09.12.21|12:54

Ερμής Καραουλάνης Ερμής Καραουλάνης

NBA: Εγγύηση στα over ο Μίτσελ

nba-εγγύηση-στα-over-ο-μίτσελ-172593

Μπορεί ο Κόντι Μάρτιν να πήρε μόλις 8 προσπάθειες σε 43 λεπτά συμμετοχής, αλλά ήταν εύστοχος (5/8 σουτ), οπότε πλήρωσε (με 12) το over 10.5 πόντων του. Απεναντίας, οι Μπουλς ήταν απογοητευτικοί και έχασαν με μεγάλη διαφορά (115-92).

Τρεις αγώνες διεξάγονται απόψε, από την πρώτη χρονικά και πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση των Σίξερς με τους Τζαζ έρχεται η μοναδική επιλογή μου.

[bet365_desktop keimeno_etaireias=”Eιδικά στοιχήματα στο NBA!” width=”50%”]

ΣΙΞΕΡΣ – ΤΖΑΖ (02.00)

Back to back ο αγώνας και για τις δύο. Κέρδισαν αμφότερες χθες. Οι Σίξερς πέρασαν για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες από το Σάρλοτ, κερδίζοντας πάλι δύσκολα (106-110) τους αξιόμαχους Χόρνετς.

Οι Τζαζ έκαναν πιο ηχηρό πέρασμα από τη Μινεσότα. Χάρη στο εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο (45-76 επιμέρους σκορ) διέλυσαν με 28 πόντους διαφορά (104-136) τους Τίμπεργουλβς. Και πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν για άλλη μία φορά ο λατρεμένος Ντόνοβαν Μίτσελ.

Χθες σταμάτησε στους 36 πόντους σε 34 λεπτά με 14/23 σουτ εντός πεδιάς και 5/12 εύστοχα τρίποντα. Και αυτό ήταν το 4ο σερί ματς που βάζει τουλάχιστον 30 πόντους. Στην οριακή νίκη επί των Καβαλίερς σημείωσε 35 με 12/21 σουτ. Κόντρα στους Σέλτικς σκόραρε 34 πόντους (12/22 σουτ) και 30 με τους Μπλέιζερς, σουτάροντας πάλι με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας από όλες τις θέσεις του γηπέδου.

[winmasters_desktop keimeno_etaireias=”Winmasters: 30.000 live παιχνίδια με υψηλές + κορυφαίες αποδόσεις στα φαβορί Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777″ width=”50%”]

Είχα αναφέρει ξανά πρόσφατα, όταν μας πλήρωσε με το over 23.5 πόντων του στον αγώνα με τους Σέλτικς, πως είναι παίκτης που γουστάρει να παίζει σε ανταγωνιστικά και απαιτητικά ματς και αναλαμβάνει πολλές επιθετικές πρωτοβουλίες.

Στο πρώτο ραντεβού των δύο ομάδων έμεινε χαμηλά (13π. με 5/12 σουτ). Επαιξε μόλις 22 λεπτά, οπότε ουσιαστικά δεν χρειάστηκε να φορτσάρει, μιας και οι Τζαζ είχαν καθαρίσει τη νίκη από νωρίς. Τότε οι Σίξερς δεν είχαν τον Εμπίντ στη σύνθεσή τους και έχασαν με το βαρύ 120-85.

Περιμένω να καταλήγουν πολλές μπάλες σε αυτόν και πιστεύω πως έχει όλα τα φόντα για να επιβεβαιώσει το over 24.5 πόντων του, που προσφέρεται με 1.80 απόδοση στο Pamestoixima.gr.

Οι Σίξερς έχουν εξαιρετική άμυνα πάντως και σίγουρα θα προσπαθήσουν να του κλείσουν τον διάδρομο προς τη ρακέτα, αλλά και να τον δυσκολέψουν στα σουτ που θα πάρει από την περιφέρεια. Παρόλα αυτά εκτιμώ πως μπορεί και πάλι να φτάσει τουλάχιστον στους 25 πόντους.

Αλλωστε και στα δύο περσινά ραντεβού των δύο ομάδων, που ήταν ντέρμπι και είχαν υψηλό σκορ ο Μίτσελ πήρε 24 και 35 σουτ, πετυχαίνοντας 24 και 33 πόντους.

[pamestoixima_desktop keimeno_etaireias=”Αξία στο παιχνίδι με προσφορές που δεν σταματούν” width=”50%”]