Δεν είχε πολύ καλή παρουσία στην έδρα της Μπράντφορντ, ωστόσο κατάφερε να μην ηττηθεί και κράτησε την ισοπαλία χωρίς σκορ. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα έδωσε χώρο στην αντίπαλό της και είχε από την πλευρά της λίγες ευκαιρίες για να φτάσει στο γκολ. Στην άμυνά της δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και έτσι το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Βήμα – βήμα συνεχίζει να φτάνει όλο και πιο κοντά στην παραμονή της στην κατηγορία. Πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Μπράντφορντ και έφτασε την απόστασή της στους πέντε πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Υπάρχει εξαιρετική ψυχολογία στο στρατόπεδό της και στο 2019 είναι η ομάδα με τους περισσότερους πόντους πίσω από τις δύο πρωτοπόρους.
«Η αντίπαλός μας μπήκε από μόνη της σε περιπέτειες. Εμείς θα πρέπει να κοιτάξουμε τη δική μας δουλειά», είπε ο Ντέρεκ Ανταμς.