ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ - ΜΠΡΕΝΤΑ στην Betshop.gr | +21
ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ - ΜΠΡΕΝΤΑ
στην Betshop.gr

* Αναμέτρηση για τον 1ο γύρο του φετινού Κυπέλλου Ολλανδίας. Παιχνίδι νοκ-άουτ, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Μετά από απόφαση της κυβέρνησης, όλα τα παιχνίδια για τις επόμενες εβδομάδες θα διεξάγονται χωρίς την παρουσία φιλάθλων, ως μέτρο πρόληψης κατά της εξάπλωσης του Covid-19.

* Με Under ολοκληρώθηκαν οι 5 από τις 6 πιο πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Μπήκε «μουδιασμένη» στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ναϊμέγκεν για την 9η αγωνιστική στη β’ κατηγορία της χώρας και το πλήρωσε, αφού βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από το 22’.

Δέχθηκε και δεύτερο γκολ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (48’) και παρά το γεγονός πως στη συνέχεια κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησε ευκαιρίες, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό 2-1 με τον Μπρούβερς, στο 67’. Ετσι, έλαβε τέλος το μικρό αήττητο σερί τριών αγώνων που είχε «χτίσει», γνωρίζοντας τη 2η ήττα της στις 6 πιο πρόσφατες αγωνιστικές, στις μοναδικές από αυτές στις οποίες δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Δεν δικαιώνει τις μεγάλες προσδοκίες που υπήρχαν πριν ξεκινήσει η σεζόν, σε αυτή την πρώτη περίοδο του πρωταθλήματος, καλείται να βελτιωθεί ενόψει της απαιτητικής συνέχειας.

Εχει κερδίσει μόνο μία από τις 4 φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις της (1-1-2), ηττήθηκε μόνο σε μία από τις 8 φορές που φιλοξένησε την Μπρέντα στο παρελθόν.

ΜΠΡΕΝΤΑ

ΜΠΡΕΝΤΑ

Πραγματοποίησε δεύτερη διαδοχική κακή εμφάνιση και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να γνωρίσει δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αυτή τη φορά στην έδρα της Αλμίρε. Εμφανώς επηρεασμένη από τις πολλές και σημαντικές απουσίες λόγω Covid, έπεσε στην 4η θέση της βαθμολογίας, παρά το γεγονός ότι είχε ξεκινήσει παίρνοντας το απόλυτο των βαθμών από τις 6 πρώτες αγωνιστικές.

Βρέθηκε να χάνει από το 1ο λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται στο 80’. Σαν να μην έφτανε η ήττα, ο προπονητής της ομάδας Μαρκ Στέιν, είδε δύο ακόμα σημαντικούς παίκτες του να αποχωρούν τραυματίες (οι βασικοί επιθετικοί Ντε Ρούι και Φαν Χόιντονγκ). Λογικό να δυσκολεύεται να ανταποκριθεί, αφού έχει να δώσει όχι μόνο συνεχόμενα, αλλά και δύσκολα παιχνίδια.

«Αυτός είναι ο λόγος που ζητήσαμε να αναβληθεί το παιχνίδι με την Αλμίρε. Τα συνεχόμενα παιχνίδια μετά από μία εβδομάδα χωρίς προπονήσεις έχουν ως αποτέλεσμα τραυματισμούς. Είναι ανεύθυνο να μας βάζουν να παίζουμε κάθε τρεις μέρες, δεδομένης της κατάστασης που επικρατεί στην ομάδα μας με τα κρούσματα Covid», δήλωσε εμφανώς εκνευρισμένος ο Στέιν.

Με Over ολοκληρώθηκαν τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Κέρδισε μόνο μία από τις 7 τελευταίες συναντήσεις με την αποψινή της αντίπαλο (1-1-5).

Δημήτρης Παπαδήμας

• ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ
  • ΜΠΡΕΝΤΑ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 1

Απόδοση: 1.87

Περίεργη η κατάσταση στην Μπρέντα, η οποία ξεκίνησε τη σεζόν κάνοντας το 6x6 ,αλλά στη συνέχεια χτυπήθηκε από τον κορονοϊό και δυσκολεύεται πολύ να ανταπεξέλθει στα συνεχόμενα και δύσκολα παιχνίδια. Ερχεται από δύο διαδοχικές ήττες στις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ με σημαντικές απουσίες θα παραταχθεί και απόψε στο Ντέβεντερ, κόντρα στους ποιοτικούς Ιγκλς. Προβάδισμα στον άσο.