Pamestoixima.gr

Το νέο Pamestoixima.gr είναι εδώ!
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:

Η κληρωτίδα για τις ελληνικές ομάδες στο Europa League ήταν και πάλι θετική, καθώς καμία από αυτές δεν έπεσε με... μεγαθήριο. Ολες μπορούν να ελπίζουν μιας και δεν υπάρχει απαγορευτική κλήρωση για καμία. ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Ατρόμητος και Αρης ελπίζουν για το όνειρο...

Συγκεκριμένα, αν ο ΠΑΟΚ αποκλειστεί από τον Αγιαξ, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Σλόβαν Μπρατισλάβας - Ντάνταλκ. Η ΑΕΚ, αν καταφέρει να πάρει την πρόκριση από την Κραϊόβα θα βρεθεί απέναντι στον νικητή του Σπάρτα Πράγας - Τράμπζονσπορ.

Με τη σειρά του ο Ατρόμητος αν καταφέρει να περάσει το εμπόδιο της Λέγκια, θα αντιμετωπίσει τη Μίτιλαντ ή τη Ρέιντζερς, ενώ ο Αρης, αν προκριθεί από τη Μόλντε, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Παρτιζάν - Μαλάτιασπορ

Οι πρώτοι αγώνες θα γίνουν 22 Αυγούστου και οι επαναληπτικοί μία εβδομάδα αργότερα και συγκεκριμένα στις 29 Αυγούστου. 

Προκριματικός γύρος (27 Ιουνίου - 4 Ιουλίου)

1. Πρόγκρες Νίντερκορν (ΛΟΥ) - Κάρντιφ Μετροπ. Γιουνιβ. (ΟΥΑ)
2. Λα Φιορίτα (ΣΜΡ) - Ενγκορντάνι (ΑΝΔ)
3. Σαντ Τζούλια (ΑΝΔ) - Γιουρόπα (ΓΙΒ)
4. Μπαλιμένα (Β. ΙΡΛ) - Ρούναβικ (Ν. ΦΕΡ)
5. Πρίστινα (ΚΟΣ) - Σεντ Τζόζεφς (ΓΙΒ)
6. Κλάκσβικ (Ν. ΦΕΡ) - Τρε Φιόρι (ΣΜΡ)
7. Μπάρι Τάουν (ΟΥΑ) - Κλίφτονβιλ (Β. ΙΡΛ)

1ος προκριματικός γύρος (11 Ιουλίου - 18 Ιουλίου)

