τα-ημίχρονα-και-το-πάθος-στο-ντέρμπι-13979

Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή να έχουμε. Η χθεσινή μέρα με τα ειδικά πήγε καλά καθώς η μεγαλύτερη απόδοση πέρασε αφού η Κότμπους σκόραρε στο 80΄ στη Γ Γερμανίας, και πήρε ένα μικρό κέρδος σαν στήλη. Πάμε όμως γρήγορα να δούμε τα σημερινά όπου πάλι θα πάω σε ειδικά στοιχήματα.

Γ Γερμανίας

Ξεκινάω από τη Γ Γερμανίας, στο πρώτο χρονικά παιχνίδι.

Ουέρντιγκεν εναντίον Οσναμπρικ είναι το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να είναι μια ποιοτική ομάδα όμως να μην έχουν πλέον βαθμολογικό κίνητρο ενώ οι «λιλά» θέλουν να εξασφαλίσουν το συντομότερο την άνοδο ενώ βρίσκονται και σε φουλ φόρμα. Το ειδικό που θα με απασχολήσει εδώ είναι το Χ ημίχρονο. Και εξηγούμαι. Η Οσναμπρικ έχει μια τάση εκτός έδρας να παίζει για να μην χάσει. Επίσης, η Ουέρντιγκεν στα 15 εντός έχει 7 ισόπαλα ημίχρονα ενώ η Οσναμπρικ σε 16 εκτός έχει 14 ισόπαλα ημίχρονα. Ένα ακόμη στοιχείο είναι πως και στον πρώτο γύρο όπου η Οσναμπρικ κέρδισε με 2-1, το ημίχρονο ήταν 0-0. Δεν θέλω άλλους λόγους για να το επιλέξω.

Τσεχία

Πάμε στην Τσεχία, για το Γιάμπλονετς-Ντούκλα Πράγας.

Οι «γκαλάκτικος» είναι σε καλή κατάσταση και θέλουν να εξασφαλίσουν την τετράδα και να πλησιάσουν την 3η θέση. Είναι μια πολύ επιθετική ομάδα και παίζουν κόντρα σε μια Ντούκλα που είναι ντεφορμέ, δείχνει να μην μπορεί να αλλάξει τη μοίρα της (υποβιβασμός) και δέχεται πάρα πολλά γκολ. Στον πρώτο γύρο στην Πράγα η Γιάμπλονετς είχε κάνει πάρτι κερδίζοντας με 2-6, στο ημίχρονο κέρδιζε με 0-3. Η γηπεδούχος έχει στα 9/13 εντός τουλάχιστον ένα γκολ στα παιχνίδια της ενώ η Ντούκλα στα 8/13 εκτός έχει και αυτή τουλάχιστον ένα γκολ στα παιχνίδια της. Εγώ λέω να ρισκάρω λίγο παραπάνω καθώς η Γιάμπλονετς μας πλήρωσε και πριν δύο εβδομάδες με ανάλογο στοίχημα, θα ποντάρω over 1,5 γκολ στο ημίχρονο.

Τέλος, κλείνω με το σούπερ ντέρμπι στην Τσεχία ανάμεσα στην Σλάβια και τη Σπάρτα

Εδώ δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, όσοι θέλετε διαβάζετε την ανάλυση σε ένα παιχνίδι που θα κυριαρχήσει το πάθος. Απλά να πω πως η Σλάβια έχει συνεχόμενα παιχνίδια και το μυαλό στην Τσέλσι, αν και ο προπονητής της απέδειξε με τις αλλαγές που έκανε πως σκέφτεται περισσότερο την Σπάρτα. Οι παίκτες όμως πάντα σκέφτονται τα παχνίδια με την περισσότερη λάμψη.  Η Σλάβια θα βγάλει κούραση όμως στα 10/13 εντός της έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Η Σπάρτα προετοίμαζε όλη την εβδομάδα το παιχνίδι όμως έχει αρκετούς παίκτες νεαρούς που δεν ξέρουν από ντέρμπι. Αντίθετα με την Σλάβια, η Σπάρτα συνήθως δεν σκοράρει εκτός έδρας στο πρώτο ημίχρονο. Ομως αυτό είναι ιδιαίτερο ματς και θέλει να εκμεταλλευτεί την κούραση της Σλάβια. Στο πρώτο ματς που έληξε 2-2, το ημίχρονο ήταν 2-1 υπέρ της Σπάρτα. Πάμε στο g/g στο πρώτο ημίχρονο σε πολύ υψηλή απόδοση φυσικά παίρνοντας το απαιτούμενο ρίσκο.

Ποντάρισμα: 130 μονάδες η δυάδα Γιάμπλονετς-Οσναμπρικ, 150 μονάδες τα μονά Γιάμπλονετς και Οσναμπρικ και 100 μονάδες το μονό της Σλάβια. Σύνολο 530 μονάδες

Αρχική κάβα: 10.000 μονάδες

Υπόλοιπο: 4130,84 μονάδες

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV