Μπήκε στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις με τον καλύτερο τρόπο. Καλή εμφάνιση και άξια ισοπαλία κόντρα στην πρωταθλήτρια Πλζεν (1-1). Μάλιστα αν μια ομάδα άξιζε τη νίκη αυτή ήταν η Μλάντα. Ηταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, είχε μερικές ευκαιρίες όμως δεν ήταν εύστοχη, με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ στο 37’ κόντρα στη ροή του αγώνα.
Στο δεύτερο ισοφάρισε στο 75’ με τον συνήθη ύποπτο Κομλιτσένκο, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι το οποίο έδειξε ο διαιτητής μετά από από υποδέιξη του VAR και ο Ρώσος φορ πέτυχε το 19ο του γκολ σε 19 αναμετρήσεις που έχει αγωνιστεί. Στο τέλος απειλήθηκε 1-2 φορές από την Πλζεν, όμως παρέμεινε το 1-1.