1. Μάλμε (ΣΟΥ) - Μπαλιμένα (Β. ΙΡΛ)
2. Ορντάμπασι (ΚΑΖ) - Τορπέντο Κουταΐσι (ΓΕΩ)
3. Μακάμπι Χάιφα (ΙΣΡ) - Μούρα (ΣΛΝ)
4. Κρουσέιντερς (Β. ΙΡΛ) - Β36 Τόρσαβν (ΦΕΡ)
5. Λέφσκι Σόφιας (ΒΟΥ) - Ρουζομπέροκ (ΣΒΚ)
6. Ολίμπια Λουμπλ. (ΣΛΝ) - Ρίγας Σκόλα (ΛΕΤ)
7. Ντινάμο Τιφλίδας (ΓΕΩ) - Ενγκορντάνι (ΑΝΔ)
8. Κόνας Κι (ΟΥΑ) - Κιλμάρνοκ (ΣΚΩ)
9. Γιουρόπα (ΓΙΒ) - Λέγκια Βαρσοβίας (ΠΟΛ)
10. Ντέμπρετσεν (ΟΥΓ) - Κουκέσι (ΑΛΒ)
11. Ιντερ Τούρκου (ΦΙΝ) - Μπρόντμπι (ΔΑΝ)
12. Ακαντέμιγια Πάντεφ (ΒΜΑ) - Ζρίνσκι (ΒΟΣ)
13. Χόνβεντ (ΟΥΓ) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (ΛΙΘ)
14. Σιρόκι (ΒΟΣ) - Καϊράτ (ΚΑΖ)
15. Βιτέμπσκ (ΛΕΥ) - Κούοπιο (ΦΙΝ)
16. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (ΒΟΥ) - Τίτογκραντ (ΜΑΥ)
17. Τσουκαρίτσκι (ΣΕΡ) - Μπάναντς (ΑΡΜ)
18. Μόλντε (ΝΟΡ) - ΚΡ Ρέικιαβικ (ΙΣΛ)
19. Νέφτσι Μπακού (ΑΖΕ) - Σπεράντσα Νισπορένι (ΜΟΛ)
20. Αλασκέρτ (ΑΡΜ) - Μακεντόνιγια Γκιόρτσε Πέτροφ (ΒΜΑ)
21. Κρακόβια (ΠΟΛ) - Ντουνάισκα (ΣΒΚ)
22. Μπρέινταμπλικ (ΙΣΛ) - Βαντούζ (ΛΙΧ)
23. Γκζίρα (ΜΑΛ) - Χάιντουκ (ΚΡΟ)
24. Ζενές Ες (ΛΟΥ) - Τόμπολ (ΚΑΖ)
25. Σεντ Τζόζεφς (ΓΙΒ) - Ρέιντζερς (ΣΚΩ)
26. Ζέτα (ΜΑΥ) - Φέχερβαρ (ΟΥΓ)
27. Ράντνικ (ΒΟΣ) - Σπάρτακ Τρνάβα (ΣΒΚ)
28. Κάουνο Ζαλγκίρις (ΛΙΘ) - Απόλλων Λεμ. (ΚΥΠ)
29. Μπραν (ΝΟΡ) - Σάμροκ Ρόβερς (ΙΡΛ)
30. Ραντνίτσκι (ΣΕΡ) - Φλόρα Τάλιν (ΕΣΘ)
31. Στεάουα (ΡΟΥ) - Μιλσάμι (ΜΟΛ)
32. Κορκ (ΙΡΛ) - Πρόγκρες Νίντερκορν (ΛΟΥ)
33. Σόλιγκορσκ (ΛΕΥ) - Χιμπέρνιανς (ΜΑΛ)
34. Φόλα Ες (ΛΟΥ) - Τσικούρα (ΓΕΩ)
35. Βέντσπιλς (ΛΕΤ) - Τεούτα (ΑΛΒ)
36. Στιάρναν (ΙΣΛ) - Λέβαντια (ΕΣΘ)
37. Ντομζάλε (ΣΛΝ) - Μπάλζαν (ΜΑΛ)
38. Κλίφτονβιλ (Β. ΙΡΛ) - Χάουγκεσουντ (ΝΟΡ)
39. Λάτσι (ΑΛΒ) - Χάποελ Μπιρ Σιβά (ΙΣΡ)
40. Ριτεριάι (ΛΙΘ) - Κλάκσβικ (Ν. ΦΕΡ)
41. Μπουντούτσνοστ (ΜΑΥ) - Τρανς Νάρβα (ΕΣΘ)
42. Ντινάμο Μινσκ (ΛΕΥ) - Λιεπάγια (ΛΕΤ)
43. Σαμπάιλ (ΑΖΕ) - Ουν. Κραϊόβα (ΡΟΥ)
44. Νορσέπινγκ (ΣΟΥ) - Σεντ Πάτρικς (ΙΡΛ)
45. Πιούνικ (ΑΡΜ) - Σκούπι (ΒΜΑ)
46. Αμπερντίν (ΣΚΩ) - Ρόβανιεμι (ΦΙΝ)
47. ΑΕΚ Λάρνακας (ΚΥΠ) - Πέτροκλουμπ (ΜΟΛ)

2ος προκριματικός γύρος (25 Ιουλίου – 1 Αυγούστου)

