ΟΥΛΣΑΝ - ΠΟΧΑΝΓΚ στην Bet365 | +21
ΟΥΛΣΑΝ - ΠΟΧΑΝΓΚ
στην Bet365

Τι ισχύει
Ημιτελικά. Νοκ άουτ αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί, πέναλτι.

* Παράδοση (συνολικά): 49-41-57 (185-189).
* Παράδοση (στην έδρα της γηπεδούχου): 24-24-27 (94-95).

* Στο πρωτάθλημα Ουλσάν – Ποχάνγκ 2-0: Εύκολη νίκη πήρε η Ουλσάν, σε ένα ματς που καθάρισε με 2 γκολ στο 55’ και 57’. Το συνολικό σκορ στα δύο φετινά τους παιχνίδια είναι στο 6-0, καθώς οι «τίγρεις» αποχώρησαν με το διπλό (0-4) από την έδρα της Ποχάνγκ.

* Η Ουλσάν προηγήθηκε στις 7/8 τελευταίες συναντήσεις τους

* Όλες οι αναμετρήσεις της K League διεξάγονται και πάλι δίχως κόσμο.

* Στην περίπτωση που κάποιος αθλητής, ή μέλος μιας ομάδας βρεθεί θετικός στον COVID-19, ο σύλλογός του αποκλείεται για 2 εβδομάδες από κάθε αγωνιστική υποχρέωση.

στην Bet365
ΟΥΛΣΑΝ

ΟΥΛΣΑΝ

Μεγάλος στόχος για τους «χοράγκι» είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος. Την τελευταία αγωνιστική επέστρεψαν στις καλές εμφανίσεις και επιβλήθηκαν ευκολότερα από ότι μαρτυρά το τελικό 1-0 της Ιντσέον. Κάπως έτσι θα μπουν στα πλέι οφ έχοντας αβάντα 2 βαθμών, αλλά και τη διαφορά των γκολ υπέρ τους. Προηγουμένως τους είχε δοθεί δις η ευκαιρία να ανοίξουν τη διαφορά, ωστόσο τα έκαναν «μούσκεμα» στην έδρα τους. Εφτασαν εύκολα μέχρι εδώ, καθώς στους οκτώ απέκλεισαν την Γκανγκβόν με 3-0.

Κόντρα τώρα στην Ποχάνγκ έχει ανοίξει μια μίνι «βεντέτα», καθώς αυτή ήταν η ομάδα που της στέρησε πέρσι τον τίτλο την τελευταία αγωνιστική. Αντίστοιχα και φέτος οι δυο τους έχουν αυτή την κόντρα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ θα τα πούνε και πάλι στην έδρα των Στίλερς την προτελευταία αγωνιστική των φετινών πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Διαθέσιμος ο βασικός κεντρικός αμυντικός, Ντέιβι Μπούλτχαους (19/0), ο οποίος έλειψε από το τελευταίο ματς λόγω τιμωρίας. Πειραματίστηκε με την ενδεκάδα του ο Κιμ Ντο Χουν στα τελευταία ματς και το πλήρωσε. Ερωτηματικό η προσέγγιση του Κορεάτη τεχνικού σε αυτό το παιχνίδι, καθώς από την Κυριακή ξεκινάνε τα πλέι οφς.  Οπως έχει δείξει τα τελευταία χρόνια, δεν έχει την πυγμή ώστε να κερδίσει μεγάλα παιχνίδια που δίνουν τίτλους.

Σκόραρε μόλις δύο  γκολ στο πρώτο τέταρτο των αναμετρήσεών της, ενώ από την άλλη έχει 14 στο τελευταίο.

στην Bet365
ΠΟΧΑΝΓΚ

ΠΟΧΑΝΓΚ

Ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με ματς «γκραν γκινιόλ» απέναντι στην Σανγκζού (4-3). Προηγήθηκε με 2-0, ενώ κατάφερε να ισοφαριστεί σε 2-2, ενώ ταυτόχρονα έπαιζε και με 10 παίκτες. Εκεί δεν «μάσησε» και προηγήθηκε με 3-2, ενώ παρά την εκ νέου ισοφάριση, πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις, χάρη στην καλύτερη φετινή εμφάνιση (3 γκολ) του Παλόσεβτς. Στο Κύπελλο προηγουμένως «ισοπέδωσε» εκτός έδρας τη Σεούλ με 5-1. Με βασικούς έπαιξε όλα τα παιχνίδια της, καθώς αποτελεί στόχος από την έναρξη της σεζόν.

Διαθέσιμοι οι Ιλιουτσένκο (επ., 21/12) και Τσόι (μ., 19/0). Οι δυο τους έλειψαν από το προηγούμενο παιχνίδι λόγω τιμωρίας. Ερωτηματικό η κατάσταση του Ο’  Νιλ (μ., 13/0), ο οποίος έχασε τα 5 πιο πρόσφατα παιχνίδια των Στίλερς. Με βασικούς παίκτες αγωνίστηκε σε όλα τα ματς του Κυπέλλου ο Κιμ Γκι Ντονγκ, καθώς αυτός ο τίτλος αποτελεί στόχος.

Δεν κράτησε το «μηδέν» σε καμία από τις 11 πιο πρόσφατες κόντρες της.

Στέφανος Κλιάφας

• ΟΥΛΣΑΝ
  • ΠΟΧΑΝΓΚ

(Διπλή Ευκαιρία) Χ2

Απόδοση: 1.85
Bet365

Η Ουλσάν έχει μάτια μόνο για το πρωτάθλημα. Η Ποχάνγκ από την άλλη διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας, κι όπως έδειξε προηγουμένως το Κύπελλο είναι στόχος, καθώς κατέβηκε σε όλα τα ματς με βασικούς.