Αφησε πίσω τον αποκλεισμό στο Κύπελλο (4-1 στο Σουόνσι) με το εμφατικό 5-1 επί της Χαλ, που σήμανε την 6η σερί εντός έδρας επίσημη νίκη. Με το που βρέθηκε πίσω στο σκορ (Κάμπελ 24’) πάτησε γκάζι καθοδηγούμενη από τον εκπληκτικό Μπενραμά (3 γκολ, 1 ασίστ), χάνοντας ευκαιρίες για ένα ακόμη μεγαλύτερο σκορ (Μοκότσο 28’, Μπενραμά 33’, 43’, 81’, Μοπέ 52’).
«Στα πρώτα 25 λεπτά δεν είχαμε την επιθυμητή απόδοση, όμως παρά το γκολ που δεχθήκαμε ήμασταν συμπαγείς στα μετόπισθεν. Στο υπόλοιπο του αγώνα, βέβαια, η απόδοσή μας ήταν καταπληκτική. Είχαμε τον απόλυτο έλεγχο» τόνισε μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Τόμας Φρανκ, χαρούμενος αλλά υπερήφανος για την απόδοση της ομάδας του.
Η Μπρέντφορντ έχασε μόνο σε 1/10 τελευταίες αγωνιστικές (6-3-1) και κέρδισε στις 5/6 πιο πρόσφατες, ενώ μεσοεπιθετικά είναι εντυπωσιακή, τουλάχιστον όσον αφορά τους αγώνες στο «Γκρίφιν Παρκ» (7-1-0 με 6 σερί νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο). Πρόβλημα τα κενά στα μετόπισθεν και η «φτωχή» εκτός έδρας παρουσία (1-7-7).