1. Νορσέπινγκ (ΣΟΥ) - Λιεπάγια (ΛΕΤ)
2. Χάποελ Μπιρ Σιβά (ΙΣΡ) -  Καϊράτ (ΚΑΖ)
3. Αρσεναλ Τούλα (ΡΩΣ) - Νέφτσι Μπακού (ΑΖΕ)
4. Εσπανιόλ (ΙΣΠ) - Στιάρναν (ΙΣΛ)
5. Ντουνάισκα (ΣΒΚ) – Ατρόμητος (ΕΛΛ)
6. Χάουγκεσουντ (ΝΟΡ) – Στουρμ Γκρατς (ΑΥΣ)
7. ΑΕΚ Λάρνακας (ΚΥΠ) - Λέφσκι Σόφιας (ΒΟΥ) 
8. Λέγκια Βαρσοβίας (ΠΟΛ) - Κούοπιο (ΦΙΝ)
9. Ουτρέχτη  (ΟΛΛ) - Ζρίνσκι (ΒΟΣ)
10. Πιούνικ (ΑΡΜ)  – Γιάμπλονετς (ΤΣΕ)
11. Λέχια Γκντανσκ – Μπρόντμπι (ΔΑΝ)
12. Φέχερβαρ (ΟΥΓ) -  Βαντούζ (ΛΙΧ)
13. Γκαμπάλα (ΑΖΕ) - Ντινάμο Τιφλίδας (ΓΕΩ) 
14. Μαλάτιασπορ (ΤΟΥ) - Ολίμπια Λουμπλ. (ΣΛΝ)
15. Φλόρα Τάλιν (ΕΣΘ) – Αϊντραχτ Φρ. (ΓΕΡ)
16. Ντομζάλε (ΣΛΝ) – Μάλμε (ΣΟΥ)
17. Μόλντε (ΝΟΡ)  – Τσουκαρίτσκι (ΣΕΡ)
18. Τσικούρα (ΓΕΩ) -  Αμπερντίν (ΣΚΩ)
19. Γάνδη (ΒΕΛ) – Βιιτόρουλ (ΡΟΥ)
20. Μπουντούτσνοστ (ΜΑΥ)  – Ζόρια Λουάνσκ (ΟΥΚ)
21. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (ΒΟΥ) – Οσιγιεκ (ΚΡΟ)
22. Τορίνο (ΙΤΑ) - Ντέμπρετσεν (ΟΥΓ)
23. Λουκέρνη (ΕΛΒ) - Κλάκσβικ (Ν. ΦΕΡ)
24. Ρέιντζερς (ΣΚΩ) - Πρόγκρες Νίντερκορν (ΛΟΥ)
25. Βέντσπιλς (ΛΕΤ) - Γκζίρα (ΜΑΛ) 
26. Στρασβούργο (ΓΑΛ) - Μακάμπι Χάιφα (ΙΣΡ) 
27. Μλάντα Μπόλεσλαβ (ΤΣΕ) - Ορντάμπασι (ΚΑΖ)
28. Σάμροκ Ρόβερς (ΙΡΛ) – Απόλλων Λεμ. (ΚΥΠ)
29. Αλκμααρ (ΟΛΛ) – Χάκεν (ΣΟΥ)
30. Αλασκέρτ (ΑΡΜ) - Στεάουα (ΡΟΥ)
31. Λοκομοτίβ Πλ. (ΒΟΥ) - Σπάρτακ Τρνάβα (ΣΒΚ)
32. Γουλβς - Κρουσέιντερς (Β. ΙΡΛ) 
33. Αρης (ΕΛΛ) – Α. Ε. Λ. Λεμεσού (ΚΥΠ)
34. Ζενές Ες (ΛΟΥ) – Γκιμαράες (ΠΟΡ)
35. Χόνβεντ (ΟΥΓ)  - Ουν. Κραϊόβα (ΡΟΥ)
36. Σόλιγκορσκ (ΛΕΥ) – Εσμπιεργκ (ΔΑΝ)
37. Κόνας Κι (ΟΥΑ) – Παρτιζάν (ΣΕΡ)

