Υποδέχτηκε την Ντούισμπουργκ και ήρθε ισόπαλη με 0-0 εναντίον της. Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από την δύναμη, όχι την τεχνική. Στο δεύτερο 45λεπτο υπήρξαν κάπως περισσότερες καλές στιγμές και η συνολική σούμα «λέει» ότι η αντίπαλός της είχε τις περισσότερες. Η ευστοχία απουσίασε, όπως και η ποιότητα.
Η ομάδα του Ντάνιελ Μάιερ έμεινε αήττητη για δεύτερη αγωνιστική (1-1-0) στο πρωτάθλημα και αύξησε την διαφορά της στους εφτά βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. Δεν με έκανε πιο σοφό. Είχε την εικόνα που σπάνια… δεν έχει. Είναι ομάδα που σπάνια θα παίξει ελκυστικά. Η δημιουργική της ικανότητα δεν είναι υψηλή. Οποτε σημείωσε αρκετά τέρματα υπήρξε ή σπάνια ημέρα υψηλής ακρίβειας στις ενέργειές της ή αρκετά προβλήματα και λάθη της εκάστοτε αντιπάλου.
Αμυντικά είναι συνήθως συμπαθητική αλλά όχι αλάνθαστη ως γηπεδούχος, με εξαίρεση το έσχατο δείγμα γραφής της απέναντι στην Ινγκολσταντ, και ως φιλοξενούμενη σταθερά δέχεται έστω και λίγες απειλές και τέρματα.