NoviBet

Το παιχνίδι όπως θα ήθελες να είναι!
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:

Η Euroleague 2019-20 ξεκίνησε στις 3 Οκτωβρίου και η πρώτη φάση της θα ολοκληρωθεί στις 10 Απριλίου (34 αγωνιστικές). Θα ακολουθήσουν τα πλέι οφ, στα οποία θα προκριθούν οι 8 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας και θα παίξουν χιαστί (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), με τους τέσσερις πρώτους να έχουν το πλεονέκτημα έδρας. Οι τέσσερις ομάδες που θα φτάσουν πρώτοι στις 3 νίκες θα τσεκάρουν το εισιτήριο για το Final4 που φέτος θα διεξαχθεί στην Κολωνία.

Παρακάτω βλέπετε τη βαθμολογία και αποτελέσματα Euroleague μπάσκετ, χωρισμένα ανά αγωνιστική.

 

 

Ευρωλίγκα βαθμολογία
 

ΟΜΑΔΑ Ν Η PTS+ PTS- +/-
1. Αναντολού Εφές 23 4 2341 2087 254
2. Ρεάλ Μαδρίτης 22 6 2371 2165 206
3. Μπαρτσελόνα 22 6 2357 2193 164
4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 19 9 2305 2125 180
5. Μακάμπι 19 9 2291 2164 127
6. Παναθηναϊκός 14 14 2392 2394 -2
7. Χίμκι 13 15 2393 2380 13
8. Φενέρμπαχτσε 13 15 2153 2188 -35
9. Ζαλγκίρις 12 16 2213 2142 -71
10. Βαλένθια 12 16 2252 2273 -21
11. Ολυμπιακός 12 16 2243 2282 -39
12. Μιλάνο 12 16 2163 2236 -73
13. Μπασκόνια 12 16 2059 2155 -96
14. Ερυθρός Αστέρας 11 17 2079 2108 -29
15. Βιλερμπάν 10 18 2073 2284 -211
16. Άλμπα Βερολίνου 9 19 2304 2423 -119
17. Μπάγερν Μονάχου 8 20 2064 2281 -217
18. Ζενίτ 8 20 2055 2240 -185

 

Ευρωλίγκα Αποτελέσματα 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/10)
ΧΙΜΚΙ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 89-83
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΙΛΑΝΟ 78-64
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 87-82
ΡΕΑΛ Μ. ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 81-77
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 58-70
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 64-74
ΑΛΜΠΑ ΖΕΝΙΤ 85-65
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 82-63
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΤΣΣΚΑ Μ. 71-96
     
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10-11/10)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΜΠΑΓΕΡΝ 79-68
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 68-56
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 79-78
ΡΕΑΛ Μ.  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 86-85
ΖΕΝΙΤ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 63-87
ΧΙΜΚΙ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 79-76
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΑΛΜΠΑ 106-105
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 89-63
ΜΙΛΑΝΟ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 85-81
     
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17-18/10)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΧΙΜΚΙ 99-86
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΡΕΑΛ Μ. 86-73
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 87-80
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 84-69
ΜΠΑΓΕΡΝ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 104-63
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΙΛΑΝΟ 78-79
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΕΝΙΤ 68-77
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΛΜΠΑ 103-84
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 78-83
     
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24-25/10)
ΖΕΝΙΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 79-89
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΡΕΑΛ Μ. 76-60
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΒΑΛΕΝΘΙΑ 76-63
ΜΠΑΓΕΡΝ ΧΙΜΚΙ 74-87
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 65-73
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 70-56
ΑΛΜΠΑ ΤΣΣΚΑ Μ. 66-82
ΜΙΛΑΝΟ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 87-74
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 82-66
     
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29-30/10)
ΧΙΜΚΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 103-86
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 85-70
ΑΛΜΠΑ ΜΙΛΑΝΟ 78-81
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 66-63
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 83-77
ΤΣΣΚΑ Μ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 79-84
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΖΕΝΙΤ 70-82
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 67-55
ΜΠΑΓΕΡΝ ΡΕΑΛ Μ. 83-77
     
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (31/10-01/11)
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΙΜΚΙ 90-78
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 86-70
ΜΙΛΑΝΟ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 83-70
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 81-72
ΖΕΝΙΤ ΤΣΣΚΑ Μ. 70-87
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 76-79
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 65-90
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΜΠΑΓΕΡΝ 93-60
ΡΕΑΛ Μ. ΑΛΜΠΑ 85-71
     
