Ωραίο παιχνίδι στη Σεβάστεια, δεν κλείστηκε, ήταν αποτελεσματικότερη της Σίβασπορ στο πρώτο ημίχρονο, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη. Ξεκίνησε με δοκάρι (16’), προτού στο τελευταίο δεκάλεπτο βρει δύο γκολ (36’, 45’ πεν.). Στο δεύτερο μέρος, έδωσε μπάλα και γήπεδο στους αντιπάλους της, δέχτηκε γκολ (65’), αλλά παρά ταύτα κράτησε, δίκαια το «διπλό» (2-1).
Ετσι, τερμάτισε εμφατικά το αρνητικό σερί επτά αγωνιστικών, επικρατώντας σε μια έδρα που ήταν απόρθητη από τον Αύγουστο. «Ανοιξε» συνεπώς τη διαφορά της από την ουρά (που ολοένα και πλησίαζε), ηρέμησε και από το πουθενά, βρέθηκε στο -4 από την τετράδα που οδηγεί (σίγουρα) στις διεθνείς διοργανώσεις.
Να γίνει τώρα κουβέντα για το κατά πόσον μπορεί να μπει σε αυτήν την εξίσωση; Ακόμη και όταν έκανε τον… τρελό, πέρα από κάθε προσδοκία και εκτός ρεαλισμού πρώτο γύρο, λέγαμε πως δεν είχε την ομάδα, το ρόστερ για να στηρίξει τέτοια φιλοδοξία. Σίγουρα όμως, όσο μένει… εκεί γύρω, ποτέ δεν ξέρεις.
Για να έχει πάντως τύχη, θα πρέπει σίγουρα να βελτιώσει τις εντός έδρας επιδόσεις της αφού δεν έχει νίκη στο «σπίτι» της στα έξι τελευταία της εκεί, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.