3ος προκριματικός γύρος (8 Αυγούστου - 15 Αυγούστου)

1. Nόρκεπινγκ (ΣΟΥ) - Χάποελ Μπερ Σεβά (ΙΣΡ)
2. Μπρόντμπι (ΔΑΝ) - Μπράγκα (ΠΟΡ)
3. Πιούνικ (ΑΡΜ) - Γουλβς (ΑΓΓΛ.) 
4. Χάουγκενσουντ (ΝΟΡ.) - Αϊντχόφεν (ΟΛΛ.) 
5. Τορίνο (ΙΤ) - Σαχτιόρ Σολ. (ΛΕΥΚ.) 
6. Μόλντε (ΝΟΡ) - Αρης (ΕΛΛ) 
7. Μίντιλαντ (ΔΑΝ) - Ρέιντζερς (ΣΚΩ)
8. Ριέκα (ΚΡΟ) - Αμπερντίν (ΣΚΩ)
9. Αούστρια Βιέννης (ΑΥΣΤ) - Απόλλων Λεμεσσού (ΚΥΠ)
10. Τουν (ΕΛΒ) - Σπάρτακ Μόσχας (ΡΩΣ)
11. ΑΕΚ Λάρνακας (ΚΥΠ) - Γάνδη (ΒΕΛ) / 
12. Βαντούζ (ΛΙΧ) - Αϊντραχτ Φρ. (ΓΕΡΜ)
13. Φέγενορντ (ΟΛΛ) - Ντιναμό Τιφλίδας (ΓΕΩ)
14. Στεάουα (ΡΟΥ) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (ΤΣΕ)
15. Λέγκια Βαρσοβίας (ΠΟΛ) ) - Ατρόμητος (ΕΛΛ)
16. Παρτιζάν (ΣΕΡ) - Μαλάτιασπορ (ΤΟΥ)
17.  Μάλμε (ΣΟΥ) -Ζρίνσκι (ΒΟΣ) 
18. ΤΣΣΚΑ Σόφιας (ΒΟΥ) - Ζόρια (ΟΥΚ)
19. Νέφτσι Μπακού (ΑΖΕ) - Μπνέι Γιεχούντα (ΙΣΡ)
20. Λουκέρνη (ΕΛΒ) - Εσπανιόλ (ΙΣΠ) 
21. Σπάρτα Πράγας (ΤΣΕ) - Τράμπζονσπορ (ΤΟΥ)
22. Κραϊόβα (ΡΟΥ) - ΑΕΚ (ΕΛΛ)
23. Αντβερπ (ΒΕΛ) - Βικτόρια Πλζεν (ΤΣΕ)
24. Λοκομοτίβ Πλ. (ΒΟΥ) - Στρασβούργο (ΓΑΛΛ)
25. Μάριουπολ (ΟΥΚΡ) - Αλκμααρ (ΟΛΛ)
26. Βέντσπιλς (ΛΕΤ) -  Γκιμαράες (ΠΟΡ)
27. Σουτιέσκα (ΜΑΥ) - Λίνφιλντ (Β. ΙΡΛ)
28. Μακάμπι Τελ Αβίβ (ΙΣΡ) - Σούντουβα (ΛΙΘ)
29. Αραράτ Αρμενίας (ΑΡΜ) - Σαμπουρτάλο (ΓΕΩ)
30.  Ρίγα (ΛΕΤ) -  Ελσίνκι (ΦΙΝ)
31.  Λουντογκόρετς (ΒΟΥ) - Νιου Σεντς (ΟΥΑ)
32. Σαράγιεβο (ΒΟΣ) - ΜΠΑΤΕ (ΛΕΥ) 
33. Ντουντελάνζ (ΛΟΥ) - Νόμε Κάλιου (ΕΣΘ)
34. Αστάνα (ΚΑΖ) - Βαλέτα (ΜΑΛ)
35. Σερίφ (ΜΟΛ) - ΑΪΚ (ΣΟΥ)
36. Σλόβαν Μπρατισλάβας (ΣΒΚ) - Ντάνταλκ (ΙΡΛ)