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7-8/11)
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΑΛ Μ. 60-75
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 67-86
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΑΛΜΠΑ 104-78
ΜΙΛΑΝΟ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 81-74
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΤΣΣΚΑ Μ. 67-66
ΖΕΝΙΤ ΧΙΜΚΙ 73-87
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΠΑΓΕΡΝ 90-82
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 86-93
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 91-80
     
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14-15/11)
ΧΙΜΚΙ ΜΙΛΑΝΟ 87-79
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΖΕΝΙΤ 90-88
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΛΜΠΑ 105-106
ΡΕΑΛ Μ. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 86-76
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 83-113
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 72-74 παρ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 83-74
ΤΣΣΚΑ Μ.  ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 88-70
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΜΠΑΓΕΡΝ 82-56
     
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-20/11)
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 85-86
ΑΛΜΠΑ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 93-80
ΜΠΑΓΕΡΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 85-82
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 84-90
ΡΕΑΛ Μ. ΧΙΜΚΙ 104-76
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΖΕΝΙΤ 94-90
ΜΙΛΑΝΟ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 92-88
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 89-63
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΤΣΣΚΑ Μ. 80-70
     
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21-22/11)
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 59-61
ΑΛΜΠΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 80-99
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΧΙΜΚΙ 89-84
ΜΙΛΑΝΟ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 76-81
ΜΠΑΓΕΡΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 75-87
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 72-88
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 96-73
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΖΕΝΙΤ 70-60
ΡΕΑΛ Μ. ΤΣΣΚΑ Μ. 97-81
     
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28-29/11)
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΧΙΜΚΙ 89-76
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 76-73
ΑΛΜΠΑ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 69-62
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 100-68
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 93-62
ΖΕΝΙΤ ΡΕΑΛ Μ. 71-86
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΜΠΑΓΕΡΝ 104-75
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΛΑΝΟ 91-70
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΣΣΚΑ Μ. 67-96
     
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6/12)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 85-82 παρ.
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΜΠΑΓΕΡΝ 77-55
ΜΙΛΑΝΟ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 67-77
ΡΕΑΛ Μ. ΒΑΛΕΝΘΙΑ 111-99
ΧΙΜΚΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 94-102
ΖΕΝΙΤ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 75-70
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΛΜΠΑ 107-102 παρ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 99-93 παρ.
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 77-102
     
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12-13/12)
ΧΙΜΚΙ ΑΛΜΠΑ 104-87
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 73-81
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 64-72
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΤΣΣΚΑ Μ. 90-80
ΡΕΑΛ Μ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 93-77
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 82-86
ΜΠΑΓΕΡΝ ΖΕΝΙΤ 77-69
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΜΙΛΑΝΟ 89-82
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 98-86
     
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17-18/12)
ΖΕΝΙΤ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 71-82
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 68-74
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 81-78
ΡΕΑΛ Μ. ΜΙΛΑΝΟ 76-67
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 105-77
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 80-67
ΤΣΣΚΑ Μ. ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 100-74
ΑΛΜΠΑ ΜΠΑΓΕΡΝ 76-77
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΙΜΚΙ 109-98 παρ.
     
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-20/12)
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΖΕΝΙΤ 81-84
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 88-79
ΜΙΛΑΝΟ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 78-71
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΡΕΑΛ Μ. 55-77
ΧΙΜΚΙ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 83-74
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΤΣΣΚΑ Μ. 80-81
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 88-81
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 67-77
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΑΛΜΠΑ 93-81
     
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-27/12)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΜΙΛΑΝΟ 78-75
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 99-79
ΑΛΜΠΑ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 81-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΡΕΑΛ Μ. 75-87
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΧΙΜΚΙ 92-88
ΖΕΝΙΤ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 58-65
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 98-100
ΜΠΑΓΕΡΝ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 73-98
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 90-80
     
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-3/1)
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΑΓΕΡΝ 93-63
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 73-68
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 87-96
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 76-74
ΤΣΣΚΑ Μ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 102-106 παρ
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΧΙΜΚΙ 101-82
ΜΙΛΑΝΟ ΖΕΝΙΤ 73-72
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΡΕΑΛ Μ. 77-87
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΑΛΜΠΑ 91-77
     
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9-10/1)
ΑΛΜΠΑ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 89-95
ΜΙΛΑΝΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 96-87
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 65-79
ΡΕΑΛ Μ. ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 88-82
ΧΙΜΚΙ ΖΕΝΙΤ 81-83
ΜΠΑΓΕΡΝ ΤΣΣΚΑ Μ. 77-84
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 80-83
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 82-86
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 91-93
     
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14-15/1)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΡΕΑΛ Μ. 60-55
ΧΙΜΚΙ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 75-84
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΜΙΛΑΝΟ 88-68
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 86-64
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΛΜΠΑ 86-93
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 92-85
ΖΕΝΙΤ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 72-66
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 70-76
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΓΕΡΝ 98-83
     
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-17/1)
ΧΙΜΚΙ ΡΕΑΛ Μ. 102-94
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 74-80
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΜΙΛΑΝΟ 69-63
ΤΣΣΚΑ Μ. ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 94-90
ΖΕΝΙΤ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 81-86
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 101-74
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΜΠΑ 85-94
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΓΕΡΝ 89-72
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 96-94
     
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/1)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΒΑΛΕΝΘΙΑ 81-70
ΖΕΝΙΤ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 91-87
ΜΠΑΓΕΡΝ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 80-68
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 86-82
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΧΙΜΚΙ 83-79
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΙΛΑΝΟ 73-64
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΑΛΜΠΑ 104-80
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 100-88
ΡΕΑΛ Μ. ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 75-80
     
22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/1)
ΧΙΜΚΙ ΤΣΣΚΑ Μ. 69-78
ΑΛΜΠΑ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 70-74
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 80-70
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΡΕΑΛ Μ. 77-81
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 74-79
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΖΕΝΙΤ 90-72
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 78-85
ΜΙΛΑΝΟ ΜΠΑΓΕΡΝ 79-78
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 94-87
     
23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4-5/2)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 80-82
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 94-69
ΜΙΛΑΝΟ ΑΛΜΠΑ 96-102
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΜΠΑΓΕΡΝ 75-65
ΡΕΑΛ Μ. ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 70-69
ΖΕΝΙΤ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 68-73
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 78-73
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΧΙΜΚΙ 80-77
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 76-77
     
24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6-7/2)
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 96-91
ΑΛΜΠΑ ΡΕΑΛ Μ. 97-103
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΣΣΚΑ Μ. 72-59
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 79-65
ΧΙΜΚΙ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 78-72
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 77-78
ΜΠΑΓΕΡΝ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 59-66
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΖΕΝΙΤ 96-81
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΙΛΑΝΟ 84-80
     
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/2)
ΖΕΝΙΤ ΑΛΜΠΑ 81-83
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΡΕΑΛ Μ. 65-94
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 77-68
ΜΙΛΑΝΟ ΧΙΜΚΙ 69-78
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 60-74
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΣΚΑ Μ. 81-86
ΜΠΑΓΕΡΝ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 63-88
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 81-92
ΒΑΛΕΝΘΙΑ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 82-85
     
26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24-28/2)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 80-82
ΑΛΜΠΑ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 86-99
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 71-70
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 71-56
ΧΙΜΚΙ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 108-79
ΖΕΝΙΤ ΜΠΑΓΕΡΝ 68-77
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΜΙΛΑΝΟ 105-97
ΡΕΑΛ Μ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 96-78
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 86-93
     
27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/3)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΖΕΝΙΤ 86-78
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΧΙΜΚΙ 96-85
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 81-78
ΜΙΛΑΝΟ ΡΕΑΛ Μ. 73-78
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 70-63
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 66-63
ΑΛΜΠΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 80-84
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 77-75
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 71-80
     
28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6/3)
ΖΕΝΙΤ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 76-75
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΤΣΣΚΑ Μ. 66-97
ΡΕΑΛ Μ. ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 87-78
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΜΙΛΑΝΟ 81-83
ΧΙΜΚΙ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 82-68
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 91-79
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 92-76
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΠΑΓΕΡΝ 83-80
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΑΛΜΠΑ 73-72
     
29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12-13/3)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΑΛΜΠΑ 12/3
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 12/3
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 12/3
ΜΙΛΑΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12/3
ΡΕΑΛ Μ. ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 12/3
ΧΙΜΚΙ ΜΠΑΓΕΡΝ 13/3
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 13/3
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΖΕΝΙΤ 13/3
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 13/3
     
30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-20/3)
ΤΣΣΚΑ Μ. ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 19/3
ΑΛΜΠΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 19/3
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΖΕΝΙΤ 19/3
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΧΙΜΚΙ 19/3
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 20/3
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΛΑΝΟ 20/3
ΜΠΑΓΕΡΝ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 20/3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΑΛ Μ. 20/3
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 20/3
     
31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24-25/3)
ΤΣΣΚΑ Μ.  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 24/3
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 24/3
ΜΠΑΓΕΡΝ ΑΛΜΠΑ 24/3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 24/3
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΡΕΑΛ Μ. 24/3
ΖΕΝΙΤ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 25/3
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΧΙΜΚΙ 25/3
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 25/3
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΜΙΛΑΝΟ 25/3
     
32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-27/3)
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΤΣΣΚΑ Μ. 26/3
ΑΛΜΠΑ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 26/3
 ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 26/3
ΡΕΑΛ Μ. ΜΠΑΓΕΡΝ 26/3
ΧΙΜΚΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 27/3
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 27/3
ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΕΝΙΤ 27/3
ΜΙΛΑΝΟ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 27/3
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 27/3
     
33η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-3/4)
ΖΕΝΙΤ ΜΙΛΑΝΟ 2/4
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2/4
ΑΛΜΠΑ ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 2/4
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΡΕΑΛ Μ. 2/4
ΧΙΜΚΙ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 3/4
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΤΣΣΚΑ Μ. 3/4
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 3/4
ΜΠΑΓΕΡΝ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 3/4
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΒΑΛΕΝΘΙΑ 3/4
     
34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9-10/4)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 9/4
ΜΙΛΑΝΟ ΤΣΣΚΑ Μ. 9/4
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ  ΜΑΚΑΜΠΙ Τ. Α. 9/4
ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 9/4
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΜΠΑΓΕΡΝ 10/4
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 10/4
ΑΛΜΠΑ ΧΙΜΚΙ 10/4
ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 10/4
ΡΕΑΛ Μ. ΖΕΝΙΤ 10/4

 

 

Ευρωλίγκα 2019-20

Η ιδιαιτερότητα της φετινής Euroleague είναι ότι οι ομάδες έχουν αυξηθεί σε 18, από τις 16 που έπαιρναν μέρος μέχρι και πέρσι. Αυτό σημαίνει ότι η σεζόν μεγαλώνει (πλέον οι ευρωλίγκα αγωνιστικές είναι 34), ενώ κάθε αγωνιστική διεξάγονται 9 αναμετρήσεις αντί για 8. 

Για μία ακόμα φορά συμμετέχουν οι δύο ελληνικές ομάδες, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, οι οποίοι ξεκίνησαν τη διοργάνωση με αρχικό στόχο την είσοδο στα πλέι οφ (πρώτη 8άδα). Στους παραπάνω πίνακες μπορείτε να βλέπετε τα αποτελέσματα Παναθηναϊκού Euroleague και αντίστοιχα τα αποτελέσματα Ολυμπιακού μπάσκετ. 

Εκτός από τα χθεσινά αποτελέσματα Ευρωλίγκα και τους αγώνες Ευρωλίγκα σήμερα, μπορείτε να δείτε και την επόμενη αγωνιστική αλλά και όλο το πρόγραμμα Euroleague μέχρι να ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Ευρωλίγκα αγωνιστικές

Το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν θα κυλήσει με τις ομάδες να παίζουν δύο φορές την εβδομάδα: κάθε Πέμπτη και Παρασκευή. Υπάρχουν όμως και διπλές αγωνιστικές, που σημαίνει πως θα διεξάγονται παιχνίδια Τρίτη-Τετάρτη (πρώτη αγωνιστική), Πέμπτη-Παρασκευή (δεύτερη αγωνιστική). Συγκεκριμένα, οι διπλές αγωνιστικές θα διεξαχθούν: 

29-30/10 και 31/10-01/11
19-20/11 και 21-22/11
17-18/12 και 19-20/12
14-15/01 και 16-17/01
04-05/02 και 06-07/02
03-04/03 και 05-06/03
24-25/03 και 26-27/03

Σχετικά άρθρα

Simulated Reality: Επιστρέφουν Πρέμιερ Λιγκ, Γερμανία, Ισπανία | Ντόρτμουντ - Μπάγερν σήμερα!

Μετά τα e-sports και τα virtual sports, ο κορωνοϊός βάζει για τα καλά στη ζωή μας και το Simulated Reality Leagues!

Τζεκίρι για Παναθηναϊκό, προς ΤΣΣΚΑ ο Μιλουτίνοφ

Σε λίγες μέρες συμπληρώνεται ένας μήνας από τη μέρα που είδαμε την πορτοκαλί μπάλα να χτυπά για τελευταία φορά στα παρκέ της Ευρωλίγκας και ακόμη παραμένει άγνωστο το τι μέλλει γενέσθαι αναφορικά μ

Twitch: Νέα εκπομπή σήμερα Παρασκευή, με slots, e-sports και καζίνο!

Λόγω της κατάστασης που επικρατεί, αποφασίσαμε να εμπλουτίσουμε το πρόγραμμα μας με περισσότερες εκπομπές Slotsday by Kingbet.

Τσουβέλας σε ρόλο Τσιόδρα και Αλέφαντος για κορονοϊό!

#Μένουμεσπίτι και βλέπουμε το νέο επεισόδιο του ειδικά διαμορφωμένου Kingbet Corner by Novibet! 

Τζόκερ: Νέο Τζακπότ στην κλήρωση της Πέμπτης (02/4)

Ενα ακόμα τζακπότ σημειώθηκε στο Τζόκερ, στην κλήρωση της Πέμπτης (02/4). Οι τυχεροί αριθμοί είναι οι 2, 9, 12, 14, και 25 και αριθμός Τζόκερ το 14.

Βέλγιο: Τέλος η σεζόν, πρωταθλήτρια η Κλαμπ Μπριζ

Την πρόωρη ολοκλήρωση της σεζόν 2019-2020 αποφασίζει το διοικητικό συμβούλιο της Pro League, της διοργανώτριας αρχής του πρωταθλήματος Βελγίου.

Casa de Papel στοίχημα: Θα επιζήσει η Ναϊρόμπι;

Η τέταρτη σεζόν του Casa de papel βρίσκεται λίγες ώρες μακριά από την οθόνη μας!

Τσιόδρας για Νόμπελ Ειρήνης 2020!

Το βραβείο Νόμπελ Ειρήνης είναι ένα από τα πέντε βραβεία Νόμπελ, που θεσπίστηκαν από τον Σουηδό βιομήχανο και εφευρέτη Αλφρεντ Νόμπελ.

Casa de Papel: Οι πρωταγωνίστριες στην πιο «καυτή» τους μορφή!

Μετράμε αντίστροφα για τον 4ο κύκλο του Casa De Papel, ο οποίος θα κάνει πρεμιέρα την Παρασκευή 3 Απριλίου και οι -πολλοί- φανατικοί οπαδοί της σειράς περιμένουν με αγωνία να δουν τις εξελίξεις.

ΟΠΑΠ: Αύξηση 41% στα καθαρά κέρδη του 2019 - Αποχωρεί ο CEO Damian Cope

Αύξηση 41,2% σημείωσαν τα καθαρά κέρδη του ΟΠΑΠ το 2019, διαμορφούμενα στα  202,4 εκατ. ευρώ, από κέρδη 143,3 εκατ. ευρώ του 2018.

NoviBet - Το παιχνίδι όπως θα ήθελες να είναι!
NoviBet

Το παιχνίδι όπως θα ήθελες να είναι!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Bwin - Το παιχνίδι πιο αληθινό από ποτέ
Bwin

Το παιχνίδι πιο αληθινό από ποτέ

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Stoiximan - Κορυφαίο Live Στοίχημα!
Stoiximan

Κορυφαίο Live Στοίχημα!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Bet365 - Κορυφαίο live betting!
Bet365

Κορυφαίο live betting!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Pamestoixima.gr - Ο αγώνας πιο γρήγορος, η δράση πιο θεαματική! |21+
Pamestoixima.gr

Ο αγώνας πιο γρήγορος, η δράση πιο θεαματική! |21+

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΕΓΓΡΑΦΗ
Winmasters - Το PulseBet είναι εδώ!
Winmasters

Το PulseBet είναι εδώ!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Interwetten - Betting is our sport!
Interwetten

Betting is our sport!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Betshop.gr - Η Λίγκα του Πρωταθλητή!
Betshop.gr

Η Λίγκα του Πρωταθλητή!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
SportingBet - Το παιχνίδι… ζωντανεύει!
SportingBet

Το παιχνίδι… ζωντανεύει!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
VistaBet - Εδώ κάνεις παιχνίδι!
VistaBet

Εδώ κάνεις παιχνίδι!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Goalbet - Παίρνουμε το παιχνίδι στα σοβαρά!
Goalbet

Παίρνουμε το παιχνίδι στα σοβαρά!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
Championsbet - Πρωταθλητές στις αποδόσεις!
Championsbet

Πρωταθλητές στις αποδόσεις!

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ:
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ
theplayer - theplayer
theplayer

theplayer

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ: