2.02
2.60
14.25

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
1.22 5.00 11.25 3.95 1.17 2.15 1.55 1.45 2.37 2.05 1.60 1.02 3.65 1.12 4.05 2.02 2.60 14.25

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Αγώνας-ρεβάνς του 3ου γύρου του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση που δεν υπάρξει και πάλι νικητής, μετά την κανονική διάρκεια ακολουθούν παράταση και (αν χρειαστεί) πέναλτι. Οποια ομάδα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει τη Σαουθάμπτον εκτός έδρας στον επόμενο γύρο.

Α’ ματς: Μίντλεσμπρο – Τότεναμ 1-1. Η Μπόρο προηγήθηκε στο 50’ με τον Φλέτσερ, αλλά η Τότεναμ αντέδρασε, κυριάρχησε και ισοφάρισε στο 61’ με τον Μόουρα.

* Το 2002 το πιο πρόσφατο διπλό της Μίντλεσμπρο στο «σπίτι» της Τότεναμ σε κανονική διάρκεια αγώνα: έκτοτε 6-3-0 υπέρ των γηπεδούχων σε όλες τις διοργανώσεις.

* Εχουν συναντηθεί άλλες τρεις φορές στο Κύπελλο με την Τότεναμ να παίρνει ισάριθμες προκρίσεις.

* Η Μίντλεσμπρο δέχεται γκολ στους τελευταίους 12 επίσημους αγώνες απέναντι στην Τότεναμ.

* Η Μπόρο αποκλείστηκε στο Κύπελλο τις 8/9 τελευταίες φορές που αντιμετώπισε ομάδα της Πρέμιερ.

* Ποδοσφαιριστής της Τότεναμ για μια τριετία (2008-11) ο τεχνικός της Μπόρο, Τζόναθαν Γουντγκέιτ.

ΤΟΤΕΝΑΜ

ΤΟΤΕΝΑΜ

Μάλλον μπορούσε και καλύτερα στο εντός έδρας με την πρωτοπόρο και ακαταμάχητη Λίβερπουλ το Σάββατο. Βρέθηκε πίσω στο 37’ και γενικά δεν έπειθε με την απόδοσή της στο πρώτο ημίχρονο. Εντούτοις, μετά την ανάπαυλα δημιούργησε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες και άγγιξε την ισοφάριση. Η ουσία είναι ότι ηττήθηκε 0-1, συμπλήρωσε 3 αγώνες δίχως τρίποντο (0-1-2) και χάνει επαφή με την τετράδα.

Εξέφρασε πάντως έντονα παράπονα για τη διαιτησία και τη χρήση του VAR διά στόματος Μουρίνιο. Βέβαια, υπό τις οδηγίες του έχει δεχθεί γκολ σε 12 από τους 13 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Αξίζει να αναφερθεί πως ότι μετράει 6 συνεχόμενες νίκες στο γήπεδό της σε επίπεδο Κυπέλλου (23 γκολ ενεργητικό σε αυτές).

Επίσης, δεν έχει ηττηθεί στα 40 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο θεσμό κόντρα σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας (33-7-0): η πιο πρόσφατη ήττα ήταν το 1975 από τη Νότιγχαμ Φόρεστ! Στο μεταξύ, βρίσκεται κοντά στην απόκτηση του ταλαντούχου χαφ της Μπενφίκα, Ζέντσον.

Χάνουν ένα ακόμα ο πρώτος τερματοφύλακας Γιορίς, ο ημιβασικός μπακ Ντέιβις, οι ενδεκαδάτοι χαφ Σισοκό, Εντομπελέ και ο πρώτος σκόρερ της, Κέιν (αναντικατάστατος φορ). Η λογική λέει πως ο Μουρίνιο θα δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετές «ρεζέρβες» του κι ενώ το Σάββατο φιλοξενείται από τη Γουότφορντ.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Δέχθηκε στο φινάλε την ισοφάριση από την Ντέρμπι (2-2), αλλά παρέμεινε αήττητη για 6ο διαδοχικό ματς σε όλες τις διοργανώσεις (4-2-0). Ηταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο (Γουίνγκ 16’), αλλά στην επανάληψη η αντίπαλος μπήκε δυνατά (Νάιτ 54’). Η Μίντλεσμπρο ισορρόπησε και πήρε εκ νέου το προβάδισμα (ΜακΝερ 67’ πέν.), πριν αποδώσει δικαιοσύνη το όμορφο βολέ του Χολμς στο 91’.

«Στα πρώτα 45 λεπτά οι παίκτες μου ήταν φανταστικοί και θα μπορούσαμε να έχουμε καθαρίσει τη νίκη. Μετά την ανάπαυλα η Ντέρμπι έγινε πιο επιθετική και επικράτησε μεγαλύτερη ισορροπία» ο ακριβοδίκαιος απολογισμός του Τζόναθαν Γούντγκεϊτ, που είδε την ομάδα του να χάνει την ευκαιρία για το 5ο συνεχόμενο τρίποντο στην Τσάμπιονσιπ.

Ο πρωτάρης τεχνικός δυσκολεύτηκε στους πρώτους μήνες της νέας καριέρας του, όμως στα τελευταία παιχνίδια η βελτίωση της Μίντλεσμπρο είναι δεδομένη. Απέχει, πλέον, περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού (+10), παρά από αυτή των πλέι οφ (-8). Στο πρώτο ματς με την Τότεναμ στάθηκε πολύ καλά (1-1), όμως τώρα το έργο της είναι σαφώς πιο δύσκολο.

Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η μετακίνηση του τερματοφύλακα Ράντολφ (14/0) στη Γουέστ Χαμ (ΠΡ), λόγω του τραυματισμού που τον ταλαιπωρεί. Πραγματοποίησαν την πρώτη συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα οι νεοαποκτηθέντες Ρόμπερτς (εξτρέμ) και Ενμετσά (φορ). Ελπίζει να επιστρέψει στο επόμενο ματς ο πρώτος σκόρερ Ασομπαλόνγκα (ε,20/6). Εκτός οι στόπερ Αγιάλα (25/2), Σότον (13/0), ο αρχηγός Φρεντ (αρ. μπακ, 2/0) και ο δεξιός μπακ Ντάικστιλ (12/0).

Kingbet

• ΤΟΤΕΝΑΜ
  • ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

2 Draw no bet

Απόδοση: 7.80
NoviBet

Φανερό διά γυμνού οφθαλμού ότι η Τότεναμ δεν «πατάει» καλά εδώ και δύο εβδομάδες, αφού μάλλον… εκτροχιάστηκε, ίσως και επηρεασμένη από τους πολλούς τραυματισμούς, ειδικά από το κέντρο και μπροστά. Βέβαια, το μεγαλύτερο πρόβλημα εντοπίζεται στην άμυνα, καθώς ζορίζεται να κρατήσει το μηδέν παθητικό. Σε θετικό μομέντουμ η Μίντλεσμπρο, μοιάζει ικανή για την έκπληξη, αν και δεν έχει σύμμαχο την παράδοση. Με το απαραίτητο ρίσκο στρεφόμαστε στο διπλό draw no bet, σε απόδοση 7.80 στη Novibet.