Πλέι οφ (22 - 29 Αυγούστου)

1. Σούντουβα (ΛΙΘ) – Φερεντσβάρος (ΟΥΓ)
2. Κοπεγχάγη (ΔΑΝ) – Ρίγα (ΛΕΤ)
3. Σέλτικ (ΣΚΩ) – ΑΪΚ Στοκχόλμης (ΣΟΥ)
4. Αραράτ (ΑΡΜ) – Ντουντελάνζ (ΛΟΥ)
5. Λουντογκόρετς (ΒΟΥ)  – Μάριμπορ (ΣΒΝ)
6. Λίνφιλντ (Β. ΙΡ) –  Καραμπάγκ (ΑΖΕ)
7. Σλόβαν Μπρ. (ΣΒΚ)  – ΠΑΟΚ (ΕΛΛ)
8. Αστάνα (ΚΑΖ)  – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (ΛΕΥ)
9. ΑΕΚ (ΕΛΛ) – Τράμπζονσπορ (ΤΟΥ)
10. Τορίνο (ΙΤΑ)  – Γουλβς (ΑΓΓ)
11. Λέγκια (ΠΟΛ) – Ρέιντζερς (ΣΚΩ)
12. Φέγενορντ (ΟΛΛ) – Χάποελ Μπερ Σεβά (ΙΣΡ)
13. Στεάουα (ΡΟΥ) – Γκιμαράες (ΠΟΡ)
14. Γάνδη (ΒΕΛ) – Ριέκα (ΚΡΟ)
15. Aϊντχόφεν (ΟΛΛ) –  Απόλλων Λεμ. (ΚΥΠ)
16. Εσπανιόλ (ΙΣΠ) –  Ζόρια Λουάνσκ (ΟΥΚ)
17. Παρτιζάν (ΣΕΡ)  – Μόλντε (ΝΟΡ)
18. Μπράγκα (ΠΟΡ) – Σπαρτάκ Μ. (ΡΩΣ)
19. Μάλμε (ΣΟΥ)  – Μπνέι Γιεχούντα (ΙΣΡ)
20. Στρασβούργο (ΓΑΛ) – Αϊντραχτ Φρ. (ΓΕΡ)
21. Αλκμααρ (ΟΛΛ) – Αντβέρπ (ΒΕΛ)

Αναλυτικός οδηγός για Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα Λιγκ 2019-20: Ημερομηνίες και ομάδες

 

Σχετικά άρθρα

Αφιέρωμα Σούπερ Λιγκ: Το πρωτάθλημα των αλλαγών

Θυμάστε πώς διεξήχθη η Super League τα τελευταία δύο χρόνια; Αν ναι, ξεχάστε το. Από φέτος μπαίνουμε σε μια νέα τροχιά και η σεζόν είναι η πρώτη των αλλαγών που συντελούνται.

Αφιέρωμα Α' Ιταλίας: Δύο πρώην απειλούν τη Γιούβε

Η μεταγραφική περίοδος στη Σέριε Α λήγει στις 2 Σεπτεμβρίου. Με αυτή τη λογική, πολλές αλλαγές μπορούμε να δούμε μέχρι τότε.

Αφιέρωμα Β' Ιταλίας: Σε ευρωπαϊκά πρότυπα

Η Serie B ανοίγει αυλαία για 118η φορά στην ιστορία της και για 88η στη συγκεκριμένη μορφή, με τη διεξαγωγή δηλαδή ενός μοναδικού ομίλου.

