• SportingBet
  • VistaBet

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ

Νοκ άουτ αγώνας για τον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ στην έδρα της ομάδας που είναι γηπεδούχος. Χωρίς φιλάθλους. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Ο νικητής προκρίνεται στον 3ο προκριματικό γύρο (νοκ άουτ αγώνες).

*Ο νικητής αντιμετωπίζει τη Σουντούβα στον επόμενο γύρο.

ΡΙΓΑ ΦΚ

ΡΙΓΑ ΦΚ

Σημαντικό πέρασμα από την έδρα της Βέντσπιλς με 2-0. Ο Μιλόσεβιτς άνοιξε το σκορ στο 20’ και ο Εμπομπό κλείδωσε τους βαθμούς στις καθυστερήσεις. Οδηγεί την κούρσα στο πρωτάθλημα της Λετονίας.

Μπήκε στον χορό της Ευρώπης από τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ γνωρίζοντας την ήττα-αποκλεισμό από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ με 2-0. Θέλει να ψάξει την υπέρβαση στο Γιουρόπα.

«Εχουμε μπροστά μας ένα πολύ απαιτητικό ματς. Δεν πρόκειται να υποτιμήσουμε την Τρε Φιόρι. Θέλουμε να φτάσουμε όσο γίνεται πιο μακριά στη διοργάνωση. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις επιδόσεις μας ως τώρα συνολικά. Δεν θέλω με τίποτα γκρεμίσουμε το μομέντουμ που έχουμε χτίσει», τόνισε ο Κονόνοφ.

Συμπλήρωσε έξι N/G στα επτά τελευταία ματς. Δεν αλλάζει το 4-2-3-1 με φουνταριστό τον Μιλόσεβιτς και από πίσω τους Φιοντόροφς, Ρότζερ και Ντούρισιτς.

Πρακτικά πλήρης. Θέση στο αρχικό σχήμα διεκδικούν ο μέσος Ντάριο και ο φορμαρισμένος φορ Εμπομπό.

ΤΡΕ ΦΙΟΡΙ

ΤΡΕ ΦΙΟΡΙ

Ομάδα με πολύ μικρές δυνατότητες, όπως και το υποβιβασμένο πρωτάθλημα του Σαν Μαρίνο, στο οποίο μετέχει. Σταθερά πρωταγωνιστεί κάθε χρόνο. Το εγχώριο πρωτάθλημα έκανε σέντρα το περασμένο Σαββατοκύριακο, αλλά η ίδια δεν αγωνίστηκε για να είναι ξεκούραστη στη μάχη με τη Ρίγα.

Νωρίτερα είχε ξεκινήσει τις φετινές της υποχρεώσεις από τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ γνωρίζοντας δικαίως τον αποκλεισμό με 2-0 εντός έδρας από τη Λίνφιλντ. Πέρσι κατάφερε να βρεθεί και πάλι στον δεύτερο προκριματικό αποκλείοντας την Μπάλα Τάουν. Εκτοτε ακολούθησαν πέντε ήττες, στις οποίες δέχτηκε 20 γκολ. Φέτος ψάχνει τη μεγάλη υπέρβαση.

«Ξέρουμε τι μας περιμένει. Η Ρίγα έχει έμπειρη ομάδα. Δεν έχουμε να χάσουμε απολύτως τίποτα. Θα διεκδικήσουμε τις πιθανότητες που μας αναλογούν», τόνισε ο Κετσέτι.

Ο Ιταλός κόουτς είναι λάτρης του 4-3-3. Δεν θα αλλάξει συνήθειες παίζοντας με επιθετική τριπλέτα τους Απεζτέγκια, Μισίμοβιτς και Γκιουρτσινόσκι.

Τιμωρημένος ο καλός μέσος Προκάτσι. Τη θέση του αναμένεται να πάρει ο Φιγκόνε.

Kingbet

• ΡΙΓΑ ΦΚ
  • ΤΡΕ ΦΙΟΡΙ

1 Ημίχρονο / 1 Τελικό

Απόδοση: 1.35
Novibet

Δεν τίθεται θέμα νίκης υπό φυσιολογικές συνθήκες. Η Ρίγα έχει περισσότερες παραστάσεις, διαθέτει ανώτερο ρόστερ και βρίσκεται σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς σε αντίθεση με την Τρε Φιόρι. Χαμηλός ο άσος, αλλά δεν πληρώνει τίποτα. Από ημίχρονο κινείται στο 1.35 και μπορεί να αποτελέσει στήριγμα.