1.90
3.55
31.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
1.65 3.30 4.55 2.70 1.28 1.60 1.90 1.20 3.15 1.85 1.65 1.09 1.87 1.18 2.80 1.90 3.55 31.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Αγώνας ρεβάνς για την δεύτερη εκ των τριών προκριματικών φάσεων, μέσα από τις οποίες θα συμπληρωθεί το «ταμπλό» των 32 ομάδων που θα παίξουν στους ομίλους. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που μετά τον επαναληπτικό οι δύο ομάδες ισορροπούν σε βαθμούς, τέρματα και εκτός έδρας τέρματα, θα ακολουθήσει απευθείας η διαδικασία των πέναλτι χωρίς να προηγηθεί παράταση.

* Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τη νικήτρια του ζευγαριού Ταγέρες – Σάο Πάουλο. Στο πρώτο ματς η Ταγέρες είχε νικήσει 2-0.

ΣΤΟ Α’ ΜΑΤΣ: ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ – ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ 1-1
Οι Κολομβιανοί προηγήθηκαν στο 60’ με τον Αργεντινό φορ Κάνο και οι Χιλιανοί ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον – επίσης Αργεντινό – μέσο Χουλιάν Φερνάντες.

ΙΝΤΕΠ. ΜΕΝΤΕΓΙΝ

Αυτή τη χρονική περίοδο προτεραιότητα για αυτήν έχει η πρόκριση στους ομίλους που – πέρα από την προοπτική διεθνούς διάκρισης – θα προσθέσει και ένα σεβαστό ποσό στα ταμεία της. Ετσι μπορεί κάπως να εξηγηθεί το κακό της ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, όπου μετά από τέσσερις αγωνιστικές δεν έχει ακόμα νίκη (0-2-2).

Το περασμένο Σάββατο αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με τη νεοφώτιστη Ουνιόν Μαγκνταλένα. Προηγήθηκε με τον Αργεντινό επιθετικό Κάνο, ο οποίος έχει βρει δίχτυα και στα 8 τελευταία της παιχνίδια! Αυτή τη φορά, πάντως, χρειάστηκε ένα πέναλτι στο 17’. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 39’. Στην επανάληψη πίεσε για το δεύτερο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Παίξε Νόμιμα:

Η Λίγκα του Πρωταθλητή!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Ο τεχνικός Οκτάβιο Σαμπράνο συμπεριέλαβε 21 ποδοσφαιριστές στην αποστολή. Μέσα σε αυτούς δε βρίσκεται ο βασικός κεντρικός αμυντικός Περτούς που δεν έχει προλάβει να αποθεραπευτεί (είχε απουσιάσει και στο πρώτο ματς). Στη θέση του θα ξεκινήσει ξανά ο Ουρέγκο. Σε σχέση με την αναμέτρηση της Χιλής, θα παραταχτεί με δύο αλλαγές στη μεσαία γραμμή. Οι Ντιέγκο Αρίας (αμυντικός χαφ) και Βαλένσια (επιθετικός χαφ) θα πάρουν τη θέση των Παλάσιος και Πάρα που είναι και οι δύο ανασταλτικοί. Με αυτές τις επιλογές ο Σαμπράνο θέλει να καταστήσει την ενδεκάδα του πιο επιθετική, αφού ξέρει καλά ότι είναι πολύ επικίνδυνο να «επαναπαυτεί» στο ότι και το 0-0 του δίνει την πρόκριση.

Στα πέντε παιχνίδια της φέτος σε όλες τις διοργανώσεις έχει φέρει ισάριθμα goal/goal.

(4-3-1-2): Νταβίντ Γκονσάλες – Περλάσα, Ουρέγκο, Χεσούς Μουρίγιο, Ντάιρον Μοσκέρα – Ανγκούλο, Ντιέγκο Αρίας, Αντρές Ρικάουρτε - Βαλένσια – Κάστρο, Χερμάν Κάνο

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Αδικο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα στο πρώτο παιχνίδι ο Ιβο Μπασάι. «Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών μου, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάσαμε ανταγωνιστική εικόνα και θεωρώ ότι αξίζαμε κάτι καλύτερο. Η πρόκριση είναι ανοιχτή», ήταν τα λόγια του προπονητή των «Αράβων». Να σημειωθεί, ότι το πρωτάθλημα στη Χιλή ξεκινάει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.

Εξάλλου, τα 3 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της στο Κόπα Λιμπερταδόρες ολοκληρώθηκαν με Under και N/G. Συγκεκριμένα, στη φάση των ομίλων το 2015 επικράτησε 1-0 της Ζαμόρα στη Βενεζουέλα, αλλά στη συνέχεια ηττήθηκε με 1-0 από τη Μοντεβιδέο Ουόντερερς στην Ουρουγουάη και με 2-0 από την Μπόκα Τζούνιορς στο Μπουένος Αιρες. Είχε τερματίσει στην 3η θέση και είχε αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Τελευταία Προσφορά:*

My Coupon (19-02-2019)

Η αποστολή της ομάδας ταξίδεψε την Κυριακή για την Κολομβία και προπονήθηκε στις εγκαταστάσεις του «Πολιντεπορτίβο Σουρ». Ο προπονητής των «Αράβων», Ιβο Μπασάι ενδέχεται να επιλέξει ένα σχήμα με βάση το 4-3-3 ή το 4-3-1-2, αφού η ομάδα του πρέπει να σημειώσει γκολ για να διατηρήσει τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Τα 3 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της στο Κόπα Λιμπερταδόρες ολοκληρώθηκαν με Under και N/G. Συγκεκριμένα, στη φάση των ομίλων το 2015 επικράτησε 1-0 της Ζαμόρα στη Βενεζουέλα, αλλά στη συνέχεια ηττήθηκε με 1-0 από τη Μοντεβιδέο Ουόντερερς στην Ουρουγουάη και με 2-0 από την Μπόκα Τζούνιορς στο Μπουένος Αιρες. Είχε τερματίσει στην 3η θέση και είχε αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

(4-3-1-2): Ι. Γκονζάλες - Α. Γκονζάλες, Βεχάρ, ντελ Πίνο Μάγκο, Σότο - Κορτές, Φαρίας, Χ. Φερνάντες - Λ. Χιμένες - Πασερίνι, Γκουτιέρες

Χρήστος Χρυσαΐτης

• ΙΝΤΕΠ. ΜΕΝΤΕΓΙΝ
  • ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Goal / Goal

Απόδοση: 2.24

Περιμένουμε ότι οι Κολομβιανοί θα δικαιώσουν τον τίτλο του φαβορί. Επειδή, όμως, είναι εντελώς αναξιόπιστοι αμυντικά και επιπλέον ο άσος κινείται πολύ χαμηλά, είναι προτιμότερο να πάμε στην επιλογή του αμφίδρομου σκοραρίσματος. Θεωρούμε ότι θα έχουμε ένα τελικό σκορ τύπου 2-1 ή 3-1 αλλά με αυτή την επιλογή καλύπτουμε και ένα πιθανό 1-1.