23.01.23|12:03

Kingbet Kingbet

Έτσι το γύρισε ο Αλμέιδα!

έτσι-το-γύρισε-ο-αλμέιδα-170928

Το χθεσινό ματς της ΑΕΚ με τον Ιωνικό στράβωσε από νωρίς, με την Ένωση να φτάνει πολύ κοντά στο να χάσει σημαντικούς βαθμούς. Παρόλα αυτά η καλή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο αλλά και οι επιτυχημένες αλλαγές του Αλμέιδα στο β’ ημίχρονο, της έδωσαν το τρίποντο.

Ο Αργεντίνος ήταν σωστός σε όλες τις αλλαγές του. Τις έκανε γρήγορα, περνόντας στον αγώνα επιθετικογενείς ποδοσφαιριστές που ήταν καταλυτικοί για την αλλαγή της εικόνας της ομάδας.

Πέρασαν οι Γκατσίνοβιτς, Φερνάντες, Μάνταλος και ο Τσούμπερ και προσέφεραν στο παιχνίδι. Στα δύο τέρματα των κιτρινόμαυρων, έχουν συμμετοχή οι αλλαγές. Στην ισοφάριση, το γκολ του Βίντα είναι από εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντες, ενώ στο 1-2 ο Μάνταλος πασάρει και ο Τσούμπερ εκτελεί.

ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!