Χωρίς να έχει πολύ καλή παρουσία, κατάφερε να φύγει με σπουδαία νίκη με 1-0 από την έδρα της Μπέρτον. Αποφάσισε να παίξει με αμυντικούς προσανατολισμούς και πρωταρχικό στόχο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της. Στο 57’ σε μία από τις λίγες φάσεις που δημιούργησε, ευτύχισε να ανοίξει το σκορ και έτσι έκλεψε ουσιαστικά τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
Μπορεί να μην άξιζε τη νίκη με βάση την απόδοσή της, αλλά πήρε σπουδαίο διπλό. Ηταν η τρίτη της επιτυχία στα τέσσερα τελευταία της και από το… πουθενά βρίσκεται πλέον έξι πόντους μακριά από την πρώτη εξάδα έχοντας και αρκετά βατό πρόγραμμα στη συνέχεια.
Στόχος της είναι να συνεχίσει χωρίς απώλειες στο γήπεδό της για να μπορέσει να μεταφέρει πίεση στις ομάδες που βρίσκονται πιο ψηλά βαθμολογικά. «Μιλήσαμε με τους παίκτες για να ανεβάσουμε τις απαιτήσεις μας, ειδικά μετά τον αποκλεισμό μας από το Κύπελλο. Στην αρχή της σεζόν φαινόταν πως δεν ήμασταν έτοιμοι για κάτι τέτοιο, αλλά τώρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά», είπε ο Τζόι Μπάρτον.