Μεταγραφές 2019-20: Οι κινήσεις στην Ευρώπη και στη Σούπερ Λιγκ

H Kingbet σας ενημερώνει καθημερινά για τις σημαντικότερες μεταγραφές στην Ευρώπη.

Super League: Ωρες, αποδόσεις και μεταδόσεις της 1ης αγωνιστικής

Εγιναν γνωστές από τη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος, οι μέρες και οι ώρες των αγώνων των τριών πρώτων αγωνιστικών της Super League.

Τα ειδικά στοιχήματα για τη Σούπερ Λιγκ 2019-20

Λίγο πριν από τη σέντρα στην ελληνική Super Lague και έχει ενδιαφέρον να δούμε πως βλέπουν οι στοιχηματικές 

Μουντομπάσκετ: Τα ειδικά στοιχήματα της Ελλάδας και του Γ. Αντετοκούνμπο

Στην τελική ευθεία για τη μάχη του Μουντομπάσκετ βρίσκονται οι 32 ομάδες που θα συμμετάσχουν στο τουρνουά της Κίνας, με την ελληνική Εθνική ομάδα να ταξιδεύει στην ασιατική χώρα έχοντας μεγάλες βλέ

Οι αποστολές του Μουντομπάσκετ 2019 - Τα ρόστερ και η 13αδα της Ελλάδας

H αντίστροφη μέτρηση για το πρώτο τζάμπολ του Μουντομπάσκετ 2019 της Κίνας (31 Αυγούστου – 15 Σεπτεμβρίου) έχει ξεκινήσει και οι περισσότερες ομάδες έχουν ήδη μπει σε ρυθμούς προετοιμασίας. Παρακάτ

Αποτελέσματα Γιουρόπα Λιγκ

Ενημερωθείτε μέσω του Kingbet για τα Γιουρόπα Λιγκ αποτελέσματα, τη διοργάνωση που αντικατέστησε το πρώην Κύπελλο ΟΥΕΦΑ.

Αποτελέσματα Τσάμπιονς Λιγκ

Ενημερωθείτε μέσω του Kingbet για τα αποτελέσματα από τα προκριματικά Champions League 2019-20 μέχρι τον μεγάλο τελικό.

Bwin - Εδώ κάνεις παιχνίδι! 
Bwin

Εδώ κάνεις παιχνίδι! 

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
NoviBet - Δίνουμε το 100% στους παίκτες!
NoviBet

Δίνουμε το 100% στους παίκτες!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Stoiximan - Κορυφαίο Live Στοίχημα!
Stoiximan

Κορυφαίο Live Στοίχημα!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Pamestoixima.gr - Το νέο Pamestoixima.gr είναι εδώ!
Pamestoixima.gr

Το νέο Pamestoixima.gr είναι εδώ!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Winmasters - Το PulseBet είναι εδώ!
Winmasters

Το PulseBet είναι εδώ!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Interwetten - Betting is our sport!
Interwetten

Betting is our sport!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
SportingBet - Το παιχνίδι… ζωντανεύει!
SportingBet

Το παιχνίδι… ζωντανεύει!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Betshop - Η Λίγκα του Πρωταθλητή!
Betshop

Η Λίγκα του Πρωταθλητή!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Netbet - Τα Παιχνίδια πιο Συναρπαστικά!
Netbet

Τα Παιχνίδια πιο Συναρπαστικά!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
VistaBet - Εδώ κάνεις παιχνίδι!
VistaBet

Εδώ κάνεις παιχνίδι!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Goalbet - Παίρνουμε το παιχνίδι στα σοβαρά!
Goalbet

Παίρνουμε το παιχνίδι στα σοβαρά!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Championsbet - Πρωταθλητές στις αποδόσεις!
Championsbet

Πρωταθλητές στις αποδόσεις!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Bet365 - Κορυφαίο live betting!
Bet365

Κορυφαίο live betting!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