Ηττήθηκε με 1-0 (πέναλτι στο 41′) στην έδρα της Γκρίμσμπι, σε ένα παιχνίδι με λιγοστές ευκαιρίες, που φαινόταν ότι θα κριθεί στις λεπτομέρειες και το ένα γκολ.
«Αξίζαμε τον πόντο της ισοπαλίας», δήλωσε λίγο μετά τη λήξη του αγώνα ο τεχνικός της, Μάικλ Νταφ.
Στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη, δεν διατρέχει άμεσο κίνδυνο αλλά βλέποντας τις ομάδες από κάτω της να μειώνουν ολοένα και περισσότερο την ψαλίδα, είναι λογικό να δημιουργείται ανησυχία στις τάξεις της.
Με μια γρήγορη ματιά στα πρόσφατα αποτελέσματά της, γίνεται εύκολα αντιληπτό πως στηρίζεται κυρίως στην έδρα της (5-2-1 στα 8 τελευταία) για την επίτευξη του στόχου της σωτηρίας.
Έτσι, επιστρέφει στη «βάση» της μετά από δύο εκτός έδρας αναμετρήσεις για να δώσει τη μάχη της σε ένα ακόμα ντέρμπι παραμονής. Να θυμίσουμε πως είχε ανταποκριθεί άψογα σε δύο παρόμοιες αποστολές πριν μερικές ημέρες, κόντρα σε Γέοβιλ (1-0, 26/01) και Τσέλτεναμ (0-2/3-2, 05/02).