07.12.19|00:12

Μιχαήλ Τιάπκοφ Μιχαήλ Τιάπκοφ

Κόντρα στο σερί

κόντρα-στο-σερί-3703

Αυτό που έκανε η Αχμάτ την προηγούμενη εβδομάδα πραγματικά είναι ανεξήγητο. Πήρε το προβάδισμα από το ημίχρονο στο εντός έδρας ματς με τη Ρουμπίν, είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια, έχασε ευκαιρίες και όταν ο διαιτητής έδειξε 2’ λεπτά καθυστερήσεις και η μπάλα βρισκόταν στην αντίπαλη περιοχή οι παίκτες του Σαλίμοβ πίστεψαν ότι τα πάντα τελείωσαν.

Εχασαν το τετ α τετ, μάρκαραν με τα μάτια και είδαν τους αντιπάλους τους να ισοφαρίζουν για το τελικό 1-1 σε… νεκρό χρόνο. Μπορεί να είναι παραδοσιακά ομάδα έδρας στη Ρωσία, όμως φέτος έχουν να κερδίσουν στο Γκρόζνι από τις 5 Αυγούστου… Το 2019 θα κλείσει με το εντός έδρας παιχνίδι με την Ουφά και από τη στιγμή που ο άσος, πλέον, προσφέρεται σε τέτοιες αποδόσεις (είχε ανοίξει πιο χαμηλά) αξίζει το ρίσκο.

Η Ουφά προέρχεται από το πρώτο διπλό στη σεζόν, αλλά το πέτυχε απέναντι στην Κρίλια, που έπαιξε χωρίς τους 4 από τους καλύτερους παίκτες της. Συνήθως μακριά από την έδρα της παίζει πολύ αμυντικά και απλά δέχεται πίεση σχεδόν σε όλη τη διάρκεια. Αν αντέξει έχει καλώς, αν δεχθεί το γκολ δεν έχει βρει τρόπο μέχρι σήμερα να απαντήσει. Αν οι γηπεδούχοι πήραν το μάθημά τους από το παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας, τότε θα φτάσουν και στη νίκη και θα μας πληρώσουν.

Η δεύτερη επιλογή από το κουπόνι του Σαββάτου έρχεται από την Πολωνία, όπου η φορμαρισμένη Λέχια θα υποδεχθεί τη Βίσλα Πλοκ. Οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει και τα 3 τελευταία τους παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας την ψυχολογία στα ύψη, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν κερδίσει κανένα από τα 5 τελευταία και βρίσκονται σε αγωνιστική καθίζηση. Ποντάρουμε στο μομέντουμ, με τον άσο να προσφέρεται σε αποδεκτές τιμές.

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV