ΒΕΛΝΤΣΤΟΟΥΝ - ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ
στην Betshop.gr

ΒΕΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

ΒΕΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Το… λάθος να προηγηθεί έκανε στην έδρα της Ρέξαμ και έτσι στη συνέχεια γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Μπήκε καλά στο ματς και στο πρώτο μέρος έδειχνε ικανή για το αποτέλεσμα. Στο 34’ άνοξε το σκορ, αλλά στο δεύτερο μέρος όλα πήγαν ανάποδα. Δέχτηκε την ισοφάριση στο 47’ και στο 53’ έμεινε πίσω στο σκορ. Μέχρι το 75’ είχε δεχτεί δύο τέρματα ακόμα και έτσι δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι από το ματς.

Σε κάκιστη κατάσταση καθώς στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη γνωρίζοντας έξι φορές την ήττα. Βρίσκεται πλέον τρεις μόλις πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και καίγεται για τους βαθμούς. Θέλει να αλλάξει την κακή ψυχολογία που υπάρχει, αλλά να διώξει και μεγάλη από την πίεση που υπάρχει.

Εκτός είναι ο επιθετικός Εμάνουελ (14/5) και οι αμυντικοί Μίκινγκς (3/0) και Ολόβου (3/0).

Επτά over στα εννέα εντός έδρας παιχνίδια της

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Καλή εμφάνιση έκανε στο γήπεδό της όπου υποδέχτηκε τη Σόλιχαλ Μουρς αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη μένοντας τελικά στο ισόπαλο 2-2. Το ξεκίνημα δεν ήταν το ιδανικό καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα έμεινε πίσω στο σκορ. Η αντίδρασή της ήρθε στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και το 40’ όταν και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 54’ βρήκε και δεύτερο τέρμα παίρνοντας το προβάδισμά της. Η χαρά της δεν κράτησε αρκετά όμως καθώς στο 60’ δέχτηκε την ισοφάριση για το τελικό 2-2.

Στα πέντε τελευταία παιχνίδια της πήρε μία μόλις νίκη ωστόσο έχει και δύο ισοπαλίες. Βρίσκεται στους δύο πόντους μακριά από την πρώτη επτάδα της βαθμολογίας. Με νίκη θα μπορέσει να βρεθεί εκεί και να διεκδικήσει με καλύτερες προϋποθέσεις την είσοδό της στα πλέι-οφ.

Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα και θα παραταχθεί πλήρης.

Οκτώ under στα 11 τελευταία εκτός έδρας

Παναγιώτης Τζαμπαζλής

• ΒΕΛΝΤΣΤΟΟΥΝ
  • ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 2

Απόδοση: 1.78

Με πολύ εύκολο τρόπο δέχεται γκολ η Γουέλντστοουν. Πιο σοβαρή συνολικά η Μπόρεχαμ αναμένεται να βρει τις φάσεις για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.