Στο νέο έτος αδυνατεί να σηκώσει κεφάλι σε συνέχεια των προβληματικών εμφανίσεων με τις οποίες αποχαιρέτησε το 2018. Αγνοεί τη χαρά της νίκης σε πέντε αγωνιστικές στον δεύτερο γύρο και σε επτά συνολικά παιχνίδια. Μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες γνώρισε την ήττα εντός έδρας από τη Λοριάν. Συνολικά ήταν καλύτερη της αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο είχε μία φλύαρη υπεροχή. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στην πρώτη και μοναδική φορά που απείλησαν ουσιαστικά την εστία της. Στο δεύτερο μέρος πήρε τα ηνία του αγώνα, δημιούργησε περισσότερο, δεν κατάφερε ωστόσο να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και μοιραία έχασε. Έμεινε «άσφαιρη» πρώτη φορά μετά από τρία ματς. Οι θέσεις των πλέι-οφ ολοένα και απομακρύνονται. Ένα από τα «όπλα» της στον πρώτο γύρο ήταν η ωριμότητα που παρουσίαζε στο παιχνίδι της και η ικανότητά της να διαχειρίζεται τη ροή των αναμετρήσεων. Μοιάζει μια άλλη. Έχει απωλέσει την ταυτότητά της. Αδυνατεί να βρει ισορροπία μεταξύ των γραμμών, ενώ παρουσιάζει «θεματάκια» στη φυσική κατάσταση με αποτέλεσμα να της λειπει η αποτελεσματικότητα και η διάρκεια.
«Είμαι απογοητευμένος, αλλά από την άλλη η νίκη της Λοριάν έχει νόημα. Είχαμε ακόμα ένα ημίχρονο για να παλέψουμε, είχαμε 35 ολόκληρα λεπτά. Δεν καταλαβαίνω ότι μπορούμε να προσεγγίσουμε τα παιχνίδια στο σπίτι μας έτσι, με τέτοια απάθεια. Παρακολουθούσαμε τον αντίπαλο και στη συνέχεια αυτός μας τιμώρησε. Στο ημίχρονο ζήτησε μία άλλη συμπεριφορά και ευτυχώς δείξαμε κάποια αντίδραση. Έγιναν κάποιοι επιθετικοί συνδυασμοί και νομίζω πως αξίζαμε να φτάσουμε στην ισοφάριση. Μας λείπουν τα γκολ από τη μικρή περιοχή. Τόσο συχνά που εντοπίζεται στο συγκεκριμένο πρόβλημα είναι ενοχλητικό. Η απώλεια ενός αγώνα δεν με ενοχλεί, να προσεγγίζουμε το ματς με αυτό τον τρόπο με εξοργίζει. Έχουμε 35 βαθμούς, συνολικά έχουμε πέντε ισοπαλίες στο νέο έτος για όσους φοβούνται. Για τον ψυχρό και δειλό, έχουμε πέντε ισοπαλίες στην σεζόν. Δεν είναι μια κακή συγκομιδή. Πιστεύω ότι στο πρώτο μέρος της σεζόν δημιουργήσαμε άλλες φιλοδοξίες χωρίς να είμαστε εμείς τόσο φιλόδοξοι. Πρέπει να αποκτήσουμε περισσότερη επιθετικότητα» τα λόγια του τεχνικού Ινσμπέργκ.