιτάξουμε προς τα δεξιά. Αγνωστο πάντως για ποιο λόγο, τις τελευταίες ώρες υποχωρεί αισθητά ο άσος και ανεβαίνει το διπλό...