21.11.20|00:00

Νίκος Κοτσαρίνης Νίκος Κοτσαρίνης

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός με ειδικά στοιχήματα σε κάθε φάση. Έτσι είναι το παιχνίδι σήμερα στην Bwin

ολυμπιακός-παναθηναϊκός-με-ειδικά-στ-180344

Το ντέρμπι «αιωνίων» γίνεται το πλέον κατάλληλο… κυρίως πιάτο του Σαββατοκύριακου, μετά από δύο εβδομάδες αποχής, ελέω των αγώνων του Nations League. Ο Ολυμπιακός περιμένει τον Παναθηναϊκό στο Γ. Καραϊσκάκης, στην τρίτη αναμέτρηση των δύο ομάδων μέσα στο 2020. Στις προηγούμενες τρεις, οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν αήττητοι (2 νίκες, μία ισοπαλία), διατηρώντας μάλιστα και την εστία τους ανέπαφη.

*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Από την πλευρά τους, οι «πράσινοι» ετοιμάζονται για τη μάχη στο Φάληρο, αναζητώντας την πρώτη νίκη τους σε «αιώνιο» ντέρμπι από την 28η Οκτωβρίου 2017. Τότε, στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας επιβλήθηκαν 1-0 χάρη στο γκολ του Βιγιαφάνες στο 58’. Ο Αργεντινός επέστρεψε φέτος στους «πράσινους» και πιθανότατα θα είναι ο κινητήριος άξονας των επιθετικών προσπαθειών της ομάδας του Μπόλονι.

Στην αντίπερα όχθη, οι «ερυθρόλευκοι» καλούνται να διατηρήσουν το αήττητο σερί που τρέχουν στο πρωτάθλημα, μετρώντας 5 νίκες και μία ισοπαλία σε έξι αγώνες. Μάλιστα, στηρίζονται και φέτος στην άμυνά τους, καθώς σε 540 αγωνιστικά λεπτά επέτρεψαν μόλις ένα τέρμα, στην ισοπαλία με τον ΠΑΣ εκτός έδρας (1-1). Βέβαια, καλούνται να λύσουν το πρόβλημα της παραγωγικότητας στο πρώτο ημίχρονο, αφού πέντε από τα έξι παιχνίδια τους ως τώρα στο ελληνικό πρωτάθλημα, δεν είχαν σκορ στο πρώτο 45λεπτο!

Ελέω της αναμέτρησης του Ολυμπιακού για το Champions League κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι, η αναμέτρηση θα διεξαχθεί το Σάββατο. Συνολικά, ακόμα τέσσερις φορές αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες την ίδια μέρα για το πρωτάθλημα με γηπεδούχους τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι μετρούν δύο νίκες και μία ισοπαλία. Κοινός τόπος, το γεγονός ότι σε τρία από αυτά σκόραραν και οι δύο ομάδες!

21+.Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας. Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114. Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ. Υπεύθυνο Παιχνίδι.

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV