* Η Ρεγκάτας έχει νικήσει και στις τρεις πιο πρόσφατες συγκρούσεις τους.
* Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

* Α’ΓΥΡΟΣ: ΡΕΓΚΑΤΑΣ – ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ 1-0

ΜΠΡΑΖΙΛ ΠΕΛ.

Ενώ «έτρεχε» αήττητο πέντε αγωνιστικών (1-4-0), πήγε και έχασε 2-1 στην έδρα της ουραγού και σχεδόν καταδικασμένης Οέστε. Ηδη στο 27’ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 και το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει στο 85’ με τον επιθετικό Ντελατόρε.

Βρίσκεται στη 14η θέση με προβάδισμα έξι πόντων από τη γραμμή παραμονής, ενώ την Παρασκευή φιλοξενείται από τη Σαμπάιο Κορέα.

Τιμωρημένοι ο κεντρικός αμυντικός Νούνο (6/0) λόγω καρτών και ο μέσος Σόουζα (21/2) λόγω της αποβολής του με απευθείας κόκκινη στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Οέστε. Εξέτισε ο μέσος Καζονάτι (6/0).

Τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της επιβεβαίωσαν το σύνολο τερμάτων 2-3.

CRB ΑΛ

CRB ΑΛ

Πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά επί της Ναούτικο με 2-1 ως γηπεδούχος. Ανοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον επιθετικό Ντιέγκο και διπλασίασε τα τέρματά της στο 63’ με τον εξτρέμ Λουίντι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 86’.

Με τη νίκη αυτή ανέβηκε στην 8η θέση και απέχει πέντε πόντους από την προνομιούχο πρώτη τετράδα. Το Σάββατο αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Βιτόρια.

Τιμωρημένοι λόγω καρτών ο αμυντικός Μοασίρ (12/0) και ο εξτρέμ Ρομπίνιο (5/0). Εξέτισε ο μέσος Ζατομπά (30/0) αλλά τραυματίστηκε και είναι ξανά εκτός.

Προέρχεται από 3/4 over.

Χρήστος Χρυσαΐτης

• ΜΠΡΑΖΙΛ ΠΕΛ.
  • CRB ΑΛ

2-3 Γκολ

Απόδοση: 1.00

Δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα αποδόσεις οπότε είναι δύσκολο να γίνει κάποια εκτίμηση. Το παιχνίδι είναι πάντως τριπλή παραλλαγή. Μία επιλογή θα μπορούσε να αποτελέσει το σύνολο τερμάτων 2-3.