ΤΒΕΝΤΕ  - ΤΣΒΟΛΕ στην Betshop.gr | +21
ΤΒΕΝΤΕ - ΤΣΒΟΛΕ
στην Betshop.gr

* Γειτονικό ντέρμπι.

* Ο προπονητής της Τβέντε, Γιανς, βρέθηκε στο πάγκο της Τσβόλε τις σεζόν 2013-17 πανηγυρίζοντας μαζί της δύο τίτλους (Κύπελλο, Σούπερ Καπ).

* Η Τβέντε δεν έχει ηττηθεί ποτέ στην έδρα της από την Τσβόλε (12-7-0, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο).

ΤΒΕΝΤΕ

ΤΒΕΝΤΕ

Το παιχνίδι στην έδρα της Ουτρέχτης ξεκίνησε ονειρικά γι’ αυτήν (προηγήθηκε 17 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με αποτέλεσμα να υποστεί την παρθενική της ήττα στο πρωτάθλημα (2-1).

Την Τρίτη, έχοντας αλλαγές στη σύνθεσή της, έπεσε θύμα έκπληξης στο Κύπελλο, χάνοντας για πρώτη φορά στην ιστορία της από την Ντε Γκράαφσαπ (1-3). Κάκιστη στο πρώτο ημίχρονο (0-2), πήγε να σώσει την παρτίδα στο δεύτερο μέρος αλλά τα ρίσκα που πήρε μετά το 1-2 (62’) δεν της βγήκαν με αποτέλεσμα να δεχθεί στο 94’ τη χαριστική βολή.

Νοκ άουτ για τον επόμενο μήνα ο κεντρικός αμυντικός Ντούμιτς (4 συμ.), προφυλάχθηκαν στο ματς Κυπέλλου και επιστρέφουν ο κίπερ Ντρόμελ (6 συμ.) και ο μέσος Μπος (6 συμ.). Πάντα εκτός ο ακραίος μπακ Μαρκέλο (2 συμ.), επιστρέφει ο στόπερ Πιρί (1 συμ.).

Η φόρμα της στις 6 πρώτες αγωνιστικές: 3 νίκες-2 ισοπαλίες-1 ήττα, 11-5 τέρματα, 3 under-3 over. Εντός έδρας έχει δώσει 3 αγώνες με ρεκόρ 2-1-0 (6-2 συνολικά τέρματα). Το 2-3 γκολ εμφανίστηκε στα 5 από τα 6 συνολικά παιχνίδια της.

(4-3-3): Ντρόμελ – Εμπουέχι, Πλεγκουεζουέλο, Πιρί, Οστερβολντε - Μπράμα, Ρουμεράτου, Μπος – Μένιχ, Ντανίλο, Τσέρνι

ΤΣΒΟΛΕ

ΤΣΒΟΛΕ

Θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη κόντρα στη Βίλεμ (0-0), καθώς ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να σκοράρει. Μετά το 60’ πάντως έχασε την επιθετικότητά της και στα τελευταία λεπτά κινδύνευσε με ήττα.

«Η Τβέντε βάζει ενέργεια στο παιχνίδι της και παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο. Εχει καταφέρει ήδη να συγκεντρώσει αρκετούς βαθμούς. Θα έχουμε δύσκολο έργο», σχολίασε σχετικά με το σημερινό ματς ο προπονητής Στέχεμαν.

Τιμωρημένος ο χαφ Σάιμακ (6 συμ.), νοκ άουτ ο στόπερ-αρχηγός Φαν Πόλεν (6 συμ.), παραμένει εκτός ο αριστερός μπακ Πάαλ (3 συμ.). Επιστρέφει ο στόπερ/μεσοαμυντικός Λαμ (2 συμ.).

Η φόρμα της στις 6 πρώτες αγωνιστικές: 1 νίκη-3 ισοπαλίες-2 ήττες, 6-7 τέρματα, 4 under-2 over. Εκτός έδρας έχει δώσει 2 αγώνες και έχει ρεκόρ 0-2-0 (2-2 συνολικά τέρματα). Το 2-3 γκολ εμφανίστηκε στα 4 από τα 6 συνολικά παιχνίδια της.

(4-2-3-1): Ζέτερερ – Φαν Βέρμεσκερκεν, Λαμ, Κέρστεν, Νακαγιάμα – Χούιμπερτς, Ρέιντερς, Στρίεντερ - Λέιμανς, Τάντιτς, Φεράι

Νίκος Μπέλτσος

• ΤΒΕΝΤΕ
  • ΤΣΒΟΛΕ

2-3 Γκολ

Απόδοση: 1.90

Σημάδια κάμψης στην Τβέντε, όμως ούτε η Τσβόλε πείθει ιδιαίτερα για να σκεφτούμε σοβαρά το ενδεχόμενο της κόντρας. Επιλογή στην Betshop, βάσει στατιστικής, τα 2-3 γκολ (5/6 η Τβέντε, 4/6 η Τσβόλε).