15.05.21|21:06

Δημήτρης Λιαργκόβας Δημήτρης Λιαργκόβας

Εσπασαν καρδιές στο derby d’Italia (video)

εσπασαν-καρδιές-στο-derby-ditalia-video-161472

Εξέλιξη θρίλερ είχε το ντέρμπι της 37ης αγωνιστικής της Serie A ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Ιντερ, με τους «νερατζούρι» να ισοφαρίζουν για δεύτερη φορά στον αγώνα στο 83’ και τη «Γηραιά Κυρία» να παίρνει το πολύτιμο τρίποντο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουαδράδο δύο λεπτά πριν τα ενενήντα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Τορίνο με δεύτερη προσπάθεια μετά από άστοχο πέναλτι. Ο Λουκάκου δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα για το 1-1, ο Κουαδράδο με μπόλικη δόση τύχης είχε διαμορφώσει το 2-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Πολλά νεύρα στο ματς, ενδεικτικό πως αμφότερες οι ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες. Εχασε τον έλεγχο στο τέλος ο διαιτητής.

Το 1-0 από τον Κριστιάνο Ρονάλντο:

1-1 ο Λουκάκου:

Το 2-1 από τον Κουαδράδο: